Zespół Szkolno-Przedszkolny
w Lisewie

Masz pytania? Zadzwoń

56 676 79 16

Aktualności


18.10.2021r.

Zawsze społeczność szkolna była chętna do pomocy. Mam nadzieję, że teraz też tak będzie.


01.10.2021r.

„Szkolna skrzynia rozpoczyna – skorzystaj z pomysłów i zostaw swoje”  to tytuł projektu, dofinansowanego przez Kuźnię Inicjatyw Lokalnych w Lisewie – Działaj Lokalnie 2021r.

Dnia 1 października 2021 roku uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego wraz z nauczycielami zorganizowali spotkanie, które zwieńczyło dzieło związane z utworzeniem miejsca do gier i zabaw na świeżym powietrzu. Stworzenie przestrzeni „Szkolna skrzynia rozpoczyna – skorzystaj
z pomysłów i zostaw swoje”  to bank twórczych i kreatywnych pomysłów uczniów. To zadania otwarte skierowane do wszystkich uczniów naszej szkoły, którzy będą mogli skorzystać  z naszych pomysłów,  jak również wprowadzać swoje ciekawe gry do wykorzystania przez innych.

Na spotkaniu gościliśmy Rodziców uczniów, pracowników Stowarzyszenia Kuźnia Inicjatyw Lokalnych w Lisewie, Zastępcę Wójta i Sekretarz Gminy Lisewo  oraz dyrektora ZS-P w Lisewie.

Zobaczcie w galerii zdjęcia ze spotkania.


11.09.2021r. Kilka dni pracy i niesamowite pływanie na scenie dożynkowej 🙂 Zobaczcie sami.


09.09.2021r. Informuję Państwa, że udało się znaleźć odpowiedni kocioł do naszej kuchni. Obiecany montaż około 20 września.


09.09.2021r. Tak wyglądało w tym roku pasowanie na ucznia. Skromnie bo wiadomo – pandemia.


06.09.2021r.

Obiadki :(. Przykro mi, ale złe nie śpi. Właśnie popsuł się 19-letni kocił warzelny. Fachowiec określił, że nie do naprawy. Czekam na oferty sprzedaży i montażu nowego. Jak Państwo wiecie, zakup takiego urządzenia to nie wizyta w markecie AGD. Chwilę to potrwa. Na dzisiaj zdecydowałem, że gotować będziemy dla przedszkola i klas 1 – 3. Pozostali uczniowie otrzymają tzw. suchy prowiant. Proszę o wyrozumiałość.

P.S. Całe szczęście, że zaoszczędziłem trochę pieniędzy na remontach i można kupić kociołek (około 17 000zł).


30.08.2021

Witam Was.
Rozpoczynamy naukę 1 września o godzinie 8:00 w klasach. Dowozy według rozkładu – zakładka DOKUMENTY – miesiące parzyste i nieparzyste. Przewiduję, że pierwsze spotkania zakończa się o godzinie 10:00.
Samorząd Uczniowski. Cały skład o godzinie 8:10 przy mogile pomordowanych. Proszę przywdziać stój galowy. Idziecie z dyrektorem.
Macie pytania? Piszcie na LIBRUSIE.


27.08.2021 r.


24.08.2021r.

Dzisiaj otwarcie XVI Igrzysk Paraolimpijskich. Uczniowie, śledźcie zmagania naszych sportowców. Do tej pory zdobyli worek medali. Trzymajcie kciuki i dopingujcie naszych reprezentantów. Zobaczcie, będąc niepełnosprawnym człowiekiem też można wiele osiągnąć. Liczy się pasja, upór i systematyczność. Tutaj link do jednego artykułu.


18.08.2021r.

Po 9 latach pracy, kolejny nauczyciel zdał egzamin przed komisją i uzyskał tytuł Nauczyciela Mianowanego. Po złożeniu ślubowania przez nauczyciela, wójt gminy, Jakub Kochowicz wręczył stosowny akt mianowania. Serdecznie gratulujemy p. Paulinie Kłos i życzymy wspaniałych wyników w pracy.


Posiedzenie Rady Pedagogicznej 26 sierpnia o godzinie 12:00. Szczegóły w poczcie LIBRUSA.


11.08.21 r.

Egzaminy 26 sierpnia godz. 9:00 !!!

Przypominam o egzaminach poprawkowych.

8.07.2021 r.
W piątek – 9 lipca- zapraszam ósmoklasistów po odbiór wyników egzaminu ósmoklasisty

29.06.2021r.

Rodzice. Trwa akcja szczepień dzieci starszych niż 11 lat. Oznacza to, że 12 – latkowie mogą zostać zaszczepieni. Jako dyrektor ZSP gorąco zachęcam do podjęcia działań szczepiennych. Dla naszego powiatu punkt szczepień zorganizowano w Chełmnie na terenie szpitala (W przychodni POZ). Dobrze by było, aby od września jak największy odsetek uczniów był zaszczepiony. Wspólnie z dyrektorem szpitala możemy zorganizować szczepienie dla większej grupy naszych uczniów. Jeżeli Państwo wyrazicie chęć proszę o informację na LIBRUSIE.


