Zespół Szkolno-Przedszkolny
w Lisewie

Masz pytania? Zadzwoń

56 676 79 16

Rok szkolny 2023/2024


Konkurs plastyczny „Zając, zajączek”

Poznajemy możliwości podłogi interaktywnej.


Kolorowe Poniedziałki


Wspaniałe inicjatywy na rzecz rozwoju czytelnictwa i kultury wyższej wśród najmłodszych odbyły się niedawno w Lisewie. Zespół Szkolno – Przedszkolny oraz Gminna Biblioteka Publiczna zrealizowały projekt granatowy, który został dofinansowany ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury. Projekt skierowany był do dzieci w wieku od 3 do 6 lat i miał na celu rozwijanie czytelnictwa oraz zapewnienie dostępu do kultury wyższej już od najmłodszych lat.

Jednym z głównych punktów projektu był wyjazd do kina Helios w Grudziądzu, gdzie dzieci miały okazję obejrzeć film pt. „Kicia Kocia mówi: Dzień dobry!”. To wspaniała historia o przygodach sympatycznej kotki, która uczy dzieci wartościowych lekcji. Dzieci były zachwycone seansem i miały okazję doświadczyć magii kina na własnej skórze.

Kolejnym niezwykłym wydarzeniem w ramach projektu było zaproszenie do przedszkola teatru MagMowcy, który wystawił spektakl pt. „Zakochana wiosna”. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć na żywo aktorów, którzy wcielili się w różne postacie i przedstawili im piękną historię o miłości i przyjaźni. To niezapomniane przeżycie dla najmłodszych, które na długo pozostanie w ich pamięci.

Ostatnim punktem programu było spotkanie z Bajanką oraz jej towarzyszką Kicią Kocią. Bajki z serii „Kicia Kocia” są uwielbiane przez dzieci w wieku przedszkolnym. Spotkanie z Bajanką nie tylko rozwijało ich wyobraźnię, ale także zachęcało do czytania i poznawania nowych historii.

Projekt granatowy realizowany przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Lisewie i Gminną Bibliotekę Publiczną był ogromnym sukcesem. Dzieci miały okazję doświadczyć różnych form kultury, od kina po teatr i spotkać się z Bajanką, co nie tylko rozwijało ich zainteresowania, ale także wpływało na rozwój ich wyobraźni i umiejętności językowych. Dzięki wsparciu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury, takie projekty mogą być realizowane i przyczyniać się do rozwoju najmłodszych.

Projekt napisała grupa nieformalna „Aktywne lisewianki” działająca przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym: Dominika Cieślik – Makowska, Kamila Wolska, Joanna Przybylska i Anna Motylewska.


Spotkanie z Bajanką oraz jej towarzyszką Kicią Kocią organizowane w ramach Inicjatyw Oddolnych „Przedszkolaki blisko lisewskiej biblioteki” finansowany w ramach projektu „Blisko lisewskiej biblioteki”.

Rok szkolny 2022/2023


Podsumowanie konkursu plastycznego „Moje wymarzone wakacje”

Wycieczka do kina Helios w Grudziądzu na bajkę „Kicia Kocia” organizowana w ramach Inicjatyw Oddolnych „Przedszkolaki Blisko Lisewskiej Biblioteki” finansowany w ramach projektu „Blisko Lisewskiej Biblioteki”.

Dodatkowe Zajęcia Plastyczne

Przedstawienie teatralne „Zakochana wiosna” w ramach Inicjatyw oddolnych  „Przedszkolaki Blisko Lisewskiej Biblioteki ” finansowany w ramach  projektu  „Blisko Lisewskiej Biblioteki”.

Dodatkowe zajęcia plastyczne

Święto Niepodległości. Podsumowanie konkursu „Polskie Symbole Narodowe”

film

A tutaj film.


Skip to content