Zespół Szkolno-Przedszkolny
w Lisewie

Masz pytania? Zadzwoń

56 676 79 16
Podobny obraz

ROK SZKOLNY 2022/2023 Do archiwum


Drodzy Rodzice.

Strasznie mi przykro, że nie interesujecie się wiadomościami jakie wysyłamy na LIBRUSIE. Naprawdę przykro.

Grzegorz ZalewskiŚwięto Rodziny

25 maja w naszej grupie odbyła się niezwykła uroczystość 😊. Dużymi krokami zbliżał się Dzień Mamy i trochę mniejszymi Dzień Taty. W związku z tym zaprosiliśmy do nas nasze mamusie i naszych tatusiów oraz… nasze babcie i naszych dziadków 😊

Jak świętować, to z całą rodzinką!

Przez pandemię nie mogliśmy zorganizować uroczystości dla babć i dziadków, więc teraz chcieliśmy im to zrekompensować, a oni tłumnie i z wielką ochotą przybyli do nas.

Wszyscy goście byli elegancko ubrani i zaciekawieni, co też tu się będzie działo?

My też byliśmy bardzo podekscytowani i nie mogliśmy doczekać się kiedy wreszcie wystąpimy.

Dla przybyłych gości pięknie recytowaliśmy wierszyki, zaśpiewaliśmy piosenkę o rodzinie i wzruszającą piosenkę dla mamy, a także zatańczyliśmy do piosenki „Iko, iko” oraz specjalny taniec dla babci i dziadka, żeby przypomnieć im czasy młodości. Naszym występem sprawiliśmy wszystkim wielką radość, o czym świadczyły ogromne brawa 😊 A my wcale nie byliśmy zestresowani ani nieśmiali, bo to przecież nasi najbliżsi, których bardzo kochamy!

Po naszym występie, wręczyliśmy mamom i tatom własnoręcznie wykonane upominki.

I na tym nasza uroczystość mogłaby się zakończyć, ale… To wcale nie był koniec niespodzianek! Na scenę wkroczyli nasi rodzice, którzy przygotowali coś specjalnego dla swoich rodziców, czyli naszych babć i dziadków. Złożyli im przepiękne życzenia i podziękowania, zaśpiewali gromkie „Sto lat” przy akompaniamencie gitary oraz wręczyli kwiaty. Wzruszenie było ogromne, bo nikt się tego nie spodziewał, ani my, ani nasi dziadkowie.

Widząc uśmiechy na twarzach naszych gości, wiedzieliśmy, że nasza uroczystość bardzo się udała i wszyscy są zadowoleni.

Oczywiście na koniec był słodki poczęstunek, kawa, herbata i inne pyszności. Wszyscy obecni delektowali się słodkościami i prowadzili miłe pogawędki. A atmosfera była prawdziwie rodzinna…


Spartakiada przedszkolaka

Nasza grupa to „Biedronki”, więc naszym kolorem jest czerwony. I taki też był kolor naszych koszulek na Spartakiadzie.

„Czerwony team” w pełnej gotowości stawił się na boisku wielofunkcyjnym obok Szkoły Podstawowej, gdzie były już przygotowane różne zadania sprawnościowe dla przedszkolaków. Zadaniem było przejście wszystkich dzieci przez stacje i wtedy zadanie będzie zaliczone.

Ale najpierw trzeba było się przygotować do wysiłku fizycznego i wszystkie przedszkolaki wzięły udział w rozgrzewce, którą przeprowadziła nauczycielka wychowania fizycznego wspólnie z uczennicą Szkoły Podstawowej.

Nasze zmagania zaczęliśmy od przejścia po ścieżce z utrzymaniem równowagi, kończąc przejściem przez tunel. Nie było łatwo, ale daliśmy radę. Kolejne zadanie to bieg między pachołkami i na końcu rzut woreczkiem do kosza. Nie wszystkim udało się utrafić, ale ważne, że każdy z nas spróbował swoich sił w tym zadaniu. Bieg z piłką lekarską nie sprawił nam dużych problemów i kolejne zadanie zaliczone. Zadanie zręcznościowe, czyli spacer z woreczkiem na paletce też nie był trudny dla nas. W przeciąganiu liny było mnóstwo śmiechu, ale trzeba było użyć dużo siły by przeciągnąć przeciwną drużynę na swoją stronę. Kolejne zadanie to strzał piłką do bramki. Zarówno chłopcy jak i dziewczynki, wszyscy daliśmy sobie radę z tym zadaniem. I ostatnim zadanie były skoki w workach. Oj, nie było to takie łatwe, ale wszyscy podeszli do wykonania tego zadania i udało się.

