Zespół Szkolno-Przedszkolny
w Lisewie

Masz pytania? Zadzwoń

56 676 79 16

Aktualności


ROK SZKOLNY 2022 / 2023


W ramach współpracy z DPS w Mgoszczu, 22 marca nasi uczniowie pojechali do jego mieszkańców i wspólnie przygotowywali ozdoby świąteczne metodą decupage.


Uczniowie kasy Va i VIa przystąpili do II Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego Promującego Czytanie” CzytaMY” w ramach projektu „Ratownicy Czytelnictwa”. Najpierw przeczytali książkę Barbary Stenki „Zostań sama w domu”. Lektura towarzyszyła uczniom na lekcjach języka polskiego i godzinach wychowawczych. Czytali nauczyciele i uczniowie.      Po przeczytaniu książki uczniowie przystąpili do realizacji zadań. Dzieci z klasy Va napisały wiersze dla babci i dziadka, natomiast uczniowie klasy VIa podjęli się napisania wypracowań na temat: „Dom – bezpieczna przystań”. Tematyka poruszona przez Barbarę Stenkę: samotność, lęki, depresja, miłość, przyjaźń, potrzeba akceptacji i wsparcia, szacunek, umiejętność rozmowy i słuchania stały się także tematami godzin wychowawczych.
Po przeczytaniu książki „Zostań sama w domu” uczniowie podzielili się swoimi przemyśleniami na tematy poruszane przez autorkę. Tego typu lekcje były cudownie spędzonym czasem. Książka okazała się bardzo interesująca i trzymająca w napięciu. Uczniowie stwierdzili, że spotkanie z tą lekturą skłoniło ich do refleksji nad problemami współczesnego świata, a także było niesamowitą przygodą czytelniczą.

                                                                                                          Tatiana Jaworska


Pożerali przedszkolaków

Klub pożeraczy książek udał się z wizytą do Gminnego Przedszkola w Lisewie. W zajęciach uczestniczyły wszystkie grupy przedszkolne. Pożeracze przygotowali materiały i zadania na temat następujących utworów: „Niesamowite przygody wędrujących skarpetek”, „Psi Patrol”, „Świnka Peppa”, „Kubuś Puchatek”, „Stefek Burczymucha”, „Na straganie”, „Akademia pana Kleksa”. „Mikołajek”, „Przygody Myszki Miki”, „Zaopiekuj się mną”. Lapbookii książeczki w rękach Pożeraczy były zaproszeniem maluchów do przygody. Zagadki, rozpoznawanie bohaterów, wymienianie ich imion i cech, wspólne czytanie wybranych tekstów, a także opowiadanie, okazały nie tylko wspaniałą zabawą, ale również nauką, zachętą do czytania oraz okazją do zaprezentowania prac dzieci z Klubu pożeraczy książek. Należy również dodać, że aktywności podczas zajęć dostosowano do wieku i umiejętności przedszkolaków. Interakcje starszych uczniów z maluchami były nowym doświadczeniem dla Pożeraczy. A taka prezentacja – urozmaiceniem zajęć dla przedszkolaków. Zdjęcia w galerii.


Kolejna lekcja Pożeraczy

 Tym razem członkowie Klubu pożeraczy książek udali się do klasy 2a i 3b. Przeprowadzone zostały zajęcia w klasie pani Elżbiety Gnes i pani Anny Gołębiewskiej. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się lapbooki, ponieważ młodsi uczniowie nie wykonywali jeszcze tego typu prac dotyczących lektur szkolnych. Pokazaliśmy, że można się uczyć i świetnie się bawić, przygotowywać różne zagadki, quizy, rebusy, puzzle itp., na podstawie książek. W trakcie lekcji toczyły się również rozmowy na temat przeczytanych książek. Młodsi uczniowie byli bardzo zaangażowani i zadawali mnóstwo pytań starszym kolegom. Mówili też o swoich ulubionych lekturach szkolnych. A Pożeracze książek wyjaśnili, czym jest lapbook i jak go przygotować.

                                                                                                                                                Tatiana Jaworska

W galerii relacja zdjęciowa.


Najmłodsi uczą się okazywać sympatię innym. W galerii dowody klas 1-3.


Wczoraj, 26 stycznia nasza grupa woklana, która przyjęła nazwę “G-durki” wybrała się do Chełmna na przegląd piosenki. Przegląd pozamiatali w całości. Grupa młodsza (1-3) i grupa starsza (4-8) zajęły 1 miejsca. Foto/wideo relacja w galerii.


Akcja “Bezpieczne ferie”

W ramach akcji “Bezpieczne ferie” uczniowie klas 1- 3 spotkali się dzisiaj z policjantkami i strażakami z naszej OSP. Funkcjonariusze przymnieli im zasady bezpieczengo spędzania wolnego czasu, bezpiecznych zabaw i generalnie zachowania bez narażania się na niebezpieczeństwo. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem.W grudniu braliśmy udział w piątej edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej “IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”, której celem jest zwrócenie uwagi na ważność relacji międzyludzkich w świecie zdominowanym przez nowe technologie.

DLACZEGO WYSYŁANIE KARTEK JEST WAŻNE?

 • Sprawiają ogromną najszczerszą radość dla odbiorcy.
 • To szansa by w prosty i osobisty sposób wyrazić wszystko to, co czujemy do osób najbliższych. Wysłane kartki przywołują wspomnienia i pamięć o nadawcy, za każdym razem gdy na nie spoglądamy.
 • Napisane kartki pozostawiają po sobie trwały ślad, którego nie można tak po prostu wykasować. Nie potrzebujemy do tego stałego połączenia wi-fi – możemy tworzyć je w każdym miejscu, o każdej porze, angażując bliskich.
 • Poprzez własnoręczne skreślenie kilku słów podkreślamy wyjątkowość osób do których wysłaliśmy kartkę świąteczną.
 • Stanowią formę integracji wszystkich członków rodziny.
 • To dobra okazja, by uwolnić kreatywność i pomysłowość, poprawić bądź nabyć nowe umiejętności manualne.
 • To naprawdę łatwe i fajne.

 Paulina Kłos

Sylwia Szydłowska

W galerii seria zdjęć.


Taką sprawiono nam niespodziankę 😀

Gratulacje dla SKW!


Kolorowo!

W dniach 12 – 16 grudnia w naszej szkole odbył się Tydzień Kolorów. Zadaniem uczniów było ubieranie się w odpowiedni kolor ubrania danego dnia. Każdego dnia robiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie. Poniżej galeria zdjęć.


