Zespół Szkolno-Przedszkolny
w Lisewie

Masz pytania? Zadzwoń

56 676 79 16

Aktualności


ROK SZKOLNY 2023 / 2024


Kuźnia Inicjatyw Lokalnych zaprasza na warsztaty LEGO MINECRAFT dla dzieci w wieku 5-10 lat (lub trochę starsze).
KIEDY? 20 kwietnia 2024 roku o godzinie 11:00-13:00. Koszt: 50 zł,
UWAGA: warsztaty odbędą się, gdy uzbiera się grupa 20 osób.
zapisy na messengerze Kuźni lub telefonicznie: OLENA: 514-474-237


  • Czy wasze dzieci uwielbiają ruch i super zabawę? Nie ma chyba dziecka, które nie chciałoby się bawić całymi dniami, a przy tym jeszcze w gronie swoich kolegów i koleżanek. 🧸🤹‍❤️‍🩹

Jest tworzona grupa idealnie dla waszych pociech. Zajęcia charakteryzować się będą zabawą i ćwiczeniami ogólnorozwojowymi , które nie tylko wspierają rozwój fizyczny , ale również emocjonalny i społeczny. 🪅🌞

Głównym celem prowadzonych zajęć jest rozwój dziecka, skierowany głównie na wspólnym pokonywaniu trudności, zdobywaniu nowych umiejętności, oraz nabyciu wspólnej komunikacji pomiędzy rówieśnikami. 🤩

Pierwsze zajęcia rozpoczną się już 26 marca (jeżeli znajdzie się odpowiednia ilość chętnych) i będą odbywały się raz w tygodniu, w każdy wtorek, o godzinie 16:00 lub 17:00. W Szkole Podstawowej w Lisewie.

Pierwsza wizyta jest oczywiście darmowa i przeznaczona dla dziewczynek jak i chłopców w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym. 😇

Zapraszam do zapisów.
667 082 974
Natalia Klajn


Szanowni Rodzice. I my i Wy ponosimy odpowiedzialność za życie i zdrowie dzieci. Przypominam więc Państwu, że zgodnie z informacją zamieszczoną od lat na stronie internetowej przedszkola, nie przyprowadzajcie dzieci chorych! Jest to nieodpowiedzialne zachowanie. Nie dalej jak w czwartek, w przedszkolu było dziecko chore (podejrzenie – rumień). Mama świadoma zagrożenia przyprowadziła dziecko do placówki w piątek! Nie chcemy żeby przedszkole stało się wylęgarnią wirusów i bakterii. Nie chcemy żeby dzieci zdrowe były narażone na kontakt z dziećmi chorymi. Proszę wziąć sobie do serca tą wiadomość. Bądźmy odpowiedzialni.


Pierwsze zajęcia / zabawy z podłogą interaktywną w galerii!Wyniki konkursu plastycznego „Anioły, aniołki, aniołeczki”

W piątek wieczorem 24 paczki, w tym pralka, zostały dostarczone do magazynu w Chełmnie.
Temat: Grant Mondi Świecie_umowa darowizny

Dzień dobry,

Z przyjemnością potwierdzam, iż w oparciu o wyniki publicznego, przy akceptacji Zarządu Mondi Świecie S.A.  Państwa placówka otrzyma grant  w wysokości 10 000 zł w ramach II. edycji programu grantowego Mondi Świecie S.A. dla społeczności lokalnej „Wspieramy lokalnie”.  Gratuluję!

Zgodnie z regulaminem programu grantowego, kolejnym krokiem będzie podpisanie umowy darowizny. W załączeniu przesyłam jej projekt, z uprzejmą prośbą o uzupełnienie danych i sprawdzenie /akceptację zapisów w miejscach zaznaczonych na żółto.   Proszę sprawdzić czy proponowane terminy realizacji i rozliczenia dofinansowania są odpowiednie dla Państwa.

Przesyłam także edytowalną wersję formularza rozliczenia grantu.

Uprzejmie proszę o odesłanie uzupełnionego dokumentu w formie edytowalnej zwrotnie do mnie.

W przypadku pytań, zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam


Zajęcia dydaktyczne w przedszkolu rozpoczynają się 4 września 2023 r.


Szanowni Państwo. Jedyną dopuszczalną platformą komunikacji elektronicznej między Wami a nauczycielami jest platforma LIBRUS i ewentualnie e-mail. Proszę stosować się do tego wymagania.


Rok szkolny 2022 / 2023


Od 23 do 25 maja 2023 r., czyli w dniach egzaminów ósmoklasistów, autobus szkolny będzie jeździł w innych godzinach.

Taka refleksja.

