Zespół Szkolno-Przedszkolny
w Lisewie

Masz pytania? Zadzwoń

56 676 79 16

Aktualności


Rok szkolny 2022 / 2023

Od poniedziałku 7 listopada wracamy do starego rozkładu jazdy autobusów szkolnych – więcej informacji w zakładce DOKUMENTY


W związku z przebudową drogi 548 i zamknięciu skrzyżowania ul. Chełmińskiej z ul. Hallera (kierunek Malankowo/Mgoszcz), nastąpi tymczasowa zmiana kursowania autobusu na liniach:

Lisewo SP – PSP- Kornatowo oraz Lisewo SP – Malankowo-Chrusty Pniewite.

Poniższy rozkład obowiązywać będzie od 03.10.2022 r. do odwołania.

 1Lisewo6:5012:4514:40
 2LISEWO, WIADUKT G196:5712:5214:47
 3LISEWO RSP G187:0012:5514:50
 4MALANKOWO I 01,047:1513:1015:05
 5MALANKOWO II 02,037:1713:1315:08
 6CHRUSTY G137:2013:1615:11
 7CHRUSTY, ŚWIETLICA G127:2213:1815:13
 8MALANKOWO III 05,067:2513:2115:16
 9Malankowo IV7:2713:2315:18
 10KRAJĘCIN G277:2813:2415:19
 11PNIEWITE, ŚWIETLICA G177:3213:2815:23
 12PNIEWITE (wiata) G167:3413:3015:25
 13PNIEWITE, KLASZTOR G157:3613:3215:27
 14PNIEWITE, SKRZYŻ. 01,047:3813:3415:29
 15KORNATOWO, D.K. 02,037:3913:3515:30
 16KORNATOWO I7:4213:3815:33
 17KORNATOWO G87:4513:4115:36
 18LISEWO SP        7:5013:4615:41W poniedziałek 29 sierpnia na godzinę 9:00 zapraszamy do przedszkola naszych nowych przedszkolaków na dzień adaptacyjny.

Natomiast tego samego dnia na godzinę 16:00 zapraszamy nowych rodziców na spotkanie z dyrektorem, które odbędzie się w stołówce szkolnej w beżowym budynku.
Dotarła do nas bardzo smutna informacja. W dniu dzisiejszym zmarł nasz Przyjaciel, Opiekun, Dobry Duch szkoły Jerzy Cabaj. Związany z oświatą jak nikt inny w gminie Lisewo. Będzie nam Go brakowało.


Szanowni Państwo.
Przyłączamy się do akcji pomocy dla narodu Ukrainy. Już od niedzieli można przynosić wszelkie artykuły żywnościowe, odzież, środki opatrunkowe, karimaty i śpiwory. Wszystko, co jest potrzebne do codziennego życia.
W niedzielę od godziny 15 otwarta jest hala sportowa i tam można dostarczać artykuły. Prośba żeby były to nowe rzeczy.


Zbliża się okres ferii dla młodzieży szkolnej. W związku z tym, w okresie 17 – 28 stycznia dowozy zostają zawieszone.


W zakładce “Dokumenty” rozkłady jazdy autobusów od 3 stycznia 2022.


Zajrzyjcie do galerii. Tam kilka słów o pomocy zwierzętom.


AKCJA CHARYTATYWNA

„Świąteczne stroiki dla samotnych”

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, w którym każdy z nas odczuwa potrzebę dzielenia się z innymi, sprawiania radości innym ludziom, szczególnie tym, którzy tego potrzebują najbardziej – ludziom samotnym.

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, w naszym przedszkolu została zorganizowana akcja wykonania stroików świątecznych dla osób samotnych będących pod opieką Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lisewie.

Dzieci przyniosły do przedszkola gałązki świerkowe oraz różne ozdoby świąteczne. Każda grupa przedszkolna, pod opieką nauczycielek, wykonała po kilka stroików świątecznych, łącznie 22 stroiki.