W ostatnim dniu przed przerwą świateczną nauczyciele postanowili umilić dzieciom czas i zaśpiewali kilka kolęd.

Filmiki też sie pojawiły. F1, F2.


udostępniony plikodbiorca grupowyList2022-12-19 08:25:40228/392
Tak wygląda statystyka przeczytania wiadomości. 228 osób przeczytało, a 164 niestety nie.

W piątek, 16 grudnia odbył się Jarmark organizowany przez naszą Radę Rodziców. Było pysznie! Jak pysznie? Zobaczcie w galerii.


DZIEŃ ANIOŁA

„Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas” Flora Edwards

7 grudnia zgodnie z zapowiedzią uczniowie naszej szkoły obchodzili Dzień Anioła. Obejrzyjcie w galerii.


Efekt działań w ramach “Szlachetnej paczki”.
Mały Samorząd wróżył i wróżył. Zajrzyjcie do zakładki samorządu.


Klub pożeraczy książek

 Czytamy, zachęcamy i wciągamy!

Książka to niewyczerpane źródło wiedzy, wrażeń, przeżyć i wzruszeń. Uczy mowy ojczystej, sprzyja wzbogacaniu słownictwa, rozwija zainteresowania, pomaga w przyswajaniu różnych treści. Uczniowie żyją w świecie rozmaitych mediów, znakomicie posługują się nowymi technologiami, posiadają wysokie kompetencje cyfrowe, jednak zdecydowanie mniej dzieci i młodzieży spędza wolny czas z książką.

Czytanie i słuchanie, a także rozwijanie zdolności rozumienia utworów literackich, innych tekstów kultury oraz rozwijanie szacunku dla wiedzy, wyrabianie pasji poznawania świata i zachęcanie do praktycznego zastosowania zdobytych wiadomości
to główne cele nauczania języka polskiego wymieniane w podstawie programowej
i realizowane podczas bieżącej nauki tego przedmiotu. Postanowiłam założyć w szkole Podstawowej imienia Janusza Korczaka „Klub pożeraczy książek”. Nowatorstwo innowacji polega na zastosowaniu niestandardowych metod dydaktycznych, nietypowej organizacji lekcji i innych spotkań, aby zachęcić uczniów do czytania nie tylko obowiązkowych
i uzupełniających lektur szkolnych, ale także wybranych przez dzieci pozycji książkowych. Jednakże, aby realizowane przedsięwzięcie pedagogiczne okazało się efektywne,
do programowych treści obowiązkowych zostaną dodane rozszerzające nadobowiązkowe  

w postaci zadań dla chętnych uczniów i prezentacji dodatkowych dokonań na forum klasy

 i szkoły oraz w gazecie lokalnej, stronie internetowej szkoły, a także biblioteki szkolnej. Niniejsza innowacja ma na celu szerzenie zamiłowania do czytania, pisania, rozumienia tekstów kultury. A przede wszystkim zachęcenie jak najwięcej uczniów do samokształcenia poprzez czytanie, rozwijanie swoich pasji, aktywizowanie do kreatywnego wysiłku.      

 W działaniach „Klubu pożeraczy książek” stosuję wielokierunkowość rozwiązań metodycznych, które zapewnią integrację kształcenia literackiego, językowego i kulturowego. Wykorzystuję metody i formy, które wspomagają rozwój samodzielnego docierania
do informacji i prezentowania efektów kształcenia  przez uczniów (sonda, projekt czytelniczy, lapbook, dywanik pomysłów, charakterystyka oraz opis postaci w formie plakatu, prezentacja, metody i formy problemowe oraz słowne z przewagą aktywizujących).

Planowane działania „Klubu pożeraczy książek”

ZadanieForma realizacji
Zapoznanie uczniów i rodziców z działalnością Klubu pożeraczy książek, promującego czytelnictwo.Umieszczenie informacji na stronie internetowej szkoły i biblioteki szkolnej.
Wykonanie logo i plakatu z hasłem promującym klub: Czytamy, zachęcamy i wciągamy! Klub pożeraczy książek.Praca plastyczna, dokumentacja fotograficzna, projekt graficzny
Podczas omawiania lektur obowiązkowych        i uzupełniających w klasach piątych i szóstej.  Zachęcenie do przeczytania książki spoza kanonu lektur.Przygotowanie lapbooków z lektury obowiązkowej i z wybranej, dodatkowej książki. Plakaty z charakterystyką lub opisem postaci.
Wizyta w różnych klasach w celu zaprezentowania dokonań członków Klubu pożeraczy książek.Prezentacja, omówienie lapbooków                 i plakatów. Dyskusja z koleżankami                    i kolegami. Zachęcenie do czytania.
Sonda na temat czytelnictwa: Dlaczego czytasz książki?Uczniowie przygotowują się do odpowiedzi na pytanie. Nauczyciel przygotowuje artykuł i publikuje na stronie  internetowej szkoły, biblioteki szkolnej oraz w gazetce lokalnej.
Sonda na temat: Jaką książkę polecisz koleżance lub koledze i dlaczego?Uczniowie przygotowują się do odpowiedzi na pytanie. Nauczyciel przygotowuje artykuł i publikuje na stronie szkoły, biblioteki szkolnej oraz w gazetce lokalnej.
Włączenie się w akcję „Cała Polska czyta dzieciom”.Głośne czytanie.
Spotkania z książką w bibliotece szkolnej.Wspólne czytanie, poznanie pracy bibliotekarza.
Dziennikarze w akcji.Zabawa w dziennikarzy. Zebranie materiałów do gazetki lokalnej.
Czytać każdy może. Otwórz książkę, nie musisz znać hasła!Akcja z okazji Światowego Dnia Książki. Prezentacja dokonań „Klubu pożeraczy książek”. Wystawa, prezentacja, artykuły, hasła promujące czytelnictwo.

                                                                                                          Tatiana Jaworska

Wystarczy tylko sięgnąć po książkę, a otworzy się przed nami świat, jaki tylko możemy sobie wymarzyć.  Świat, w którym wszystkie nasze problemy odchodzą w zapomnienie.

Dlaczego czytasz książki?