Po zmaganiach sportowych przyszedł czas na zdrowy poczęstunek – owoce, warzywa, woda. Nasza grupa bardzo lubi takie przekąski i… zostały tylko puste talerze 😊

Na zakończenie Spartakiady zostały wręczone dyplomy i upominki dla laureatów konkursu plastycznego pt. „Sport to zdrowie”. Nie ukrywamy, że zajęliśmy całe podium w naszej grupie wiekowej 5-6 – latki. Pierwsze miejsce zajął Tymek W., drugie – Mateusz W., a trzecie – Mateusz T. Gratulujemy chłopaki 😊 Nasze dziewczynki – Zosia Cz. i Emilka P. też otrzymały dyplomy i upominki za udział w tym konkursie.


I Przegląd Piosenki Przedszkolnej 2022

Dnia 27 kwietnia odbył się I Przegląd Piosenki Przedszkolnej.

Po powitaniu przez organizatora przeglądu, wystąpiły dziewczynki z Koła muzyczno – tanecznego, które zaśpiewały piosenkę pt. „Koncert w przedszkolu” i zagrały na instrumentach perkusyjnych.

Każda grupa z naszego przedszkola przygotowała do prezentacji dwie piosenki. Zaczęły najmłodsze przedszkolaki, potem starsze i na końcu najstarsze. W trakcie występów podziwialiśmy i gorąco oklaskiwaliśmy naszych kolegów i nasze koleżanki z innych grup.

Kiedy nadeszła nasza kolej występu, zaprezentowaliśmy piosenki pt. „Bajeczki, książeczki” oraz „Gdy smutno ci”. Oprócz śpiewu pojawiły się też elementy taneczne i ruchowe. Postaraliśmy się najlepiej jak umiemy i nasz występ był bardzo udany 😊

Po występach wszystkich grup, Pani dyrektor Grażyna Makowska oraz Pani Justyna, wręczyły wszystkim grupom dyplomy za udział w przeglądzie oraz upominki, a także podziękowały za włożony trud wszystkim Paniom wychowawczyniom oraz dzieciom.

Na zakończenie wystąpiły kolejny raz dziewczynki z Koła muzyczno – tanecznego. Tym razem zatańczyły „Zumbastyczny taniec” do piosenki z „Minionków”, którą uwielbiają wszystkie dzieci 😊

Przed powrotem do przedszkola wykonaliśmy zdjęcia grupowe oraz wszystkich obecnych dzieci z naszego przedszkola.


Dzień Ziemi

O naszą planetę dbamy nie tylko z okazji Dnia Ziemi. Tego uczymy się już od najmłodszych lat, bo chcemy mieszkać na pięknej i czystej planecie.

Dziś każdy z nas przyszedł do przedszkola ubrany w kolory Ziemi – niebieski i zielony. Najpierw przeprowadziliśmy „burzę mózgów” na temat „Co szkodzi naszej planecie?” oraz „Jak możemy dbać o naszą planetę?” Każdy pomysł był dobry, a najważniejsze zaznaczyliśmy piktogramami.

Żeby uczcić święto naszej planety i pokazać, że bardzo ją kochamy, wykonaliśmy opaski na głowę z emblematem Ziemi i serduszkami wokół niej.  

Następnie zatańczyliśmy „Taniec dla Ziemi” oraz za pomocą mimiki i gestów pokazywaliśmy smutną i wesołą planetę Ziemię, a zabawa ruchowa „Pociągami do szczęśliwej Ziemi” sprawiła nam wiele radości.

Wiemy, jak ważna jest segregacja odpadów, więc wysłuchaliśmy pogadanki na ten temat i postaraliśmy się zapamiętać, co do którego pojemnika wrzucamy. Sprawdzeniem naszych wiadomości była zabawa dydaktyczna „Nakarm kosz”, w której segregacja odpadów poszła nam całkiem nieźle 😊

Na zakończenie wykonaliśmy prace plastyczne grupowe nt. „Szczęśliwa planeta Ziemia”. Mieliśmy za zadanie pomalować farbami plakaty naszej planety. Przy każdym stoliku było nas kilkoro, podzieliliśmy się zadaniami i wspólnie wykonaliśmy pracę plastyczną.


Zajączek Wielkanocny

Tuż przed świętami do naszego przedszkola zawitał Zajączek wielkanocny. Przynieśliśmy koszyczki, które postawiliśmy w sali. Jednak pewnego dnia nasze koszyczki zniknęły… Szukaliśmy ich wszędzie, ale nigdzie nie mogliśmy ich znaleźć. Niespodziewanie w naszej sali pojawił się tajemniczy list. Nasza pani przeczytała ten list i dowiedzieliśmy się, że to Zajączek psotnik ukrył gdzieś nasze koszyczki. Żeby się dowiedzieć, gdzie ich szukać mieliśmy do wykonania kilka zadań: zaśpiewać piosenkę, pięknie zatańczyć, odnaleźć ukryte w sali pisanki i za pomocą latarki podświetlić je i zobaczyć, co jest w środku. Ostatnim zadaniem było narysować portet Zajączka, udać się na plac zabaw i tam zostawić je we wskazanym miejscu, czyli w karmniku dla ptaków. Wszystkie zadania wykonaliśmy na szóstkę z plusem 😊

