ROK SZKOLNY 2019/ 2020

 

„Podziel się świętami” – to tegoroczne spotkanie teatralno – muzyczne dla mieszkańców Gminy Lisewo, które odbyło się 6 grudnia 2019 roku. To również podsumowanie projektu, który realizowali uczniowie. Ten występ był kolejną odsłoną cyklicznego spotkania z mieszkańcami Gminy Lisewo w okresie świąt Bożego Narodzenia.

Anna Dulska

Beata Słowińska

 

 

 

 

Zakończyła się kolejna edycja programu "Umiem pływać". Dzięki Kujawsko - Pomorskiemu Związkowi Pływackiemu i Urzędowi Gminy w Lisewie 15 dzieci z klasy 2 mogła skorzystać z 20 lekcji pływania na basenie w Wąbrzeźnie. Wszyscy posiedli podstawowe umiejętności pływackie. W galerii fotoreportarz z zajęć.

29.11.2019r.

fikumiku.pngDyskoteka Andrzejkowa

29 listopada, zostanie zorganizowana w naszej szkole dyskoteka dla uczniów klas 4-8, od godziny 17.00 do 19.00 będzie można wziąć udział w szkolnym „Just Dance”, przygotowane zostaną także wróżby. Można też będzie zakupić napoje i drobne słodkości. Gorąco zapraszamy!

 

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem

 

 

Niecodzienne spotkanie pt. „Co nosimy w plecaku szkolnym my, a co nosili nasi rodzice, dziadkowie?” przygotowali uczniowie klasy 5a i 6a w ramach realizacji projektu „Szkoła dawniej, a dziś”. Gościliśmy emerytowanych nauczycieli pracujący w szkołach na terenie Gminy Lisewo jak również obecnych dyrektorów szkół, wójta Gminy Pana Jakuba Kochowicza oraz pracowników Kuźni Inicjatyw Lokalnych w Lisewie. Uczniowie przygotowali występ artystyczny oraz upominki dla wszystkich gości pod postacią zakładki do książki z obrazem obecnych szkół. Na pamiątkę tego spotkania obecni dyrektorzy Pani Wiesława Chojnicka i Pan Grzegorz Zalewski otrzymali portret patronów – Marię Skłodowską – Curie i Janusza Korczaka, którzy są dla obecnego pokolenia drogowskazem w nauce i wychowaniu.

Anna Dulska

Beata Słowińska

 

 

 

 

 

Publikujemy plan zamierzeń na rok szkolny 2019/2020.

 

Organizujemy kiermasz na rzecz Hospicjum Swiatło. Stoisko będzie czynne podczas przerw:
- w zielonym budynku w środę (20.11) i czwartek (21.11) koło klasy VIi
- w żółtym budynku we wtorek (26.11) i czwartek (27.11) koło biblioteki.
Będzie można kupić: ozdoby świąteczne, drobne upominki i przybory szkolne.
Dochód zostanie przekazany Hospicjum.
Serdecznie zachęcamy do włączenia się w akcję.

Kinga Wacławska

Agata Krawczyk

Klasa 6i

W przededniu Święta 11 listopada w szkole odbył się quiz z wiedzy o naszym kraju. Tak naprawdę trwa on obecnie. Poniżej kilka zdjęć z jego rozpoczęcia.

Zorganizowaliśmy to tak, że o godzinie 11:11 wszyscy uczniowie odśpiewali hymn narodowy dołączając do tysięcy uczniów w kraju śpiewających go jednocześnie.


W  dniu dzisiejszym, 6 listopada nasza uczennica Emilia Ocińska odebrała nagrody Marszałka Województwa, Przewodniczącego Rady Gminy Łubianka i Dyrektora Szkoły Podstawowej w Łubiance, za wyróżnienie w wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Niepodległość to nas zobowiązuje do...".

Pracę Emili znajdziecie na zdjęciu poniżej. Zaznaczyłem ją dwoma kolorowymi prostokątami.

G.Z.