Sonda przeprowadzona wśród członków „Klubu pożeraczy książek”

Zuzanna Brzóskiewicz – klasa Vb

Uważam, że warto czytać książki, ponieważ pobudzają naszą wyobraźnię i przenoszą
do innego świata. Dzięki nim szybciej opanowujemy  ortografię, uczymy się poprawnie wysławiać. Czytanie wpływa na nasz nastrój, zabija nudę. Zaspokaja naszą ciekawość,
na przykład  przyrodniczą. Istnieją różne rodzaje książek, np. fantastyczne, kryminalne i wiele innych. Szkoda, że nie wszyscy lubią czytać. Myślę, że każdy może znaleźć dla siebie lekturę. Ja znalazłam już swoją ulubioną i chciałabym, aby każdy taką miał.

Laura Styczyńska – klasa Vb

Lubię czytać książki, ponieważ są fajne i interesujące. Z niektórych można się wiele nauczyć. Książki rozwijają naszą wyobraźnię. Są idealnym sposobem na nudę. Jest wiele książek,
które rozwijają nasze zainteresowania i talenty. Najbardziej lubię książki przyrodnicze, ponieważ uczą nas o świecie. Uwielbiam też książki przygodowe, bo trzymają w napięciu. Czytając można miło spędzić wolny czas.

Jakub Zieliński – klasa Vb

Czytam, ponieważ dowiedziałem się, że czytanie absorbuje jednocześnie wiele obszarów mózgu. Czytanie pomaga mi doskonalić pisownię, szczególnie trudnych wyrazów.
Poza tym obcowanie z książką rozwija wyobraźnię i wspomaga koncentrację. Czytanie pozostawia więcej czasu na myślenie. Czytając, zawsze możemy zatrzymać się na jakimś fragmencie
 i przemyśleć go.

Miranda Daroń klasa Vb

Czytam książki, dlatego że można dowiedzieć się wielu informacji. Książka to nasz film, który wymyślamy podczas czytania. To przygoda, fantastyka, a także dramat. Książki są jak przygody wyłożone na kartkę.  Niektóre są wspaniałe, wzruszające inne zaskakujące.
Książki kryją w sobie piękną historię, dlatego warto czytać książki.

Oliwia Biernatowska – klasa Vb

Czytam książki, ponieważ dają mi:

-dobre samopoczucie,

-lepszą pracę umysłu,

– doskonalenie umiejętności czytania,

– lepsze oceny z ortografii,

– bardziej rozwinięty zakres słów;

Czytam książki, ponieważ pomagają również w nauce.

Martyna Czyjak klasa Vb

Czytamy książki, ponieważ pobudzają wyobraźnię. Z książek można się wiele dowiedzieć
i nauczyć. Lubię książki z zakresu weterynarii. Ostatnio wyczytałam, co zrobić, jak kot straci przytomność – to było bardzo interesujące i pouczające. Poza nauką, z książkami można się świetnie bawić, ćwiczyć umysł, na przykład rozwiązywać zagadki czy rebusy. Książki nas rozwijają, dlatego warto je czytać.

Gabriela Roczeń – klasa Vb

Książki czytamy, ponieważ rozwijają naszą wyobraźnię, a także uczą. Bardzo lubię czytać. Moim zdaniem każdy, chociaż raz w życiu, powinien przeczytać jakąś książkę, nie dlatego, że musi, na przykład lekturę szkolną, ale z własnej woli.

Izabela Pietrowska – klasa Va

Czytam książki, bo lubię.

Czytam książki, bo mnie rozwijają.

Czytam książki, ponieważ z nich można dowiedzieć się dużo ciekawych informacji.

Czytam książki, ponieważ mnie fascynują.

Zofia Góreczna – klasa Va

Czytam książki, ponieważ dają mi:

– odpoczynek,

– relaks,

-odpowiedzi na pytania,

– oderwanie od rzeczywistości,

– zapomnienie o problemach.

Amelia Stronikowska

Dlaczego czytam książki? Bo:

– fajnie się je czyta,

– umilają czas,

– ćwiczę ortografię,

– ćwiczę czytanie,

– mogę się z nich wiele nauczyć.

Karina Krauza – klasa Via

Czytając książki możemy się wiele nauczyć. Potwierdzono naukowo, że osoby czytające książki mają bogatsze słownictwo. I to nie wszystko – czytając książkę, możemy przenieść się do wyjątkowego świata, pełnego magii, czarów, niezwykłych wydarzeń oraz cudownych bohaterów. Kiedy czytam moją ulubioną książkę pt. „Wojownicy”, w mojej głowie buduje się świat czterech kocich klanów, kocich bitew, niezwykłych podróży i przepowiedni. Dodam jeszcze, że wystarczy tylko sięgnąć po książkę, a otworzy się przed nami świat, jaki tylko możemy sobie wymarzyć. Świat, w którym wszystkie nasze problemy odchodzą
w zapomnienie.

Maria Wiśniewska

Czytam, ponieważ książki są bardzo ciekawe i potrafią wciągnąć czytelnika. Dzięki książkom umiemy szybciej czytać i się lepiej wypowiadać. Potrafimy otworzyć swoją wyobraźnię oraz przenosimy się do świata fikcyjnego. Z książkami zagospodarujesz czas, nigdy się nie nudzisz. Znajdziemy w nich także wiele informacji. Moim zdanie warto czytać książki.

Julia Kamińska

Lubię czytać książki, ponieważ rozwijają wyobraźnię. Dzięki czytaniu bogacę słownictwo. Osoby, które dużo czytają, mają lepszą pamięć. Największym powodem, dla którego czytam książki jest zdobywanie wiedzy.

Antoni Makowski – klasa Via

Książki warto czytać, bo: są ciekawe, wciągające, można się z nich bardzo dużo dowiedzieć
 i nauczyć. Należy też dodać, ze poprawiają humor. Lubię czytać, ponieważ sprawia mi to przyjemność. Mogę oderwać się od rzeczywistości. Najbardziej lubię książki przygodowe
i fantastyczne.

Kinga Bogusz – klasa VIa

Dowiedziałam się, że czytanie stymuluje prawą półkulę mózgu i rozwija wyobraźnię.

Gdy czytam książki, to czasem śmieję się, a czasem wzruszam. Mają w sobie coś takiego,
że mnie wciągają.

Lena Brzozowska

Warto czytać książki, ponieważ możesz odkleić się od rzeczywistości, wczuć się w postacie oraz wyobrazić siebie w świecie przedstawionym w książce. Jeśli się stresuję, to czytając, mogę się zrelaksować. Czytam książki, bo je uwielbiam. Kocham odpływać do świata fikcyjnego i wyobrażać sobie, że jestem jednym z głównych bohaterów. Lubię też odgrywać różne historyjki w mojej głowie. Czytanie daje możliwość powiększenia wyobraźni, podsuwa pomysły, powiększa wiedzę o literaturze. Dzięki czytaniu książek można doskonalić różnorodne umiejętności.