W liście Zajączek podpowiedział nam, że jak wyjdziemy na plac zabaw, to mamy się bacznie rozglądać i nasłuchiwać, bo może wydarzyć się coś fajnego. Biegaliśmy po placu, rozglądaliśmy się, nasłuchiwaliśmy oraz nawoływaliśmy Zajączka… Aż w pewnym momencie zauważyliśmy coś ukrytego w drzewkach i krzewach obok naszego przedszkola. Szybko tam podbiegliśmy i … okazało się, że to nasze koszyczki, w których były upominki od Zajączka. Ale byliśmy szczęśliwi 😊 Dziękujemy Zajączku ♥

Powitanie wiosny

W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, każdy z nas miał na sobie wiosenny element – czy to opaskę, czy kwiaty, czy cokolwiek kojarzącego się z wiosną. Od razu w naszej sali zrobiło się radośniej! Dowiedzieliśmy się o tradycji żegnania zimy i witania wiosny, po czym poszliśmy na nasz plac zabaw, gdzie czekały dzieci z innych grup przedszkolnych.

Na początek „Zimową poleczkę” zatańczyły dziewczynki z koła muzyczno – tanecznego, żeby ładnie pożegnać zimę. Potem z Marzanną poszliśmy do pobliskiego paczkomatu, żeby wysłać ją do Mroźnej Krainy i umówiliśmy się, że spotkamy się za rok.

Po powrocie do naszego ogrodu, chcąc przywołać wiosnę, zaśpiewaliśmy piosenkę pt. „Maszeruje wiosna”. Były też specjalne okrzyki zachęcające wiosnę do jak najszybszego przybycia, zagadki dotyczące oznak wiosny oraz taniec do piosenki „Wiosna w błękitnej sukience”, który odtańczyły dziewczynki z koła muzyczno – tanecznego.

Na zakończenie wszystkie dzieci miały za zadanie odnaleźć wiosennego kwiatka od Pani Wiosny, które ukryła na naszym placu zabaw. Jednym grupom sprawiło to trudność, innym nie, ale każda grupa znalazła swojego kwiatka. Z naszym pięknym hiacyntem wróciliśmy do naszej sali, gdzie zajął honorowe miejsce. Obiecaliśmy, że będziemy się o niego odpowiednio troszczyć.


Dzień Kobiet

„Dzień Kobiet, Dzień Kobiet, niech każdy się dowie, że dzisiaj święto dziewczynek…”

I właśnie dziś nasze dziewczynki i panie obchodziły swoje święto 😊

Z tej okazji wszyscy przyszliśmy ubrani elegancko. Chłopcy byli świetnie przygotowani na ten dzień, a dziewczynki oczekiwały z niecierpliwością, co też się wydarzy…

Chłopcy odśpiewali „Sto lat”, złożyli życzenia i wręczyli upominki. Dziewczynki były bardzo ciekawe, co chłopcy dla nich przygotowali i zabrały się do odpakowywania prezencików. A nie było to łatwe… Ale chłopcy, nasi mali dżentelmeni, stanęli na wysokości zadania i dzielnie pomogli dziewczynkom. Oj, jaka radość była, gdy dziewczynki ujrzały to, co dostały z okazji swojego święta 😊

Następnie wszyscy zasiedliśmy do stolików, na których czekały na nas przepyszne kolorowe babeczki, owoce i soki. Mmmmmm, pychotka 😊

Na koniec, dziewczynki zabawiły się w stylistki paznokci i makijażystki. Oczywiście, tak na papierze 😉. Według własnych pomysłów wykonały brokatowymi pisakami swoje stylizacje. A ich pomysłowość nie miała granic…

Żeby uwiecznić ten dzień, wykonaliśmy sesję zdjęciową, którą możecie zobaczyć poniżej. Zapraszamy ♥


IV Przegląd recytatorski „Cztery pory roku”

4 marca w naszym przedszkolu odbył się Przegląd recytatorski. Tematem przewodnim były pory roku.

Nasza grupa zaprezentowała dwa wiersze – Marleny Szeląg pt. „Pory roku” oraz Marty Bogdanowicz pt. „Pory roku”.

Od kilkunastu dni przygotowywaliśmy się rzetelnie do tego konkursu. Jednego wiersza uczyliśmy się wspólnie w przedszkolu, a drugi wiersz był z podziałem na role, gdzie każdy mógł się zaprezentować indywidualnie.

Do naszych wierszy mieliśmy przygotowane rekwizyty oraz odpowiednie stroje. Były pory roku i ich dzieci, każde ubrane w kolorze danej pory roku.