17.06.2021

W X edycji Wojewódzkiego Konkursu “Ścieżki Fizyczno-Ekologiczne” udział wzięła jedna drużyna (dwuosobowa) z naszej szkoły. Konkurs odbył się online, składał się z trzech części.

I część Widzę, słyszę i doświadczam – zadanie polegało na wykonaniu doświadczenia i nagraniu raportu, drużyna zajęła I miejsce.

II część Kobiety laureatkami Nagrody Nobla, to jest to – w tej część należało nagrać film, drużyna zajęła III miejsce.

III część Fotograficzna – zdjęcie “Wiosna w moich oczach 2021”, w tej części zajęliśmy V miejsce.

Uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody.

                                                                            V. Wolter


09.06.2021

Pod tym hasłem 16 czerwca organizujemy wspólnie z Pracownią Kultury spotkanie dzieci klas 1 – 3 z policją i strażą pożarną. Planujemy je o godzinie 10:00 w plenerze (w parku za zieloną szkołą). W razie niepogody spotkanie przeniesiemy na halę sportową.

07.06.2021.

Postcrossing to portal społecznościowy do którego dołączyła klasa 8a. W ramach projektu ćwiczymy język angielski pisząc kartki.  Głównym założeniem jest to, za każdą wysłaną pocztówkę, w zamian dostajemy co najmniej jedną wysłaną przez losowego postcrossera z dowolnego miejsca na świecie. Dotarło już do nas 17 kartek między innymi  z Chin, Japonii, RPA, Finlandii, Belgii, Rosji, Ukrainy czy Holandii. Nasze hobby stało się oknem ma na świat szczególnie podczas pandemii, kiedy o podróżach można tylko pomarzyć. Na stronie zarejestrowanych jest już 800 tysięcy użytkowników z 209 krajów więc z niecierpliwością wypatrujemy listonosza ciekawi kogo poznamy kolejnym razem. P. Kłos


21.05.2021. Tutaj znajduje się link do harmonogramu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. zal_00010034_01_01.pdf (bydgoszcz.uw.gov.pl)
29.04.2021

Tak będzie wyglądał powrót klas w nauczaniu hybrydowym:

26.04.2021

Młodzieży. Chcecie mieć jakiś wpływ na swoją przyszłość? Zajrzyjcie tutaj:

Dla młodych – Dla młodych – Portal Gov.pl (www.gov.pl)

i tutaj dla naszego województwa:

Rejestracja na wojewódzkie konsultacje Strategii RP na Rzecz Młodego Pokolenia (woj. kujawsko-pomorskie) (webankieta.pl)


06.04.2021

Z powodu chorób nauczycieli, zajęcia w klasie 2a odwołane do końca tygodnia. Pozostaje jedynie język angielski. Od poniedziałku lekcje wracają na normalne tory zależne od decyzji rządu.


01.04.2021

Z przykrością informuję, że z dniem dzisiejszym zamykamy halę sportową dla WSZYSTKICH grup sportowych. To nie jest prima-aprilis.


30.03.2021 r.

Szanowni Państwo!

Kujawsko-Pomorskie Samorządowe Stowarzyszenie „Salutaris” we współpracy z Kolegium Jagiellońskim TSW w Toruniu organizuje konkurs zatytułowany „Promowanie idei bezpieczeństwa ekologicznego w przestrzeni lokalnej”. Celem konkursu jest promowanie idei bezpieczeństwa ekologicznego wśród mieszkańców regionu oraz kształtowanie aktywnych postaw na rzecz szeroko pojmowanego bezpieczeństwa lokalnego. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych, młodzież szkół ponadpodstawowych oraz studenci. Udział w konkursie pozwoli na rozwinięcie zainteresowań szeroko pojmowanym bezpieczeństwem ekologicznym a samo wydarzenie będzie miało charakter promocyjno-informacyjny i edukacyjny. Dla laureatów konkursu przewidziane są interesujące nagrody.
W załączeniu Regulamin Konkursu, gdzie przedstawiamy wszystkie niezbędne informacje dotyczące organizacji i przebiegu przedsięwzięcia. Mamy nadzieję na zainteresowanie oraz rozpropagowanie idei konkursu w swoim środowisku a także umożliwienie udziału wszystkim zainteresowanym.

Prezes Kujawsko-Pomorskiego Samorządowego Stowarzyszenia Salutaris
/-/ dr Andrzej Potoczek


26.03.2021r.

W 28 marca oraz 2 kwietnia hala zamknięta.