Zdjęcia nie oddają tego, z jak wielkim zaangażowaniem dzieci pracowały nad wykonaniem tych stroików. Każdy stroik wyglądał pięknie, bo dzieci włożyły w swoją pracę swoje małe – ogromne serduszka ♥♥♥

Stroiki zostały wręczone osobiście oraz przez pracowników GOPS wraz z życzeniami świątecznymi od dzieci i pracowników przedszkola. Osoby, do których udało się dotrzeć osobiście nie kryły swojego wzruszenia i łez, a radość w ich oczach była ogromna. A nasze stroiki zajęły honorowe miejsca w ich domach.

Cieszymy się, że taki mały, prosty gest może sprawić, że w czyimś sercu zagości radość 😊

Wszystkim dzieciom oraz Paniom serdecznie dziękuję – Justyna Liszaj

“Szara godzina” – na czym polega ten zwyczaj?

“Szara godzina” to czas między 15 a 17, kiedy krótki zimowy dzień dobiega końca, ale nie zapada jeszcze zupełna ciemność. Na ten czas przerywano w domu i gospodarstwie wszystkie prace, a cała rodzina gromadziła się w jednym miejscu – najczęściej w kuchni, przy rozpalonym piecu. Nie zapalano wtedy lamp i świateł, także z uwagi na oszczędność.

W tym czasie rodzina siedziała razem w ciszy lub spędzała czas na rozmowie. Nierzadko dziadkowie dzielili się rodzinnymi wspomnieniami, opowiadali wnukom, jak dawniej przeżywano adwent i Boże Narodzenie, uczyli ich historii ojczyzny. Czytano także polską literaturę i recytowano wiersze.

Był to także czas, który służył pogłębieniu wiary. W wielu domach “szara godzina” wypełniona była modlitwą i śpiewem adwentowych pieśni czy też lekturą Pisma Świętego lub innych dzieł religijnych.

Jak zorganizować dziś “szarą godzinę”?

Choć w dzisiejszych kuchniach już rzadko spotyka się kaflowe piece, wciąż możemy praktykować zwyczaj “szarej godziny” i poświęcić ją na spokojny czas spędzony z rodziną. Oto kilka pomysłów.

 • Wyłącz na godzinę Internet, dźwięki w telefonie, muzykę – zadbaj o cichy czas, w którym nie będzie cię nic rozpraszać.
 • Zapal świecę, która w półmroku będzie dawać światło.
 • Posiedź w zupełnej ciszy przez choćby kwadrans.
 • Jeśli potrzebujesz muzyki, wybierz playlistę z utworami adwentowymi.
 • Sięgnij po dobrą, duchową lekturę.
 • Porozmawiaj z dziećmi o tradycjach adwentowych lub świątecznych.
 • Przeczytaj historie postaci biblijnych, związanych z adwentem: np. Izajasza, Jana Chrzciciela, Maryi.
 • Przeczytajcie całą rodziną jakąś biblijną historię (może być to jedna z historii z Drzewa Jessego) i spróbujcie ją zilustrować.
 • twórzcie drzewo genealogiczne waszej rodziny i opowiedzcie coś dobrego o każdej osobie, która się na nim znajdzie.
 • Poświęć ten czas małżonkowi – porozmawiajcie w spokoju o tym, co dla was ważne.
 • Przypomnij sobie swoje najpiękniejsze wspomnienia świąteczne z dzieciństwa – możesz je także opowiedzieć dzieciom.
 • Przygotuj świąteczne ozdoby, szopkę, jakiś sentymentalny prezent dla rodziny.
 • Wypisz kartki świąteczne z życzeniami dla bliskich i znajomych.
 • Poznaj symbolikę świątecznych elementów: np. opłatka, sianka wigilijnego, 12 potraw, pustego miejsca przy stole.
 • Odwiedź kogoś, kto być może potrzebuje twojej uwagi i troski.

Pomysłów jest oczywiście o wiele więcej, a na cokolwiek się zdecydujemy, z pewnością “Szara godzina” będzie zwyczajem, który w nawet zabieganym dniu może okazać się chwilą wytchnienia i “przeżycia” adwentu. Dobrze byłoby, aby ten czas oczekiwania nie uciekł nam przez palce, aby pozwolił nam zobaczyć, co tak naprawdę jest ważne i abyśmy nie obudzili się 27 grudnia z myślą “święta, święta i po świętach”.