Postaraliśmy się wypaść jak najlepiej i wszyscy stanęliśmy na wysokości zadania. Oczywiście z wielkim zainteresowaniem oglądaliśmy występy naszych koleżanek i kolegów z innych grup i ich oklaskiwaliśmy.

Po zakończeniu recytacji, Pani dyrektor wręczyła każdej grupie dyplomy i upominki (puzzle i książki).

Na zakończenie czekała na nas niespodzianka! Nasze Panie nauczycielki przygotowały specjalnie dla nas przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek” 😊 Ogromne brawa świadczyły, że nam się bardzo podobało i niespodzianka dla nas się udała!


Dzień dinozaura

W tym dniu, w naszej grupie było intensywnie ale bardzo radośnie. Każdy z nas miał na sobie coś związanego z dinozaurami – czy to opaskę, czy koszulkę, bluzę lub kostium.

Zaczęliśmy od „dinusiowych” tańców przy różnych piosenkach. Każdy Dinuś tańczył tak, jak potrafił i wyszło nam to nawet fajnie 😊

Kolejne zabawy wymagały od nas sprawności. Trzeba było przejść po zwalonej kłodzie i pokonać tor przeszkód – wszyscy daliśmy radę!

Na pewien czas nasze piłki zamieniły się w jaja dinozaurów i trzeba było je przenieść na transporterze, czyli podawać piłkę górą tak, aby nie upadła.

Następną zabawą był „Wyścig węży”, w której trzeba było współpracować w grupie, aby jak najprędzej dotrzeć do mety. Oj, nie było łatwo… Ale każda z drużyn dała z siebie wszystko i wykonała zadanie.

Wykorzystując szarfy gimnastyczne, stworzyliśmy prastary las z paproci, przez który każdy z nas musiał się przedrzeć, czołgając się po podłodze. A koleżanki i koledzy wcale nie ułatwiali nam zadania…😉

W kolejnym zadaniu trzeba było ułożyć dinozaura wykorzystując figury geometryczne. Każda z grup wykazała się pomysłowością i kreatywnością.

Ale… Coś się wydarzyło w naszej sali… Dinozaury zniosły jaja, które ukryły w różnych zakamarkach. Musieliśmy je odszukać i podświetlając latarką dowiedzieliśmy się jakie maluszki wkrótce wylęgną się z tych jaj.

I w końcu nadszedł czas na wyczekiwaną zabawę – układanie z klocków „Parku dinozaurów”. Poszło na sprawnie i mieliśmy dużo frajdy z zabawy! 😊

Na zakończenie tego ekscytującego dnia, z wypychanek wykonaliśmy po dwa dinozaury i zabraliśmy je do domu.

W szatni przedszkola zawieszone są nasze prace wykonane dzień wcześniej. Dzieci zatytułowały je „Dinozaur o zachodzie słońca”. Pięknie wyszły… Zapraszamy do oglądania!


♥♥ Walentynkowy bal karnawałowy ♥♥

W Walentynki odbył się w naszej grupie Bal karnawałowy.

Aby wejść na bal, trzeba było wykupić bilet – składając z głosek prosty wyraz. Wszyscy dali sobie z tym radę i każdy mógł się pochwalić biletem na bal.

Jak wiadomo, każdy bal rozpoczyna się „Paradą przebierańców”, gdzie każdy zaprezentował swój strój karnawałowy. A stroje były przepiękne i każdy czuł się wyjątkowo 😊

Następnie mogliśmy przystąpić do wspólnych zabaw, pląsów i różnych konkursów. Tańczyliśmy „Taniec połamaniec”, „Sambę na trzy nogi”, tańczyły nasze części ciała oraz jechaliśmy pociągiem („byle nie do Warszawy…” 😉). Oczywiście jak tańce, to nie mogło zabraknąć do nich piosenek w filmu „Minionki”. Tańczyliśmy w parach, w kółeczkach, indywidualnie. Każdy tak, jak potrafił 😊

Zabawy, w których braliśmy udział to: „Dmuchamy balon”, „Taniec z krzesełkami”, „Podaj koło klamerką”, „Gazeta pod krzesło”, „Zanieś piłeczkę”.  Wszyscy bardzo chętnie braliśmy udział w tych zabawach i radości było co nie miara 😊

W międzyczasie mieliśmy też słodki poczęstunek.

Na zakończenie balu nastąpiło otwarcie „Poczty walentynkowej”. Przez cały tydzień przynosiliśmy własnoręcznie robione kartki walentynkowe dla osób, które bardzo lubimy. Z wielką niecierpliwością oczekiwaliśmy, kiedy nastąpi finał, czyli otwarcie poczty. I… mamy to! Wszyscy dostaliśmy piękne walentynki!

Skip to content