Zmiany w organizacji pracy szkoły od 9 listopada 2020

I kolejne zmiany w organizacji. Niestety klasy 1 – 3 również pracują on-line. Proszę rodziców, aby spróbowali z dziećmi przećwiczyć otwieranie aplikacji TEAMS. Dzisiaj (czwartek) i jutro nauczyciele wejdą do naszej pracowni i pokażą dzieciakom dokładnie jak pracować. Będzie pewnie sporo problemów na początek, ale unormuje się to po kilku dniach. Kamerka nie jest niezbędna do pracy. Potrzebne są głośniki i mikrofon. Z tym problemu nie powinno być, bo każdy w zasadzie ma zestaw słuchawkowy od telefonu a on bardzo dobrze spisuje się w roli.

Zmieni się też trochę system pracy logopedy, pedagoga i psychologa. Wszystkie zajęcia w szkole odbywają się według planu.

Organizacja pracy szkoły od 26 października 2020r.

Psycholog szkolny oraz pedagog szkolny są do dyspozycji rodziców i dzieci od poniedziałku do środy w godz. 8:00-12:30.
Przed przyjściem do szkoły proszę się umówić telefonicznie
Katarzyna Kaczor – psycholog szkolny – tel.: 513 133 095
Anna Szcząchor – pedagog szkolny – tel.: 512 446 823

Zmieniony plan zajęć on-line i zdalnych. (24.10.2020, 23:51)

No i stało się.

Od poniedziałku uczymy zdalnie w klasach 4-8.  Przypomnę więc jak ustaliliśmy jeszcze  w sierpniu:

1. Wszyscy pracujemy według planu zajęć obowiązującego w dniu wejścia nauczania zdalnego.
  2. 3/5 lekcji dziennie jest prowadzone w trybie on-line, reszta w trybie zdalnym (zadajemy zadania do wykonania. Termin wykonania najwcześniej „na jutro”).
  3. Podział na on-line i zdalne został przemyślany. Nie można trzymać uczniów 7 godzin non-stop przed monitorem i on-line nie więcej niż te 3/5.
  4. Jeżeli nie ma nauczyciela klasa ma wolną godzinę, chyba, że zrobione będzie zastępstwo.
    O tym fakcie zostaniecie poinformowani.
  5. Wszystkie godziny wychowawcze w trybie on-line.
  6. Plan został pokolorowany aby łatwiej było Wam znaleźć lekcje on-line i zdalne.
  7. Pracujemy na usłudze Teams. Można ściągnąć ją na komputer lub pracować w zakładce „Podsystem biurowy” w portalu EDUPOLIS.
  8. Szkoła, jak na wiosnę udostępnia sprzęt komputerowy. Jeśli u nas się skończą zasoby proszę udać się do urzędu gminy. Gmina ma dużo sprzętu do wypożyczenia. Wypożyczy również modemy z dostępem do Internetu (tych urządzeń jest zdecydowanie mniej niż laptopów).
  9. Nie ma taryfy ulgowej dla nikogo. Od maja dysponowaliście kodami potrzebnymi do założenia kont na EDUPOLIS, a co za tym idzie do dostępu do usługi TEAMS.

Jak coś jeszcze mi się przypomni lub wyjdzie coś nowego napisze kolejną wiadomość.

Grzegorz Zalewski.

23.10.2020, godz. 13:45