Warsztaty pt. „Świece żelowe” odbyły się w ramach realizacji projektu „Podziel się świętami”. Uczniowie pod bezpiecznym nadzorem pracowników Cafe Bajarka wykonali upominki świąteczne, które ozdobią stół podczas Świąt Bożego Narodzenia.  Młodzież do wykonania swoich prac wykorzystała specjalne szklane pojemniki, kolorowe piaski, naturalne olejki zapachowe oraz ozdobne elementy.

Anna Dulska

Beata Słowińska


„Szkoły na terenie naszej Gminy dawniej, a dziś”  - to temat kolejnych warsztatów, które odbyły się dla uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lisewie w ramach realizacji projektu. Uczniowie zrobili zdjęcia budynków, które dawniej były szkołami na terenie Gminy Lisewo, a następnie utworzyli z nich plakaty informujące.

Anna Dulska

Beata Słowińska


W dniach 11-13 października 2019 r. hala spotowa oraz mała sala gimnastyczna będą nieczynne.

Rozkład jazdy autobusów szkolnych: 

-miesiące nieparzyste - wrzesień 2019, listopad 2019, styczeń 2020, marzec 2020, maj 2020  TUTAJ

-miesiące parzyste - październik 2019, grudzień 2019, luty 2020, kwiecień 2020, czerwiec 2020  TUTAJ

 

 

Zapraszam wszystkich rodziców uczniów na pierwsze spotkanie w dniu 10 września na godzinę 16. Spotykamy się na hali sportowej.

Dowozy. Rozkład jazdy został przygotowany w sierpniu. Oparty jest na teoretycznych podstawach. Obecnie godziny przejazdów autobusów są aktualizowane poprzez faktyczny czas jazdy pomiędzy przystankami. O zmianach zostaniecie natychmiast poinformowani.

Rozkład jazdy autobusów szkolnych od wtorku 3 września 2019 r. TUTAJ

1. Rozpoczęcie roku szkolnego w dniu 02 września o godzinie 8:30 w kościele.

2. Rozkład jazdy autobusów szkolnych w dniu rozpoczęcia roku szkolnego TUTAJ

3. Podział dzieci do klas 1 opublikujemy również pod koniec tygodnia po radach pedagogicznych.

ROK SZKOLNY 2018/2019

Sorry, the PDF could not be displayed. Click here to download the PDF

Jeśli zarządzenie o poprawkach jest niewidoczne kliknij tutaj.

Zakończenie zajęć dydaktycznych w środę, 19 czerwca. Przywozy normalnie na godzinę 8:00. Spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych, uroczyste pożegnanie absolwentów na hali sportowej. Rozdanie świadectw przez wychowawców w salach lekcyjnych. Odwozy około godziny 11. 


            W mijającym tygodniu mieliśmy wyjątkową okazję porozmawiać z szczególną osobą - Anną Małecką-Mutambi. Wraz z uczniami klas 6a oraz 5i, połączyliśmy się
z Nią za pomocą Skype. Wrocławianka na stałe mieszkająca w Ugandzie jest założycielką domu dziecka "Bezpieczna przystań". Pani Ania wirtualnie oprowadziła nas po placówce oraz poznaliśmy jej podopiecznych. Historie mieszkających tam dzieci wyjątkowo poruszyły nasze serca. Wiele z nas uświadomiło sobie jak wielkie mamy szczęście i jak duże różnice dzielą nas oraz dzieci z innych zakątków świata. Poruszeni ich losem postanowiliśmy choć trochę pomóc. Wspaniałe dziewczyny z 6a wraz z wychowawcą zorganizowały loterię fantową dzięki czemu uzbieraliśmy 432 zł. Pieniążki zostały przelane na konto fundacji Agandi. Jeśli znajdzie się jeszcze dobra dusza, która chciałaby pomóc to zachęcamy do odwiedzenia strony
https://www.facebook.com/FundacjaAgandi/

 

P. Kłos

 

W ZWIĄZKU Z BARDZO WYSOKIMI TEMPERATURAMI ZMIENIAM OD 12 CZERWCA DO ODWOŁANIA GODZINY ROZPOCZYNANIA I KOŃCZENIA ZAJĘĆ LEKCYJNYCH.