22.03.2021

ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny ale również Światowy Dzień Zespołu Downa. W naszej szkole również postanowiliśmy poznać bliżej ten syndrom. Informacje można było zdobyć podczas godzin wychowawczych oraz z gazetki na korytarzu szkolnym. Uczniowie aktywnie wieli udział w obchodach ubierając kolorowe skarpetki oraz biorąc udział w konkursach.

W klasach 1-3 najpiękniejsze projekty SKARPET NIE DO PARY wykonali:

Klasa 1

Mateusz Sabatowski; Karolina Jankowska; Kornel Jankowski; Marcelina Lewandowska

Klasa 2

Kajetan Dulski; Wojtek Cieślewicz; Wiktoria Warczak;

Klasa 3

Jakub Florkowski; Dominik Wojnowski; Jakub Zieliński

Serdecznie dziękujemy za ufundowanie nagród: Panu Dyrektorowi, Radzie Rodziców, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz sklepikowi szkolnemu (opiekun p. Iwona Stanisławska)

ORGANIZATORZY: P. Kłos S. Szydłowska K. Wacławska A. Krawczyk I. Stanisławska


17.03.2021

Niestety. Od poniedziałku, 23 marca wracamy do nauczania on-line. Znacie Państwo już działanie tego systemu. Pracujemy zgodnie z planem zajęć z wyjątkiem zastępstw za p. Krużewską. Te godziny nie będą realizowane. Dzieci będą miały o 2 godziny zajęć tygodniowo mniej.


16 marca 2021r.

21 marca to Światowy Dzień Chorych z zespołem Downa. Znamy takie osoby i ich problemy. Przybliżamy je naszym uczniom.


08.03.2021.

Zgłoś się do Programu Stypendialnego Horyzonty!

Jeżeli osiągasz dobre wyniki w nauce, chcesz się dalej rozwijać i poznać przyjaciół na całe życie – zgłoś się do Programu Stypendialnego Horyzonty! To szansa na naukę w najciekawszych liceach i technikach w Polsce. Stypendium przyznawane jest na cały okres nauki w szkole średniej.

Więcej informacji w zakładce RODZICE


UCZNIOWIE KLASY 8A POTRAFIĄ!!!

Oto dyplom jaki otrzymali za działalność patriotyczną. Zobaczcie sami:


Nasi Uczniowie pokazali, że zależy im na sprawdzeniu swoich umiejętności. W pierwszym dniu próbnego egzaminu frekwencja prawie 100%! Brawo!


Zgodnie z zapowiedzią, 16, 17 i 18 lutego odbędą się próbne egzaminy dla klas ósmych. Rozkład czasowy taki jak podczas prawdziwego egzaminu.


Proszę wszystkich o wyrobienie sobie legitymacji szkolnych (kto jeszcze nie ma). Dojeżdżający uczniowie MUSZĄ mieć je przy sobie. Dowożący jeszcze nie określił się w sprawie biletów miesięcznych. Od 1 lutego rozkład jazdy według miesięcy parzystych.


Święta w tym roku z powodu pandemii będą miały z pewnością inny wymiar niż zazwyczaj. Dla osób hospitalizowanych, których nie można odwiedzać to szczególnie trudny czas. Dlatego uczniowie klasy 8a postanowili przygotować witraże, które będą zdobić okna Hospicjum „Światło” w Toruniu oraz „Florencja II” w Świeciu. P. Kłos.


TAKA SUPER INFORMACJA DOTARŁA DO NAS.

Bożena Taglewska

Szanowni Państwo,

w imieniu Empiku z całego serca gratuluję wygranej w konkursie na materiał video 1000 powodów, by czytać!

Ogromnie nas cieszy i daje mnóstwo pozytywnej energii fakt, że idea naszego konkursu i starania o nagrody do szkolnej biblioteki jednoczą całą lokalną społeczność – dzieci, nauczycieli oraz rodziców. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem przygotowania filmiku zachęcającego do głosowania. Rap w wykonaniu Państwa uczniów będziemy wspominać jeszcze baaardzo długo 😊.   

Terminy dostarczenia nagród w postaci czytników e-booków będziemy umawiać z Państwem indywidualnie po Nowym Roku.

Dodatkowo, oprócz czytników otrzymacie Państwo pudło książek do szkolnej biblioteki 😊.

Raz jeszcze gratuluję i trzymam kciuki za powodzenie w kolejnej edycji konkursu 1000 powodów, by czytać.

W przypadku ewentualnych pytań, jestem do Państwa dyspozycji.

Proszę pozdrowić od nas uczniów!

https://drive.google.com/file/d/12qOFy4pX4YMw39baryKnhH5PQov05sHP/view?usp=sharingTutaj grupujemy informacje o dobrowolnych ubezpieczeniach dzieci.

Oferta GENERALI – KLIKNIJ 1, KLIKNIJ 2

Informacje i dokumenty AVIVY – w sekretariacie szkoły (zielony budynek)

Inna propozycja – KLIKNIJ,


Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
Skip to content