Rok szkolny 2022/2023

A w grudniu.

Poznajemy stare zwyczaje. Wróżby andrzejkowe.

Zajęcia z żywą przyrodą. Ekscytujące.

Włączyliśmy się w akcję”…. dla Olafa”.

Zadanie listopadowe
Dzieci na początku ćwiczyły narządy mowy w zabawie ” Słońce i chmura”. Następnie  wykonywały ćwiczenie zmniejszające napięcie mięśniowe “Burza” – hałasowały tupiąc, krzycząc i klaszcząc. Naśladowały wiatr w tańcu z chustami. Relaksowały się leżąc na plecach i dmuchając na chmurki. Na końcu dzieci wykonały masażyk na plecach kolegi/koleżanki rysując różne elementy pogody.

Dzień Pluszowego Misia.

Pierwsze zabawy na śniegu.

Światowy dzień tolerancji.

Dzień zdrowego śniadania

Dzień postaci z bajek.

Dzień Dyni.

Z EDUMUZ w logopedię. Zadanie październikowe. Na poczatku dzieci wykonały ćwiczenie słuchowe. Słuchały ile razy stukam w tamburyno i musiały położyć tyle kropel. Razem przeliczaliśmy. Następnie naśladowały dźwięki jesienne tj: kap, szu, plum, ciap i szuru. Później odbyła się zabawa oddechowa przygotowująca do wymowy głoski “k”. Dzieci dmuchały dlugo/krótko. Na koniec była zabawa “Ulewa i delikatny deszczyk” oraz zabawa przy piosence “Rytmiczny deszczyk”

Krótkie filmiki z naszej zabawy: film1, film2, film3.

Dzień kundelka.

W parku.

Dzień znaczka pocztowego.

Motylki w lesie

Dzień Chłopaka

Projekty realizowane w naszej grupie:

Zadanie wrześniowe. Dzieci przy piosence bawiły się klębuszkami waty dmuchając na nie z różną siłą.  Następnie witały się ze zwierzątkami w sposób charakterystyczny dla każdego z nich. Cmokaliśmy, przeżuwaliśmy, wypowiadaliśmy głoski “i-o”, parskaliśmy i robiliśmy różne miny. Przy zabawie ” Co potrafi moja buzia” dzieci śmiały się, dmuchały, kaszlały, ziewały i udawały wiatr. Następnie wykonaliśmy wierszyk z pokazywaniem, dzięki któremu utrwalaliśmy części ciała oraz ćwiczyliśmy narządy mowy. Na koniec dzieci wykonały piosenkę z pokazywaniem “Dzień dobry naszym rączkom”.

Dzień Spadającego Liścia

Dzień Przedszkolaka.

Dzień emotikona

Motylki na Dzień Kropki

Pierwszy dzień w przedszkolu.

Rok szkolny 2021/2022

Piknik rodzinny

Dzień Matki i Ojca.

Z wizytą w ogrodzie Zoobotanicznym w Toruniu.

Jak na czerwiec przystało Dzień Dziecka

Spartakiada Przedszkolaka, 25 maja 2022r.

Dzień Pszczoły

Zabawy na boisku

Dzień Pielęgniarek i Położnych

I nasze wyśpiewane życzenia 🙂

Kreatywne zabawy

Przegląd piosenki.

Dzień Ziemi.

Wielkanoc

W bibliotece.

Dzień Wody

Powitanie wiosny.

Dzień osób z Zespołem Downa.

Loteria fantowa.