ROZKŁAD LEKCJI TUTAJ

Gdyby sie nie wyświetlił kliknij TUTAJ

Sorry, the PDF could not be displayed. Click here to download the PDF

Jak zapewne słyszeliście, rok szkolny ma zakończyć się wcześniej (19 czerwca). To powoduje konieczność zmian w naszym kalendarzu. Zmiany mogą być następujące:
- wystawienie ocen do 7 czerwca


- posiedzenie Rady Pedagogicznej 14 czerwca o godzinie 12:30


- uroczyste zakończenie roku 19 czerwca: przyjazd normalnie na 8:00, krótkie spotkanie z wychowankami, 8:30 uroczysty apel i pożegnanie absolwentów

- rozdanie świadectw pozostałym uczniom

Na dzisiaj strona MEN i KO milczy w tym temacie.

20 przykazań Janusza Korczaka dla rodziców.

1) Nie psuj mnie. Dobrze wiem, że nie powinienem mieć tego wszystkiego, czego się domagam. To tylko próba sił z mojej strony.

2) Nie bój się stanowczości. Właśnie tego potrzebuję – poczucia bezpieczeństwa.

3) Nie bagatelizuj moich złych nawyków. Tylko ty możesz pomóc mi zwalczyć zło, póki jest to jeszcze w ogóle możliwe.

4) Nie rób ze mnie większego dziecka, niż jestem. To sprawia, że przyjmuje postawę głupio dorosłą.

5) Nie zwracaj mi uwagi przy innych ludziach, jeśli nie jest to absolutnie konieczne. O wiele bardziej przejmuję się tym, co mówisz, jeśli rozmawiamy w cztery oczy.

6) Nie chroń mnie przed konsekwencjami. Czasami dobrze jest nauczyć się rzeczy bolesnych i nieprzyjemnych.

7) Nie wmawiaj mi, że błędy, które popełniam, są grzechem. To zagraża mojemu poczuciu wartości.

8 ) Nie przejmuj się za bardzo, gdy mówię, że cię nienawidzę. To nie ty jesteś moim wrogiem, lecz twoja miażdżąca przewaga !

9) Nie zwracaj zbytniej uwagi na moje drobne dolegliwości. Czasami wykorzystuję je, by przyciągnąć twoją uwagę.

10) Nie zrzędź. W przeciwnym razie muszę się przed tobą bronić i robię się głuchy.

11) Nie dawaj mi obietnic bez pokrycia. Czuję się przeraźliwie tłamszony, kiedy nic z tego wszystkiego nie wychodzi.

12) Nie zapominaj, że jeszcze trudno mi jest precyzyjnie wyrazić myśli. To dlatego nie zawsze się rozumiemy.

13) Nie sprawdzaj z uporem maniaka mojej uczciwości. Zbyt łatwo strach zmusza mnie do kłamstwa.

14) Nie bądź niekonsekwentny. To mnie ogłupia i wtedy tracę całą moją wiarę w ciebie.

15) Nie odtrącaj mnie, gdy dręczę cię pytaniami. Może się wkrótce okazać, że zamiast prosić cię o wyjaśnienia, poszukam ich gdzie indziej.

16) Nie wmawiaj mi, że moje lęki są głupie. One po prostu są.

17) Nie rób z siebie nieskazitelnego ideału. Prawda na twój temat byłaby w przyszłości nie do zniesienia. Nie wyobrażaj sobie, iż przepraszając mnie stracisz autorytet. Za uczciwą grę umiem podziękować miłością, o jakiej nawet ci się nie śniło.

18) Nie zapominaj, że uwielbiam wszelkiego rodzaju eksperymenty. To po prostu mój sposób na życie, więc przymknij na to oczy.

19) Nie bądź ślepy i przyznaj, że ja też rosnę. Wiem, jak trudno dotrzymać mi kroku w tym galopie, ale zrób, co możesz, żeby nam się to udało.

20) Nie bój się miłości. Nigdy

Cz_CCH.png

Kredki.pngUE.png

ZAPRASZAMY NA KONKURS  DZIECI I MŁODZIEŻY
DO WYGRANIA ROWERY I HULAJNOGA.