                                                                                                                       Tatiana Jaworska

A w galerii nasze zdjęcia.


„Pisk białego orła”

Pod takim hasłem dnia 10 listopada 2022 roku uczniowie klas starszych obchodzili Narodowe Święto Niepodległości Polski. W programie artystycznym przypomniano czasy, kiedy to przez 123 lata niewoli całe pokolenia Polaków walczyły o wolną i niepodległą Polskę. Dziś możemy odważnie i bez lęku śpiewać pieśni patriotyczne. Przetrwały one bowiem do naszych czasów przekazywane z pokolenia na pokolenie. Święto Niepodległości to doskonała okoliczność, aby przywołać je w naszej pamięci. Grupa wokalna zaśpiewała przeróżne utwory od zapomnianej pieśni “Orlątko” po “Warszawę” skomponowaną przez popularną wśród młodego pokolenia piosenkarkę Sanah do słów Juliana Tuwima. Grupa artystyczna natomiast, wykonała przepiękny taniec nowoczesny, który pozwolił widzom przeżyć moment zniknięcia Polski z mapy Europy. Wszyscy uczniowie włożyli całe serca w przygotowanie dzisiejszej uroczystości. Niech ich wystąpienie zachęca nas do refleksji i zadumy nad dziejami naszej ziemi ojczystej, wyzwala w nas szczęście i radość z odzyskanej wolności.

Żaneta Gwizdała
Paulina Kłos
Sylwia Szydłowska
Kinga Wacławska

Szczególowa relacja w galerii. Jest co oglądać!


Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Kampanii Kolejowe ABC II Kierunek – Bezpieczeństwo. Konkurs był przeznaczony dla klas 4-6. Każda klasa wykonała jako grupa plakat lub makietę przedstawiającą bezpieczne zachowanie się przy torach kolejowych. Główną nagrodą jest profesjonalny plac do zabaw i ćwiczeń wraz z montażem dla szkoły, wyświetlenie pracy zespołu jako elementu wideomappingu podczas wydarzenia edukacyjno-informacyjnego organizowanego przez Urząd Transportu Kolejowego oraz wyjazd na 3-dniową zieloną szkołę. Rozstrzygnięcie konkursu jest pod koniec listopada. W galerii kilka zdjęć z pracy uczniów nad projektem.


W ramach Unijnych Projektów Edukacyjnych uczniom klasy 8a Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lisewie oraz uczniom klasy 8 Szkoły Podstawowej w Krusinie, udało się  zakwalifikować do realizacji projektu POWER „Z Przyrodą za pan brat”. Projekt był kierowany do uczniów, których szkoły znajdują się na terenie województwa kujawsko – pomorskiego. W związku z tym, w dniach 27 października i 3 listopada 2022r.  zostały przeprowadzone zajęcia na Wydziale Nauk Biologicznych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, których zagadnienia dotyczyły realizacji podstawy programowej
z biologii i chemii. Młodzież wraz z nauczycielami: Panią A. Dulską, Panią V. Wolter i Panią E. Łuczak uczestniczyła w zajęciach laboratoryjnych, wykładach oraz zajęciach terenowych w Ogrodzie Botanicznym UKW. W ten sposób wzbogacali swoją wiedzę i doskonalili swoje umiejętności z zakresu mikrobiologii, fizjologii zwierząt, genetyki, botaniki, zoologii, hydrobiologii. Poznali również  „Złoty podział – matematyczna definicja piękna”, który był tematem realizacji treści z matematyki.

Anna Dulska

Fotorelacja w galerii.


Od poniedziałku 7 listopada wracamy do starego rozkładu jazdy autobusów szkolnych – więcej informacji w zakładce DOKUMENTY


Kolejne etapy remontu drogi w Lisewie wymuszają kolejne zmiany w rozkładzie jazdy autobusów. Znajdziecie go TUTAJ.


“Mały Samorząd” rozkręca się co raz bardziej. Zajrzyjcie do zakładki samorządu 🙂


W związku z przebudową drogi 548 i zamknięciu skrzyżowania ul. Chełmińskiej z ul. Hallera (kierunek Malankowo/Mgoszcz), nastąpi tymczasowa zmiana kursowania autobusu na liniach:

Lisewo SP – RSP- Kornatowo oraz Lisewo SP – Malankowo-Chrusty Pniewite.

Poniższy rozkład obowiązywać będzie od 03.10.2022 r. do odwołania

 1Lisewo6:5012:4514:40
 2LISEWO, WIADUKT G196:5712:5214:47
 3LISEWO RSP G187:0012:5514:50
 4MALANKOWO I 01,047:1513:1015:05
 5MALANKOWO II 02,037:1713:1315:08
 6CHRUSTY G137:2013:1615:11
 7CHRUSTY, ŚWIETLICA G127:2213:1815:13
 8MALANKOWO III 05,067:2513:2115:16
 9MALANKOWO IV7:2713:2315:18
 10KRAJĘCIN G277:2813:2415:19
 11PNIEWITE, ŚWIETLICA G177:3213:2815:23
 12PNIEWITE (wiata) G167:3413:3015:25
 13PNIEWITE, KLASZTOR G157:3613:3215:27
 14PNIEWITE, SKRZYŻ. 01,047:3813:3415:29
 15KORNATOWO, D.K. 02,037:3913:3515:30
 16KORNATOWO I7:4213:3815:33
 17KORNATOWO G87:4513:4115:36
 18LISEWO SP        7:5013:4615:41

Sportowe sukcesy naszych uczniów. Dzisiaj odbyły sie w Chełmnie zawody z cyklu “Czwartek lekkoatletyczny”. Nasi reprezentanci bardzo dobrze sie spisali zajmując czołowe lokaty:

Karol Kachniarz 4m w rzucie piłeczką palantową, i 4m na dystansie 1000 metrów;

Agata Kowalska 2m w rzucie piłeczką palantową;

Julek Wąż 1 m w biegu na 1000 metrów.Pogoda zrobiła swoje 🙁 Wykopki w Mgoszczu odłożone.


Tradycyjnie uczniowie najstarszych klas pojadą pomóc DPS w Mgoszczu w zbieraniu jesiennych płodów rolnych. Oby dopisała pogoda! Wyjazd 23 września.