Pamiętacie koncert “Przedszkolaki dla Kamila”? Przygotowanie filmu zawsze trochę trwa, ale już jest. Kliknij tutaj.


„Małe czyścioszki”

W naszym przedszkolu od września realizowany jest projekt pt. „Małe czyścioszki” finansowany z programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce i Kuźni Inicjatyw Lokalnych w Lisewie. W projekcie biorą u dział przedszkolaki ze wszystkich grup, od najmłodszych do najstarszych.

W ramach projektu dzieci uczestniczą w zajęciach, w czasie których kształtują właściwe nawyki higieniczne. Uczą się jak należy dbać o zęby każdego dnia, a także dowiadują się, że samo dbanie o higienę jamy ustnej nie wystarczy, ważne jest też zdrowe odżywianie. Zapoznają się z prawidłową techniką mycia rąk, wiedzą kiedy trzeba je myć, a także co zrobić kiedy nie ma dostępu do wody i mydła. Dzieci tworzyły swój własny płyn do dezynfekcji rąk, miały też okazję do obserwacji bakterii i grzybów pod mikroskopem. Wiedzą już, że nos zatkany katarem należy wyczyścić, a brudną chusteczkę wyrzucić do kosza. Poza tym, zdobywają wiedzę na temat zdrowych nawyków budujących odporność organizmu, także w czasie pandemii. Najstarsze przedszkolaki miały okazję wyjechać do Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy, gdzie dowiedziały się od kiedy i jak powstało mydło. Mogły zobaczyć dawne przedmioty służące do mycia i prania. Z ciekawością słuchały opowieści o dawnych czasach. A na koniec samodzielnie wykonały zapachowe mydełka.

Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach. Poprzez zabawy i doświadczenia utrwalają najważniejsze zasady higieniczne i przede wszystkim poznają konsekwencje wynikające z ich nieprzestrzegania.


Co tam się działo! Sala wypełniona była po brzegi a były też momenty, że widzowie nie mieścili się w środku. Na pewno zamieścimy filmy i zdjęcia. Teraz przedsmak tego co będzie.

Dnia 23 października 2021 roku odbył się koncert charytatywny

„PRZEDSZKOLAKI DLA KAMILA”.

Głównym celem koncertu było zebranie środków finansowych na leczenie dla Kamila Budzyńskiego, mieszkańca gminy Lisewo, który zmaga się z glejakiem.

Przedszkolaki wspólnie ze swoimi wychowawczyniami, z wielkim zaangażowaniem podeszły do przygotować do koncertu, aby finalnie zaprezentować swoje umiejętności na scenie, które podziwiali oklaskami przybyli goście. Występy te wywołały uśmiech na twarzach widzów, pokazały, że dzieci potrafią pomagać na swój szczery sposób, płynący prosto z ich małych serduszek  ♥ ♥ ♥

Niespodzianką było przedstawienie pt. „Rzepka” w wykonaniu pracowników Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lisewie. Była to humorystyczna wersja utworu J. Brzechwy.
Po aplauzie widowni, można sądzić, że bardzo im się podobało.

Pomiędzy występami odbywały się licytacje, które w profesjonalny sposób poprowadził p. Bartek Kącki. W tej kwestii mogli wykazać się dorośli. Ich zaangażowanie w trakcie licytacji przeszło nasze oczekiwania. Dziękujemy bardzo wszystkim sponsorom, którzy przekazali na koncert swoje vouchery.

Na pomoc naszych rodziców zawsze możemy liczyć, i tym razem nas nie zawiedli. Przygotowali pyszne ciasta i z wielkim zaangażowaniem służyli pomocą podczas całego koncertu.

Dla dorosłych były słodkie przekąski, kawa, herbata, a dla dzieci pyszna wata cukrowa
i popcorn dzięki uprzejmości Kuźni Inicjatyw Lokalnych w Lisewie. Aby nasze dzielne przedszkolaki nie były głodne i spragnione zadbał p. Łukasz Pinkowski z gospody „Przy Piecu” w Płużnicy, który przygotował pizzę i soczki. Serdecznie dziękujemy!