 

Na zabawę pod hasłem „Razem można więcej” - promującą 15 rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej, zapraszamy wraz ze Starostą Powiatu Chełmińskiego Zdzisławem Gamańskim.

Żeby stać się posiadaczem jednego z dwóch rowerów lub hulajnogi wiele nie trzeba. Wystarczy mieć pomysł, mieszkać na terenie powiatu chełmińskiego i wziąć udział w konkursie.

Zasady są proste:

- rywalizacja odbędzie się w 2 kategoriach wiekowych - do lat 13 i od 13 do 18 lat,

- młodsi rywalizują w technice - rysunek, starsi - plakat (w obu przypadkach: papier techniczny A4, technika dowolna),

- plakaty i rysunki powinny stanowić ilustrację konkursowego hasła,

- na prace czekamy do 2 maja 2019 roku, do godz. 15. 30 w redakcji Czasu Chełmna przy ul. Grudziądzkiej 25/3 (można je dostarczać od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 - 15.30, w środy do godz. 18) oraz w siedzibie Starostwa Powiatowego w Chełmnie przy ul. Harcerskiej 1, w pokoju nr 19 (poniedziałki, środy, czwartki w godz. 7.30 - 15-30, wtorki w godz. 7.30 - 16.30, piątki w godz. 7.30 - 14.30); prace można też przesyłać na adres Starostwa lub Czasu Chełmna,

- każda praca powinna być dostarczona w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Razem można więcej”, w środku powinno znajdować się nazwisko autora, wiek oraz numer telefonu do prawnego opiekuna,

Organizatorem i fundatorem nagród konkursu jest Starostwo Powiatowe w Chełmnie, partnerem Czas Chełmna.

Zapraszamy do udziału.
Wygraj rower hulajnogę i ze słońcem ruszaj w drogę.

 

Ósmoklasiści - Tutaj informatory egzaminacyjne.

W zakładce RODZICE informacja o możliwości darmowych wyjazdów dzieci w wakacje.

 

W  czwartek  21 marca 2019r. w naszej szkole będziemy  obchodzić   Dzień Nowoczesnych Technologii w Edukacji. Zaprosiliśmy przedstawicieli organu prowadzącego, rady rodziców, uczniów naszej szkoły i nauczycieli.  Uczestnicy będą mieli możliwość  obserwowania i  wykonania eksperymentów z zastosowaniem nowoczesnych technologii. Każdy wykaże się kreatywnością, innowacyjnością i będziemy się dobrze bawić.

1.       Przeprowadzimy pokazy i warsztaty przyrodnicze z zastosowaniem pracowni Pasco.

2.       Oprócz tablicy interaktywnej wykorzystamy aplikację gry Kahoot, w godzinach od 8.00 do 12.30 uczniowie będą poznawać  i utrwalać słownictwo z języka angielskiego grając w Kahoot.

3.        Od godziny 8.55 do 9.40  w pracowni  fizycznej  odbędą się zajęcia warsztatowe i  pokazy z zastosowaniem czujników Pasco, smartfonów, tabletów. Zaplanowaliśmy następujące eksperymenty:

·         badanie siły wyporu cieczy w zależności od jej gęstości,

·         badanie poziomu pH roztworu przed i po reakcji chemicznej,

·          badanie natężenia światła z różnych źródeł (świeczka, lampka w telefonie komórkowym, latarka kieszonkowa, wskaźnik laserowy), badanie natężenia światła w różnych miejscach pomieszczenia,

·          pomiar ciśnienia tętniczego przed i po 5 minutowej rozmowie telefonicznej, przed i po wysiłku fizycznym (chętnym osobom zmierzymy ciśnienie krwi, następnie wykonują oni 20 przysiadów lub przez 5 minut rozmawiają przez telefon komórkowy, następnie ponownie dokonujemy pomiaru ciśnienia),

·         stwierdzenie obecności ładunków  elektrostatycznych na powierzchni  naelektryzowanego balonu (balon elektryzujemy różnymi materiałami), dwa balony elektryzujemy tym samym materiałem i sprawdzamy zgromadzony ładunek,

·         ukazanie zasad zjawiska fotosyntezy ( dokonamy pomiaru zawartości tlenku węgla (IV)) w butelce, następnie umieścimy tam roślinę, naświetlamy i odczytujemy poziom CO2,

Za pomocą smartfonów i odpowiedniej aplikacji  uczniowie będą odczytywać informacje zawarte w kodach QR.  Nasze działania utrwalimy, wykonując zdjęcia aparatem cyfrowym i tabletem, sprawozdanie opublikujemy w lokalnej gazetce i na stronie www.  szkoły.