Już po pierwszym zebraniu z Rodzicami. Omówiliśmy co najważniejsze, zwróciliśmy uwagę na występujące zagrożenia. Rodzice wybrali swój samorząd – Rady Klasowe i Szkolną Radę Rodziców. Tearz do pracy.


ROK SZKOLNY 2021 / 2022

Dotarła do nas bardzo smutna informacja. W dniu dzisiejszym zmarł nasz Przyjaciel, Opiekun, Dobry Duch szkoły Jerzy Cabaj. Związany z oświatą jak nikt inny w gminie Lisewo. Będzie nam Go brakowało.


Gwiezdne wojny i diamentowe asteroidy. Ameryka w kosmosie w XX, XXI i XXII wieku. Wykład i rozmowa

Zapraszamy wszystkich a szczególnie młodzież (14-19 lat) na wykład pn. “Gwiezdne wojny i diamentowe asteroidy. Ameryka w kosmosie w XX, XXI i XXII wieku”. W trakcie wydarzenia powiemy także o możliwościach wyjazdów edukacyjnych do USA sponsorowanych przez Departament Stanu USA. Spotkanie odbędzie się 20 czerwca 2022 r. w Auli widowiskowej przy Szkole w Lisewie.

Gwiezdne Wojny nad naszymi głowami faktem?

Piotr Szyja, juror i ekspert w konkursie I Know America, opowie o tym, jakie idee i przekonania natchnęły Amerykanów do ekspansji na zachód i czy echo tych myśli słychać do dzisiaj także w kosmosie.

Nasz gość przyjrzy się też rosnącej zależności współczesnych społeczeństw od przesyłania danych oraz dostarczania produktów i usług za pomocą zdolności kosmicznych. Czy możliwym jest, że Gwiezdne Wojny staną się faktem i w przyszłości mocarstwa będą się bić nie o dominację na lądzie, wodzie, w powietrzu, czy w cyberprzestrzeni, ale też w przestrzeni kosmicznej?

Na koniec Piotr Szyja zajrzy w przyszłość i opowie o rozwoju tzw. New Space lub Space 4.0, czyli trendu polegającego na rosnącej demokratyzacji i komercjalizacji przestrzeni kosmicznej. Swoistymi liderami tego trendu są amerykańscy (i nie tylko) przedsiębiorcy-celebryci, zwani „baronami kosmosu” – Elon Musk, Jeff Bezos, Richard Branson. Co to oznacza dla nas?

Na wszystkie te pytania postaramy się znaleźć odpowiedzi w trakcie wykładu. Po nim zapraszamy na poczęstunek, a następnie na rozmowę z Piotrem Szyją.

Przyjdź na wykład i dowiedz się, jak wygrać wyjazd edukacyjny do USA

W trakcie spotkania goście nie tylko będą mogli wysłuchać wykładu i porozmawiać z prelegentem, ale też dowiedzieć się, co Fundacja Wspomagania Wsi i Ambasada USA w Warszawie oferują młodzieży.

Po wykładzie i rozmowie opowiemy o XX edycji konkursu wiedzy o USA „I Know America”, która startuje 1 września 2022 r. Do wygrania wyjazd na miesięczny program Benjamin Franklin Transaltantic Fellowship sponsorowany przez Departament Stanu USA, miesięczny staż w Amerykańskiej Izbie Handlowej w Warszawie oraz trzy indeksy na studia pierwszego stopnia w Ośrodku Studiów Amerykańskich na Uniwersytecie Warszawskim.

Dowiecie się również o programie FLEX, czyli Future Leaders Exchange Program. Jest to całoroczny, w pełni finansowany przez Departament Stanu USA, program wymiany dla uczniów szkół średnich. W ramach programu polscy uczniowie mogą spędzić rok w amerykańskim liceum.

Gdzie i kiedy

Wydarzenie jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich, a w szczególności dla uczniów i uczennic szkół średnich. Jeśli nie będziesz mógł, mogła przyjść na wykład, na portalu Wszechnica znajdziesz jego nagranie!

Spotkanie odbędzie się w Auli widowiskowej przy Szkole w Lisewie, ul. Toruńska 16, 86-230 Lisewo (woj. kujawsko-pomorskie, powiat chełmiński) w godzinach 17 – 19.

Zapisy

Osoby, które chcą przyjść na spotkanie, prosimy o dołączenie do wydarzenia na Facebooku.

Dowiedz się więcej o konkursie I Know America i Fundacji Wspomagania Wsi.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Fundację Wspomagania Wsi w partnerstwie z Wójtem Gminy Lisewo oraz Ambasadą USA w Warszawie.


W dniu 2 czerwca odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu Ortograficznego “O Pióro Starosty”. W konkursie naszą szkołę reprezentował Kajetan Dulski z klasy 3A. Jego udział zakończył się sukcesem. Kajetan zajął bowiem II miejsce czego dowodem jest poniższy dyplom.


„Świadomy i zdrowy człowiek – to bezpieczne środowisko”

pod takim hasłem uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lisewie brali udział w działaniach profilaktycznych. Ważnym elementem, z którym zapoznała się młodzież to przede wszystkim dbanie o własne zdrowie i bezpieczeństwo.  15 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Trzeźwości. Uczniowie zostali zapoznani w postaci prezentacji z wpływem alkoholu na zdrowie oraz skutki uzależnienia. Dowiedzieli się również, że na terenie Gminy Lisewo jest realizowany „Gminny program profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii”. Widzą, jak proces produkcji alkoholu wpływa na środowisko. Było to nawiązanie do obchodu Dnia Ziemi obchodzonego 22 kwietnia. Uczniowie klas 3, pod opieką wychowawców, wykonali prace plastyczne i uczestniczyli w lekcji „Nasz Klimat”.  Podsumowaniem zdobytej wiedzy był quiz tematyczny. Nagrody ufundowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lisewie.

Organizatorzy: Anna Dulska, Violetta Wolter.

Zdjęcia do obejrzenia w galerii


Czytajcie wiadomości na LIBRUSIE. Od poniedziałku wraca do życia szatnia. Wszystkie ubrania powinny się tam znaleźć.


„Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka.”