Na pamiątkę koncertu można było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcia w foto – lustrze, dzięki uprzejmości p. Magdaleny Daroń. Dziękujemy!

Koncert ten  trzeba było udokumentować – zadbali o to p. Marcin Daroń oraz p. Kamil Stępniewski, którzy filmowali i fotografowali wszystko co się działo. Serdeczne dzięki, Panowie!

Z licytacji oraz sprzedaży ciast, kawy, herbaty, waty cukrowej i popcornu, a także zdjęć w foto – lustrze udało Nam się uzbierać ….

10.363, 42zł !!!

Cała kwota została przekazana rodzicom Kamila.

Podsumowując – pokazaliśmy, że w Nas jest siła!

Jeszcze raz wszystkim, za wszystko z całego serca DZIĘKUJEMY!!!

Organizatorzy koncertu:

Justyna Liszaj

Dominika Cieślik


Pokażmy, że to wielkie serce nadal bije!11.09.2021r. Ledwo rok szkolny się zaczął a nasze dzieci już artystami. Popisy dożynkowe – film 1, film 2, film 3


24.08.2021r.

Wytyczne do pracy palcówek ZS-P


18.08.2021r.

Spotkania integracyjne dla nowo przyjętych dzieci: 26 sierpnia o godzinie 10:00 i 30 sierpnia o godzinie 10:00. Zebranie dla rodziców dzieci rozpoczynających edukację przedszkolną 26 sierpnia o godzinie 16:30 w auli przy zielonym budynku (wejście przez zielony budynek).


17.08.2021r.


Listy grup dzieci zostaną opublikowane 17 sierpnia. Rodzice dzieci rozpoczynających edukację przedszkolną – spotkania integracyjne dla Waszych dzieci odbędą się w ostatnim tygodniu sierpnia. Planujemy dwa dni takich spotkań. Szczegóły oczywiście na stronie internetowej. W ostatnim tygodniu odbędą się również zebrania dla rodziców całego przedszkola.


15.04.2021r.

Od poniedziałku, 19 kwietnia przedszkole wznawia swoją normalną działalność. Autobusy ruszają na trasy według rozkładu dla miesięcy parzystych.


A w galerii…….. Koniecznie zajrzyjcie 🙂


28.3.2021r.

Link do strony z treścią nieopublikowanego rozporządzenia MEiN w sprawie czasowego zamknięcia żłobków, przedszkoli i szkół. (W piątek treść byłą inna). Zawieszenie pracy stacjonarnej przedszkoli do 11 kwietnia – Ministerstwo Edukacji i Nauki – Portal Gov.pl (www.gov.pl)


26.03.2021r.

Zgodnie z decyzją rządu, od 29 marca 2021 r przedszkole będzie zamknięte.


Proszę zaglądać na strony grup swoich pociech. Będziemy zamieszczali tam informacje o istotnych dla grupy sprawach. Wiem, że macie Państwo potworzone konta na Messengerze i służą one wam do kontaktów z wychowawcami. Uważam jednak, że zbyt wiele kanałów kontaktowych utrudni przekazywanie wiadomości. Dlatego sprawy ogólne dotyczące konkretnej grupy opisywać będziemy w ich zakładce.


Szanowni Państwo. W trosce o bezpieczeństwo Waszych dzieci zmuszony jestem do ograniczenia funkcjonowania przedszkola w piątek, 5 marca. W przedszkolu będzie obecna w zasadzie tylko pani Joanna. Może przyjdzie już pani Natalia, ale mimo wszystko jest to zbyt mało aby zapewnić kompletne zajęcia wszystkim grupom. Dlatego bardzo proszę o zapewnienie opieki dzieciom na piątek i nie posyłanie dzieci do przedszkola. Od poniedziałku wszystko powinno wrócić do normy. Nie będzie tylko pani Ani. Proszę o zrozumienie tej sytuacji.


Szanowni Państwo. We wtorek, 22 grudnia odwóz dzieci o godzinie 11:35. W środę, 23 i czwartek 24 dowozów nie będzie. W czwartek, 24 grudnia przedszkole czynne będzie do godziny 13:00.


Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
Skip to content