Przyjdźcie i zobaczcie.

 

 

REKOLEKCJE

DOWOZY I ODWOZY

 

 

Zamieszczamy mało tekstów bo uważamy, że przekaz obrazem szybciej dociera do odbiorcy. Niemniej jednak w szkole dzieje się dużo. Większość wydarzeń prezentowana jest w galerii. Cały czas odbywają się wycieczki. Krótkie, do Torunia, Bydgoszcy czy też Grudziądza. A i w samej szkole dzieją się różne sytuacje. Zachęcamy do odwiedzin strony. 


Dzisiaj, 9 listopada odbyła się uroczystość obchodów 100. lecia odzyskania niepodległości. Krótka fotorelacja w galerii.

Prowadzono również transmisję "na żywo".

Poranek patriotyczny w wykonaniu uczniów klas 1 - 4 do obejrzenia tutaj.

Pełna, jak zwykle pomysłów klasa IIIB "przechrzciła" swoją salę. Tak ona dzisiaj wygląda - IMG_20181109_105658_HDR.jpg

W szkole dzieje się dużo różnych rzeczy. Z ostatniego dnia (08.11.2018):

Dziewczęta z klas 5 i 6 spotkały się z trenerką programu "Między nami kobietkami". Opowiedziałą im o trudnych sytuacjach związanych z okresem dojrzewania w jakim się znalazły.

Uczniowie klas 8 i III spotkali się z przedstawicelem Komendy Powiatowej Starży Pożarnej, który nakreślił im niebezpieczeństwa związane z rozpoczęciem ogrzewania w pomieszczeniach mieszkalnych. Głównie o cichym zabójcy jakim jest tlenek węgla. Najważniejsze jednak jest to, że przedstawił sposoby jakimi można się się przed nim ochronić.

Zbliżamy się do kulminacji obchodów 100 lecia odzyskania niepodległości. Z tej okazji klasa IIIB z wychowawcą zorganizowała bieg terenowy dla uczniów ZSP pt.: "100 zawodników na 100 lecie odzyskania niepodległości". Znalazła się setka zawodników, która rywalizowała na kilku dystansach w zależności od swojego wieku. Fotorelacja w galerii, a w tym miejscu relacja na żywo.

JUTRO, tj. 09.11 - o godzinie 9.00 poranek patriotyczny dla uczniów klas 1-4. O godzinie 11.00 rozpoczynamy spotkanie jubileuszowe dla klas 5 - III. O godzinie 11.11 wspólnie z tysiącami uczniów w całej Polsce śpiewamy 4 zwrotki hymnu narodowego. Później grupa "Humaniści" przypomni nam kilka faktów i okoliczności związanych z rocznicą.

11 listopada od godziny 11.oo uczniowie wspólnie z mieszkańcami gminy będą brali udział w wydarzeniach przygotowanych na ten  dzień. Kulminacją będzie biesiada rocznicowa, która rozpocznie się o godzinie 14 w hali sportowej.

(07.11) Klasy 8a i 7b pojechały do DPS w Mgoszczu. Od wie;u lat pomagamy tej placówce w utrzymaniu jesiennego porządku. Uczymy tolerancji i integrujemy uczniów z różnymi pstaciami niepełnosprawności. Czytaj i oglądaj tutaj.

 

Co ostatnio działo się w szkole.

