Rok szkolny 2021/2022

numer konta do wpłat za przedszkole: 46 9486 0005 0012 0085 2003 0005

13.09.2021r. Miło zakomunikować, że w dniu dzisiejszym Rada Rodziców Zespołu wybrała swoje organy przedstawicielskie. Przewodniczą została Pani Paulina Osińska, zastępcą Pan Robert Makowski, natomiast skarbnikiem wybrano Panią Magdalenę Świs. Gratuluję wybranym.

Szanowni Państwo. Proszę Was bardzo o wzajemny szacunek. Nie sądzę, żeby ktokolwiek z Was miał powody do poczucia lekceważenia przez nas. Wszystko co tylko jest w naszej mocy robimy z myślą o dobru dziecka. Grupka uprawnionych rodziców złożyła wnioski o zapewnienie opieki dzieciom w czasie czasowego zamknięcia przedszkola. Podjęliśmy wysiłek organizacyjny i kadrowy aby ta opieka była jak najlepsza. Robimy zakupy żywnościowe, przygotowujemy śniadanie, obiad, podwieczorek. I tak na prawdę dla kogo? Z 6 zgłoszonych dzieci pojawia się 1, 2. Po co więc taki wniosek? OK, dziecko się rozchorowało, to dzwońcie do nas i informujcie, że dziecko nie przyjdzie, albo, że rezygnujecie z opieki. To nie jest w porządku jeżeli milczycie w tej sprawie.

G. Zalewski

19.03.21

Komunikat MEiN

Warszawa, 18 marca 2021 r.

Wracamy czasowo do nauki zdalnej w szkołach

Do 11 kwietnia uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych będą uczyli się zdalnie – to najważniejsza zmiana w funkcjonowaniu szkół i placówek wprowadzona z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej. Również uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych: sportowych, mistrzostwa sportowego, szkół z oddziałami sportowymi i oddziałami mistrzostwa sportowego będą realizowali wszystkie zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. W pozostałych przypadkach zostają utrzymane dotychczasowe zasady.

Nowe zmiany obowiązujące od 22 marca do 11 kwietnia

Z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju, od 22 marca do 11 kwietnia, naukę w trybie zdalnym będą realizowali uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży w całym kraju.

Ponadto w tym okresie, dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19, szkoła ma obowiązek zorganizować opiekę świetlicową oraz zajęcia zdalne na terenie szkoły. Warunkiem jest wniosek rodziców.

Co pozostaje bez zmian do 11 kwietnia

Placówki wychowania przedszkolnego nadal pracują bez zmian, przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego.

Do 11 kwietnia zostaje przedłużone kształcenie na odległość dla szkół:

• ponadpodstawowych,
  • szkół dla dorosłych,
  • placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego.

Zasady działania szkół i placówek specjalnych pozostają również bez zmian.

Organizacja praktycznej nauki zawodu, w tym nauki dla uczniów branżowych szkół I stopnia będących młodocianymi pracownikami, zostaje utrzymana na dotychczasowych zasadach.

Ponadto dyrektor szkoły nadal ma obowiązek organizowania nauczania zdalnego lub stacjonarnego na terenie szkoły ze względu na rodzaj niepełnosprawności ucznia lub – ma taką możliwość – ze względu na inne przyczyny uniemożliwiające uczniowi naukę zdalną w domu.

Dyrektorzy szkół nadal mogą organizować uczniom klas ósmych oraz klas maturalnych konsultacje indywidualne lub w małych grupach.

Dyrektor szkoły, centrum lub placówki może udostępnić pomieszczenia w szkole, centrum lub placówce do przeprowadzania poszczególnych stopni konkursów, olimpiad lub turniejów, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 22 ust. 2 pkt 8 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty.

Podstawa prawna:

Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 18 marca 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Rozporządzenie zostało skierowane do publikacji w Dzienniku Ustaw. Wejdzie w życie 22 marca br.

Departament Informacji i Promocji

Ministerstwo Edukacji i Nauki

„Drodzy Rodzice,

Od środy 7 października wszystkie dzieci mogą korzystać w przedszkolu z Kącika Emocji przygotowanego przez panią Psycholog, który znajduje się w gabinecie psychologa i logopedy w budynku przedszkola. Najmłodsi dowiedzą się tam czym są emocje, jakie są ich rodzaje i dlaczego warto je akceptować.

A dla tych którzy mają zły dzień jest miejsce do wytupania złości 😉

Każda z grup dostała zaproszenie do zabawy i nauki w Kąciku.

Psycholog szkolny „