(Ks. Mieczysław Maliński)

Wybuch wojny za naszą wschodnią granicą wstrząsnął każdym z nas. Staramy się solidaryzować z naszymi sąsiadami i nieść pomoc jak tylko możemy. Pierwszym odruchem serca naszych młodocianych wolontariuszy było włączenie się w zbiórkę dla mieszkańców Kaniowa. Odzew wszystkich uczniów był piękny. Przekazaliśmy sporo potrzebnych darów. Począwszy od opatrunków, żywności długoterminowej, środków higieny, kocy itp. Już po 2 dniach zbiórki mogliśmy spakować dary i przekazać do dalszego transportu.

Młodzi wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu nie spoczęli tylko na tym. Zorganizowali różne akcje, których celem było uzbieranie funduszy na zakup potrzebnych agregatów prądotwórczych. Podjęte działania przerosły nasze oczekiwania. W zbiórkę włączyli się także najmłodsi przedszkolacy z naszego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego.

Zaczęliśmy od organizacji loterii fantowej. Dzięki naszym bezinteresownym darczyńcom zgromadziliśmy fanty na losy, które cieszyły się sporym zainteresowaniem wśród społeczności uczniowskiej i przedszkolnej. Słodkie i pyszne babeczki jak zawsze okazały się strzałem w “10”. Dzień Tosta oraz Dzień Popcornu również zasiliły znacznie nasze konto. Razem udało się uzbierać sporą sumę (6300,00), za którą zakupione zostały agregaty prądotwórcze. Ten dar naszego serca znacznie ułatwi życie niektórych mieszkańców Ukrainy, którym zostaną przekazane.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w nasze akcje. Jak zwykle Radzie Rodziców, bez której pomocy nie udałoby się wiele naszych działań. Pomysł zakupu agregatów wsparł także Samorząd Uczniowski i Młodzieżowa Rada Gminy. Dziękujemy za wszystkie słodkie wypieki tosty z serem i słony popcorn. Doceniamy wszelką pomoc w sprzedaży, dofinansowanie naszych działań. Wielkie dzięki wszystkim tym, którzy otworzyli swoje portfele i przekazali każde 5 zł na zakup losu czy przekąski.

Mówią grosz do grosza i będzie kokosza…… i dzięki temu wszystko się udało.

Dziękujemy!!!! 

A teraz wszyscy do galerii!

Szkole Koło Wolontariatu

(Dodam od siebie, że w naszym banku pieniążki rozmnożyły się!! Po wykonaniu operacji “bankowych” wróciło o 100 zł więcej!!)


DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI – ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA

Kolorowe skarpetki to symbol solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa. Na początku trudno jest pojąć, jak noszenie pary niedopasowanych skarpetek może być związane z czymś tak poważnym, jak zespół Downa. Skarpetki przypominają swoim kształtem chromosomy, które są tu najważniejsze.

Data 21 marca symbolizuje trisomnię 21 chromosomu, którego dodatkowa kopia znajduje się w komórkach organizmów osób z Zespołem Downa. Ta symboliczna data przypomina, jak ważne jest dbanie o równe szanse w społeczeństwie przy zachowaniu różnorodności.

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły chętnie zaangażowali się w tą akcję. Założyliśmy  skarpetki w różnych deseniach i wesołych kolorach. Były skarpetki w paski, w kropki, w kwiatki, w piłki, długie i krótkie.

Na korytarzach szkoły można było zapoznać się z ciekawymi informacjami na temat Zespołu Downa. Największą popularnością cieszyły się niezwykłe osoby, które nie zważając na jeden dodatkowy chromosom, wykorzystują swoje talenty, inspirują innych i czerpią z życia pełnymi garściami.

Dzięki wiedzy dzieci zrozumiały, że różnorodność jest ciekawa i potrzebna. Choć różnimy się między sobą, to jesteśmy tak samo ważni, potrafimy się razem bawić i uczyć.

Paulina Kłos

Sylwia Szydłowska

Kinga Wacławska

W galerii kolejna “paczka” zdjęć.


Lapbooki matematyczne i polonistyczne

Co to jest lapbook?

I do czego nam się może przydać?

Lapbook to forma kreatywnego zaprezentowania informacji na dany temat.

Przeważnie teczka, większa kartka  z  możliwością składania, w której w formie rysunków, wykresów, otwieranych okienek oraz ruchomych elementów przekazuje się wybrane treści. Ma tę przewagę nad klasycznym słowem pisanym, że wzbudza ciekawoś i motywuje do odkrywania ukrytych ciekawostek, a także do ich gromadzenia.

Co może zawierać lapbook?

Lapbook może zawierać właściwie wszystko: wykresy, terminy, opowiadania, zagadki, miarki, zdjęcia, krzyżówki, wzory, biografie, łamigłówki, itp.

Świetnie sprawdzają się w nim elementy ruchome, otwierane skrytki, obrotowe koła, składane elementy, kieszonki, koszulki, koperty,  itd.

Oczywiście im więcej opcji zawiera dany lapbook tym ciekawiej, im więcej zmysłów angażuje, tym bardziej interesująco.

Do czego służy lapbook?

Lapbook może pomagać  w nauce. Służy także do zabawy  kreatywny uczniom. Często stanowi także niezastąpioną pomoc dydaktyczną przy czytaniu  lektur czy nauce nowych terminów, wzorów itd.


                                                                 Tatiana Jaworska i Aneta Urbaczewska

Prace zostały wykonane przez uczniów klas: 4A, 4B oraz 5A

Fotoreportaż w galerii.


21 MARCA ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA DZIEŃ KOLOROWYCH SKARPET 

Światowy Dzień Zespołu Downa to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych. 

Data obchodów nie jest przypadkowa – dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych, data wiąże się również z istotą zaburzenia – trisomią 21. chromosomu. Dzień ten ma na celu zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zespołu Downa, propagowanie praw i dobra ludzi z tą wadą genetyczną i integrację z nimi. 

Uczniowie klas 4-8 podjęli wyzwanie i przesłali zdjęcia ukazujące ich stópki w kolorowych skarpetkach. Dziękuję wszystkim uczniom za wzięcie udziału. Żaneta Gwizdała

Zdjęcia w galerii.


W galerii kilka antywojennych prac uczniów.


Szanowni Państwo.
Przyłączamy się do akcji pomocy dla narodu Ukrainy. Już od niedzieli można przynosić wszelkie artykuły żywnościowe, odzież, środki opatrunkowe, karimaty i śpiwory. Wszystko, co jest potrzebne do codziennego życia.
W niedzielę od godziny 15 otwarta jest hala sportowa i tam można dostarczać artykuły. Prośba żeby były to nowe rzeczy.