Nie wszyscy wiedzą, że: wyremontowaliśmy 5 sal lekcyjnych, zakupiliśmy pięć tablic interaktywnych i dwa monitory do pracowni językowych. Zakupiliśmy pomoce do pracowni fizyko - chemicznej i biologicznej. Czekamy na dostawę pięciu nowych laptopów. Na tablice pozyskaliśmy 75% środków od wojewody. Monitory, pomoce i laptopy to dodatkowe środki z budżetu gminy. Jesteśmy na końcowym etapie wymiany pieca w zielonym budynku. Od 10 października powinien popłynąć gaz w naszej sieci i ruszymy z ekologicznym ogrzewaniem. Na tą inwestycję pozyskano 100.tyś. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. W okresie wakacji wymieniono pokrycie dachu na rozbieralniach i korytarzach przy hali sportowej. Środki na te prace pochodziły od ubezpieczyciela mienia szkoły. 

Nauczyciele napisali projekt związany z obchodami 100 rocznicy odzyskania niepodległości i obecnie przygotowują program uroczystości. Pozyskali na ten cel 2.tyś złotych.

Dziękujemy wszystkim, którzy przywieźli elektrośmieci. Nie znamy jeszce wyniku ale ta góra sprzętu naprawdę robiła wrażenie. :-)

 

Poradnik dla rodziców - co i jak z wszawicą. JUŻ SIĘ POJAWIŁY ŻYJĄTKA WE WŁOSACH NASZYCH UCZNIÓW!!

Opublikowano kalendarz roku szkolnego 2018/2019

„Szkole pomagamy i Świat oczyszczamy” to projekt ekologiczny i edukacyjny, którego celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży w wieku szkolnym do promowania zachowań proekologicznych oraz ponoszenia świadomości ekologicznej na temat szkodliwości składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Praktyczną stroną jest zbiórka elektrośmieci prowadzona we współpracy z placówkami oświatowymi na terenie całego kraju. W zamian za uzbierane kilogramy szkoły otrzymują nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego i materiałów biurowych.

Na stronie http://dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl/ przeczytacie Państwo jak pomóc dzieciakom w osiągnięciu sukcesu.

Dowozy. Rozkład jazdy autobusów. Proszę wziąć pod uwagę fakt, że remont drogi Wąbrzeźno - Stolno wkracza na odcinek Lisewo - Kornatowo. Nie przewidzimy kolejnych ruchów wykonawców drogi i pewne opóźnienia mogą wystąpić.

 

ROK SZKOLNY 2017/2018

Od 4 września codzienne zmagania ze sobą, z trudnościami. Dasz radę! Ważne jaki cel sobie stawiasz

na dzisiaj.

14 maja duża grupa uczniów wyjeżdża do teatru. W dwóch grupach. Druga grupa jedzie na godz. 1150 W związku z tym, odwozy w południe będą nieregularne.


Od poniedziałku, 23 kwietnia rozpoczynamy cykl różnych imprez w ramach "Tygodnia profilaktyki". Zamieszczać będziemy relacje z każdego wydarzenia. Zaglądajcie do galerii.

Rozkład jazdy autobusów w dniach: 19, 20, 21 marca (rekolekcje dla uczniów szkół). Rozkład, pomimo starań w określeniu godzin przyjazdu na przystanki jest bardzo hipotetyczny. Po odwozie w poniedziałek będziemy dokładnie wiedzieli jak będą kursowały autobusy. Za ewentualne utrudnienia przepraszamy.

W zakładce gimnazjum prezentacja dotycząca egzaminu.

Karnawał trwa :) U nas też, w związku z tym 7 lutego o godzinie 11 rozpocznie się bal karnawałowy dla klas I - III. Potrwa około półtorej godziny. Mile widziane przebranie na tą imprezę. Oprawę muzyczną zapewnia pan Tadeusz Linowski prowadzący zajęcia w przedszkolu.

Klasy starsze swój bal będą miały w piatek - 9 lutego. Wszystkie lekcje skończą się o godzinie 12.35. Następnie uczniowie zostaną odwiezieni do domów i przywiezieni na godzinę 16. Bal odbędzie się w auli przy zielonym budynku. Około godziny 19 odwóż ucznió do domów.

 

Wywiadówki - zgodnie z kalendarzem 16 stycznia o godzinie 1600.

 

„Do Betlejem nie jest tak daleko

Ono jest na odległość ludzkiego serca,

Na odległość dłoni otwartej”

 

To słowa przewodnie tegorocznego wieczorku bożonarodzeniowego.

