Wreszcie nadszedł… Dzień, o który dzieci pytały od września!

24 listopada w klasach 1-3, już po raz drugi, obchodziliśmy Pluszowy Dzień. To wymyślone przez nas święto, łączące ze sobą Dzień Pluszowego Misia, Dzień Piżamy i inne atrakcje. Podczas zajęć dzieci są w piżamach, na kolanach trzymają pluszowe misie, na przerwach leżą na pluszowych kocykach i poduszkach oraz dostają ciepłe kakao. To chyba najbardziej wyczekany przez nich dzień w  szkole. Od rana na wszystkich twarzach gościły uśmiechy, było dużo radości i zabawy. Dzieci były wyciszone i zrelaksowane… a o to nie zawsze łatwo. Bo…., jak się okazuje, czasem niewiele potrzeba do pełni szczęścia- poduszka, kocyk, kakao i miś. Może to sposób, by z uśmiechem na ustach przetrwać jesienną pluchę i szarość?

Mały Samorząd Joanna Kruk i Natalia Brzozowska

„Pamiętamy o tych, którzy odeszli”

Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień. Ale są też inne – pełne zadumy i smutku. I takim dniem jest 1 listopada, kiedy to przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze, wspominamy i tęsknimy. Dnia 26 października tuż przed dniem Wszystkich Świętych, Mały Samorząd wraz z opiekunem, wybrali się na pobliski cmentarz, aby zapalić znicze na grobach zmarłych nauczycieli oraz innych pracowników szkoły. Celem akcji było oddanie hołdu i zachowanie w pamięci tych, których już z nami nie ma.

Joanna Kruk

Skład Małego Samorządu Uczniowskiego:
1. Leon Biernatowski- przewodniczący

7. Zuzia Preis – członek
  8. Lena Brzozowska – członek
  9. Zuzia Pudlewska – członek

Opiekunem Samorządu Uczniowskiego została pani Iwona Stanisławska.