A w galerii zdjęcia zwycięzców.


Przedstawiam zwycięzców z naszej szkoły konkursu “Zapobiegajmy pożarom” etapu powiatowego:

W kategorii: klasy I – IV:
1 miejsce – Jakub Zieliński kl. IV b
2 miejsce – Kacper Wojnowski kl. VI a

W kategorii: klasy V – VIII
2 miejsce – Amelia Gwizdała kl. VIII a

Serdecznie gratuluję naszym uczniom tak wysokich miejsc.

Oczywiście zostaną odpowiednio nagrodzeni.

Pozdrawiam
Kinga Wacławska


Trafiło nas znowu. Rozwiązania u nas są następujące:

 • klasy 1 i 2 pozostają w swoich salach,
 • klasy 3 przeniosą się do zielonego budynku na parter. 3a do geograficznej, 3b do historycznej,
 • klasa 4a w swojej sali, 4b zmienia salę na 11.
  Przerwy:
 • w obu budynkach na przerwę wychodzi po jednej klasie na kondygnacji (4 razem, ale 4a zostaje na krótkim korytarzu).
  Lekcje:
  – ograniczamy czas trwania zajęć przed komputerem do 30 minut

W dniu 15 stycznia hala sportowa będzie nieczynna.


W zakładce “Dokumenty” rozkłady jazdy autobusów od 3 stycznia 2022.


12 grudnia 2021r. odbył się Świąteczny Jarmark dla Sary, w którym mieliśmy przyjemność brać udział. Szkolne Koło Wolontariatu przez cały listopad przygotowywało się do tego święta. Uczniowie wykonali mnóstwo przepięknych ozdób świątecznych, w które włożyli wiele wysiłku i dziecięcego serca. Zebraliśmy 1830 zł!!! To piękna suma na rzecz Sary. Osoby utalentowane wokalnie śpiewały utwory, których tematem było dobro i chęć niesienia pomocy. Dużą niespodzianką był premierowy występ chłopców z klasy ośmej – oj, długo ukrywali swój telent!
Mamy nadzieję, że wszystko obserwowaliście na żywo, a jeśli nie, to dołączamy zdjęcia i filmiki z imprezy.
Składamy serdeczne podziękowania utalentowanym mamusiom, tatusiom, babciom i dziadkom, którzy zaangażowali się w pomoc naszym uczniom. Szczególne podziękowania kierujemy również do pani Ani Krużewskiej i Pauliny Kłos, które bezinteresownie włączyły się w prace Szkolnego Koła Wolontariatu.
Koordynatorzy:
Anna Gołębiewska,
Żaneta Gwizdała,
Sylwia Szydłowska.

A tutaj kilka filmików: film1; film2; film3; film4; film5.


Pozwalam sobie wstawić kilka zdjęć z wnętrza wypożyczonego uczniom laptopa, którego wieczorem “reanimowałem”. Opisy pod zdjęciami.

Coś tłustego do czego przykleiły się okruszki i cukier.
Przyłącze klawiatury. Słodki napój.
To, co rozlane jest na klawiaturę podsiąka pięknie na płytę wewnątrz.
A to właśnie klawiatura od spodu.

07.12.2021 r.

“Szara godzina” – na czym polega ten zwyczaj?

W tym czasie rodzina siedziała razem w ciszy lub spędzała czas na rozmowie. Nierzadko dziadkowie dzielili się rodzinnymi wspomnieniami, opowiadali wnukom, jak dawniej przeżywano adwent i Boże Narodzenie, uczyli ich historii ojczyzny. Czytano także polską literaturę i recytowano wiersze.

Był to także czas, który służył pogłębieniu wiary. W wielu domach “szara godzina” wypełniona była modlitwą i śpiewem adwentowych pieśni czy też lekturą Pisma Świętego lub innych dzieł religijnych.

Jak zorganizować dziś “szarą godzinę”?

Choć w dzisiejszych kuchniach już rzadko spotyka się kaflowe piece, wciąż możemy praktykować zwyczaj “szarej godziny” i poświęcić ją na spokojny czas spędzony z rodziną. Oto kilka pomysłów.

 • Wyłącz na godzinę Internet, dźwięki w telefonie, muzykę – zadbaj o cichy czas, w którym nie będzie cię nic rozpraszać.
 • Zapal świecę, która w półmroku będzie dawać światło.
 • Posiedź w zupełnej ciszy przez choćby kwadrans.
 • Jeśli potrzebujesz muzyki, wybierz playlistę z utworami adwentowymi.
 • Sięgnij po dobrą, duchową lekturę.
 • Porozmawiaj z dziećmi o tradycjach adwentowych lub świątecznych.
 • Przeczytaj historie postaci biblijnych, związanych z adwentem: np. Izajasza, Jana Chrzciciela, Maryi.
 • Przeczytajcie całą rodziną jakąś biblijną historię (może być to jedna z historii z Drzewa Jessego) i spróbujcie ją zilustrować.
 • twórzcie drzewo genealogiczne waszej rodziny i opowiedzcie coś dobrego o każdej osobie, która się na nim znajdzie.
 • Poświęć ten czas małżonkowi – porozmawiajcie w spokoju o tym, co dla was ważne.
 • Przypomnij sobie swoje najpiękniejsze wspomnienia świąteczne z dzieciństwa – możesz je także opowiedzieć dzieciom.
 • Przygotuj świąteczne ozdoby, szopkę, jakiś sentymentalny prezent dla rodziny.
 • Wypisz kartki świąteczne z życzeniami dla bliskich i znajomych.
 • Poznaj symbolikę świątecznych elementów: np. opłatka, sianka wigilijnego, 12 potraw, pustego miejsca przy stole.
 • Odwiedź kogoś, kto być może potrzebuje twojej uwagi i troski.

Pomysłów jest oczywiście o wiele więcej, a na cokolwiek się zdecydujemy, z pewnością “Szara godzina” będzie zwyczajem, który w nawet zabieganym dniu może okazać się chwilą wytchnienia i “przeżycia” adwentu. Dobrze byłoby, aby ten czas oczekiwania nie uciekł nam przez palce, aby pozwolił nam zobaczyć, co tak naprawdę jest ważne i abyśmy nie obudzili się 27 grudnia z myślą “święta, święta i po świętach”.