Spektakl przygotowany przez uczniów klasy 4a i IIIB, z udziałem uczniów z klas 4b, 7a i IIA oraz absolwentki naszego gimnazjum, pod kierunkiem Pań – Anny Dulskiej, Beaty Słowińskiej i Anny Szcząchor odbył się dnia 15 grudnia 2017 roku. Scenki z życia współczesnych zabieganych rodzin miały pobudzić do refleksji, przemyśleń, zatrzymania się i zwrócenia ku bliskim. Część nawiązująca do narodzin Jezusa miała pokazać, że każdy z nas może nieść w sobie dobro, życzliwość, umiejętność dzielenia się z innymi. Trzecia część przedstawienia przybliżała tradycje i zwyczaje związane ze świętem Bożego Narodzenia. Wspólne śpiewane kolęd, symboliczne dzielenie się opłatkiem i podanie ręki to gesty, poprzez które pokazaliśmy jedność z członkami społeczności szkolnej, gminnej, z rodzinami i bliskimi.

„Niech nad każdym człowieczym losem z Bożej szopki światło zapłonie. Niechaj spojrzy człowiek na człowieka tak inaczej, serdecznie i blisko” – tego życzymy Wam wszystkim i sobie.

 

Dzisiaj, 28 października dwie drużyny chłopców z ZS - P rywalizowały w powiatowych rozgrywkach "O Puchar Tymbarku". Chłopcy dzielnie walczyli z rywalami a także z pogodą, która nie była dla Nich łaskawa. Grupa młodsza - U8 (chłopcy 6 i 7 letni) rywalizowała na boisku w Kijewie Królewskim z drużyną z tamtejszej szkoły. W regulaminowym czasie gry remisowali 1:1. Uzgodniliśmy z opiekunem SP Kijewo, że zamiast rzutów karnych rozegramy 5 minutową dogrywkę. Niestety. W dogrywce pomimo wyrównwnej rywalizacji rywale strzelili nam jedną bramkę. Cały mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Brzozowa. Ale najmłodszym piłkarzom należą się OGROMNE słowa uznania za hart ducha, wytrzymałość i ambicję. W galerii zdjęcia z wydarzenia.

Grupa starsza - U10 (chłopcy z klas 2 - 4) rozgrywała swoje mecze z trzema drużynami na boisku w Brzozowie. Tym chłopcom pogoda dałą się szczególnie we znaki. Boisko przypominało teren do zapasów w błocie :). Ubłoceni i zmarznięci dzielnie stwaiali czoło rywalom. Jeden z meczy wygrali 4:1. Niestey dwa pozostałe przegrali. 

Składy drużyn:

               U10                     U8

Nazwisko Imię  Nazwisko Imię
Przybylski Oskar Łuczak  Antoni 
Liszaj Oskar Chyliński  Krystian 
Makowski Szymon  Butlewski  Krzysztof 
Jankowski  Mateusz  Makowski Antoni 
Łuczak Jakub Wąż  Julian 
Grajkowski  Miłosz  Zieliński  Tomasz 
Butlewski  Szymon  Zieliński  Jakub 
Jankowski  Kacper  Wojnowski Dominik 
Wojnowski 

Kacper

Wolski Kacper
    Wonatowski Samuel 

 

 

To druga edycja programu "I Ty umiesz pływać" realizowanego wspólnie z Polskim Związkiem Pływackim. 15 uczniów klas 3 jeździ w każdy piątek na pływalnię do Wąbrzeźna. Zobaczcie (na razie na zdjęciach) jak sobie radzą.

 

 

W galerii fotorelacja z uroczystego pasowania uczniów klas pierwszych i obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Były wiersze, piosenki, kwiaty. Wójt gminy wreczył nagrody Pani Grażynie Makowskiej, Aleksandrze Uchacz, Krzysztofowi Sobczykowi i Grzegorzowi Zalewskiemu. Nad całością czuwały opiekunki Samorządów Uczniowskich.

 

Szanowni Państwo.