Szanowni Państwo. Przedszkole od lat bardzo dobrze spełnia swoją funkcję opiekuńczo – wychowawczą. Jednak z czasem zauważamy, że czasami przedszkole postrzegane jest jako „przechowalnia” dla dzieci. Tak być nie może. Pracujemy według ramowego planu dnia, realizujemy zajęcia dydaktyczne, opiekujemy się dziećmi. Dzieje się to zgodnie z zapisami w statucie przedszkola. Przedszkole to nie tylko budynek z czerwonej cegły. To dzieci, Wy – ich rodzice, to pracownicy przedszkola. Pracownicy to też ludzie mający swoje rodziny, swoje plany i obowiązki domowe. Proszę żebyście to szanowali. My szanujemy Wasze różne zdarzenia jakie mają miejsce. Zmuszony jestem przypomnieć, że przedszkole pracuje w określonych godzinach. Jesteśmy od 6:45 – do 16:15. Bardzo proszę o przestrzeganie ram czasowych pobytu dzieci w przedszkolu.

W ostatnim dniu przed przerwą świąteczną nauczyciele postanowili umilić dzieciom czas i zaśpiewali kilka kolęd.

Filmiki też sie pojawiły 🙂 F1, F2.Efekt działania w ramach „Szlachetnej paczki”
Dotarła do nas bardzo smutna informacja. W dniu dzisiejszym zmarł nasz Przyjaciel, Opiekun, Dobry Duch szkoły Jerzy Cabaj. Związany z oświatą jak nikt inny w gminie Lisewo. Będzie nam Go brakowało.


W zakładce „Dokumenty” rozkłady jazdy autobusów od 3 stycznia 2022.


Co tam się działo! Sala wypełniona była po brzegi a były też momenty, że widzowie nie mieścili się w środku. Na pewno zamieścimy filmy i zdjęcia. Teraz przedsmak tego co będzie.

Dnia 23 października 2021 roku odbył się koncert charytatywny

„PRZEDSZKOLAKI DLA KAMILA”.

Głównym celem koncertu było zebranie środków finansowych na leczenie dla Kamila Budzyńskiego, mieszkańca gminy Lisewo, który zmaga się z glejakiem.

Przedszkolaki wspólnie ze swoimi wychowawczyniami, z wielkim zaangażowaniem podeszły do przygotować do koncertu, aby finalnie zaprezentować swoje umiejętności na scenie, które podziwiali oklaskami przybyli goście. Występy te wywołały uśmiech na twarzach widzów, pokazały, że dzieci potrafią pomagać na swój szczery sposób, płynący prosto z ich małych serduszek  ♥ ♥ ♥

Niespodzianką było przedstawienie pt. „Rzepka” w wykonaniu pracowników Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lisewie. Była to humorystyczna wersja utworu J. Brzechwy.
Po aplauzie widowni, można sądzić, że bardzo im się podobało.

Pomiędzy występami odbywały się licytacje, które w profesjonalny sposób poprowadził p. Bartek Kącki. W tej kwestii mogli wykazać się dorośli. Ich zaangażowanie w trakcie licytacji przeszło nasze oczekiwania. Dziękujemy bardzo wszystkim sponsorom, którzy przekazali na koncert swoje vouchery.

Na pomoc naszych rodziców zawsze możemy liczyć, i tym razem nas nie zawiedli. Przygotowali pyszne ciasta i z wielkim zaangażowaniem służyli pomocą podczas całego koncertu.

Dla dorosłych były słodkie przekąski, kawa, herbata, a dla dzieci pyszna wata cukrowa
i popcorn dzięki uprzejmości Kuźni Inicjatyw Lokalnych w Lisewie. Aby nasze dzielne przedszkolaki nie były głodne i spragnione zadbał p. Łukasz Pinkowski z gospody „Przy Piecu” w Płużnicy, który przygotował pizzę i soczki. Serdecznie dziękujemy!

Na pamiątkę koncertu można było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcia w foto – lustrze, dzięki uprzejmości p. Magdaleny Daroń. Dziękujemy!

Koncert ten  trzeba było udokumentować – zadbali o to p. Marcin Daroń oraz p. Kamil Stępniewski, którzy filmowali i fotografowali wszystko co się działo. Serdeczne dzięki, Panowie!

Z licytacji oraz sprzedaży ciast, kawy, herbaty, waty cukrowej i popcornu, a także zdjęć w foto – lustrze udało Nam się uzbierać ….

10.363, 42zł !!!

Cała kwota została przekazana rodzicom Kamila.

Podsumowując – pokazaliśmy, że w Nas jest siła!

Jeszcze raz wszystkim, za wszystko z całego serca DZIĘKUJEMY!!!

Organizatorzy koncertu:

Justyna Liszaj

Dominika Cieślik

Skip to content