Minął miesiąc nauki w szkołach. Z przykrością stwierdzamy, że pojawiły się już przypadki występowania wszy ludzkich u dzieci. W związku z tym, proszę o dokonanie kontroli włosów Waszych dzieci w celu wyeliminowania takich sytuacji. W razie stwierdzenia występowania wszy należy zostawić dziecko w domu do czasu kompletnego oczyszczenia włosów z insektów. Szkoła nie ma fizycznych możliwości zadbania o czystość głów. Obowiązek ten spoczywa na rodzicach.
W przypadku stwierdzenia wszy, rodzice będą wzywani do szkoły w celu odebrania dziecka, które rozprzestrzenia wszy pośród uczniów.

 

Poradnik dla rodziców - co i jak z wszawicą.

Konkursy

Zachęcamy  uczniów szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych do udziału w konkursach o tematyce ekologicznej.

Konkurs, pt: Do PSZOK tylko krok, to konkurs plastyczny i internetowy, którego celem jest wzrost świadomości na temat selektywnej zbiórki odpadów komunalnych oraz zmniejszenie ich ilości. Został ogłoszony przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, finansowany ze środków Funduszy Europejskich.

Konkurs Ekoodkrywcy 5  celem tego konkursu jest zachęcenie uczniów do aktywnego dbania o środowisko. Zadanie konkursowe polega na realizacji projektu badawczego.

Czekają cenne nagrody.

 

 

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lisewie,  już po raz trzeci w tym roku gości studentów, będących wolontariuszami programu „Projektor”, realizowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Od ponad 10 lat „Projektor – Wolontariat Studencki” współpracuje ze szkołami w całej Polsce. Dzięki temu placówki szkolne angażują się w masowy ruch społeczny, skupiający ludzi aktywnych oraz kreatywnych.

Celem zajęć, odbywających się od 26.09 do 29.09 br.  jest zachęcenie dzieci do uprawiania sportu, podniesienie świadomości uczestników o wpływie aktywności fizycznej, oraz jej istotnym znaczeniu na zdrowie. Zamierzeniem realizowanych warsztatów, jest również pogłębienie kreatywności oraz twórczości poprzez różnego rodzaju działania artystyczne czy też manualne. Projekt realizowany jest przy współpracy z Kuźnią Inicjatyw Lokalnych w Lisewie.

 

W galerii spotkanie klas pierwszych z policjantem.

 

Szanowni Państwo. Napłynęły do nas uwagi dotyczące niezgodności opublikowanego rozkładu jazdy z rzeczywistością. Przedstawiony rozkład funkcjonował w ub. roku szkolnym. W chwili obecnej tworzymy nasz, szkolny rozkład, który powstaje na podstawie zapisów prowadzonych przez opiekunki z autobusów. Siłą rzeczy może to potrwać kilka dni.

Aktualny rozkład jazdy. (11.09.2017)


Zadzwonił dzwonek

 

4 września uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Lisewie rozpoczęli nowy rok szkolny 2017/2018. Ubrani na galowo młodzi ludzie szli uśmiechnięci do szkoły razem ze swoimi wychowawcami.

O godzinie dziewiątej w lisewskim kościele odbyła się uroczysta msza święta. Potem uczniowie, nauczyciele, dyrekcja szkoły wraz z księdzem proboszczem oddali hołd pomordowanym w czasie II wojny światowej.

Następnie w szkole odbył się uroczysty apel i spotkania z wychowawcami. Był to niezwykle ważny dzień dla najmłodszych, którzy po raz pierwszy, w towarzystwie swoich rodziców, przekroczyli próg szkoły. Tego dnia pierwszoklasiści byli na apelu najważniejsi.

Nie mniej ważnym przeżyciem było spotkanie uczniów klas IV z nowymi wychowawcami i nauczycielami poszczególnych przedmiotów.Także uczniów klas piątych, szóstych i siódmych, czekały zmiany. Nie ukrywali, że również myślą o tym , jak to będzie w nowej szkole. Chociaż budynek gimnazjum znajduje się naprzeciw szkoły podstawowej, to jednak, jak mówi młodzież, wszystko, co nowe budzi niepokój.

Oby ten rok był twórczy, pełen pomysłów, sukcesów i chęci do pracy zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli.

 

 

Tatiana Jaworska