01.12.202r. Wszelkie informacje dotyczące nauki zdalnej wysyłamy na LIBRUSIE! A jak to wszystko wygląda? Obecnie klasy 4-8 na kwarantannie do 6 grudnia, 1b do 10 grudnia. Mamy pojedyncze przypadki zachorowania na Covid wśród uczniów i pracowników, ale kwarantanny muszą być.

W dokumentach zarządzenie w sprawie stawek za obiady.


10.11.2021r. Relacja z akcji “Do hymnu” w naszej galerii.


07.11.2021r. Dzień postaci z bajek na zajęciach (w galerii).


02.11.2021r. Nasi uczniowie pamiętali o zmarłych pracownikach szkoły i pomordowanych w czasie II Wojny Światowej.


20.10.2021r.

OSTATNIA AKCJA

W dniu 20 października br.  (środa) w godz. od 15:00 do 17:30 lub do ostatniego chętnego w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Lisewie odbędą się szczepienia przeciwko COVID-19 dla dzieci i osób dorosłych.

Osobom niepełnoletnim podana zostanie szczepionka firmy Pfizer, a dla osób dorosłych dostępne będą szczepionki Pfizer i Johnson&Johnson.

Szczepienie bez wcześniejszej rejestracji, przyjdź i zaszczep się!!!

Więcej informacji w Gminnym Ośrodku Zdrowia tel. 56 676 86 10.


18.10.2021r.

Zawsze społeczność szkolna była chętna do pomocy. Mam nadzieję, że teraz też tak będzie.


01.10.2021r.

„Szkolna skrzynia rozpoczyna – skorzystaj z pomysłów i zostaw swoje”  to tytuł projektu, dofinansowanego przez Kuźnię Inicjatyw Lokalnych w Lisewie – Działaj Lokalnie 2021r.

Dnia 1 października 2021 roku uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego wraz z nauczycielami zorganizowali spotkanie, które zwieńczyło dzieło związane z utworzeniem miejsca do gier i zabaw na świeżym powietrzu. Stworzenie przestrzeni „Szkolna skrzynia rozpoczyna – skorzystaj
z pomysłów i zostaw swoje”  to bank twórczych i kreatywnych pomysłów uczniów. To zadania otwarte skierowane do wszystkich uczniów naszej szkoły, którzy będą mogli skorzystać  z naszych pomysłów,  jak również wprowadzać swoje ciekawe gry do wykorzystania przez innych.

Na spotkaniu gościliśmy Rodziców uczniów, pracowników Stowarzyszenia Kuźnia Inicjatyw Lokalnych w Lisewie, Zastępcę Wójta i Sekretarz Gminy Lisewo  oraz dyrektora ZS-P w Lisewie.

Zobaczcie w galerii zdjęcia ze spotkania.


11.09.2021r. Kilka dni pracy i niesamowite pływanie na scenie dożynkowej 🙂 Zobaczcie sami.


09.09.2021r. Informuję Państwa, że udało się znaleźć odpowiedni kocioł do naszej kuchni. Obiecany montaż około 20 września.


09.09.2021r. Tak wyglądało w tym roku pasowanie na ucznia. Skromnie bo wiadomo – pandemia.


06.09.2021r.

Obiadki :(. Przykro mi, ale złe nie śpi. Właśnie popsuł się 19-letni kocił warzelny. Fachowiec określił, że nie do naprawy. Czekam na oferty sprzedaży i montażu nowego. Jak Państwo wiecie, zakup takiego urządzenia to nie wizyta w markecie AGD. Chwilę to potrwa. Na dzisiaj zdecydowałem, że gotować będziemy dla przedszkola i klas 1 – 3. Pozostali uczniowie otrzymają tzw. suchy prowiant. Proszę o wyrozumiałość.

P.S. Całe szczęście, że zaoszczędziłem trochę pieniędzy na remontach i można kupić kociołek (około 17 000zł).


30.08.2021

Witam Was.
Rozpoczynamy naukę 1 września o godzinie 8:00 w klasach. Dowozy według rozkładu – zakładka DOKUMENTY – miesiące parzyste i nieparzyste. Przewiduję, że pierwsze spotkania zakończa się o godzinie 10:00.
Samorząd Uczniowski. Cały skład o godzinie 8:10 przy mogile pomordowanych. Proszę przywdziać stój galowy. Idziecie z dyrektorem.
Macie pytania? Piszcie na LIBRUSIE.


27.08.2021 r.


24.08.2021r.

Dzisiaj otwarcie XVI Igrzysk Paraolimpijskich. Uczniowie, śledźcie zmagania naszych sportowców. Do tej pory zdobyli worek medali. Trzymajcie kciuki i dopingujcie naszych reprezentantów. Zobaczcie, będąc niepełnosprawnym człowiekiem też można wiele osiągnąć. Liczy się pasja, upór i systematyczność. Tutaj link do jednego artykułu.


18.08.2021r.

Po 9 latach pracy, kolejny nauczyciel zdał egzamin przed komisją i uzyskał tytuł Nauczyciela Mianowanego. Po złożeniu ślubowania przez nauczyciela, wójt gminy, Jakub Kochowicz wręczył stosowny akt mianowania. Serdecznie gratulujemy p. Paulinie Kłos i życzymy wspaniałych wyników w pracy.


Posiedzenie Rady Pedagogicznej 26 sierpnia o godzinie 12:00. Szczegóły w poczcie LIBRUSA.


11.08.21 r.

Egzaminy 26 sierpnia godz. 9:00 !!!

Przypominam o egzaminach poprawkowych.

8.07.2021 r.
W piątek – 9 lipca- zapraszam ósmoklasistów po odbiór wyników egzaminu ósmoklasisty

29.06.2021r.

Rodzice. Trwa akcja szczepień dzieci starszych niż 11 lat. Oznacza to, że 12 – latkowie mogą zostać zaszczepieni. Jako dyrektor ZSP gorąco zachęcam do podjęcia działań szczepiennych. Dla naszego powiatu punkt szczepień zorganizowano w Chełmnie na terenie szpitala (W przychodni POZ). Dobrze by było, aby od września jak największy odsetek uczniów był zaszczepiony. Wspólnie z dyrektorem szpitala możemy zorganizować szczepienie dla większej grupy naszych uczniów. Jeżeli Państwo wyrazicie chęć proszę o informację na LIBRUSIE.


17.06.2021

W X edycji Wojewódzkiego Konkursu “Ścieżki Fizyczno-Ekologiczne” udział wzięła jedna drużyna (dwuosobowa) z naszej szkoły. Konkurs odbył się online, składał się z trzech części.

I część Widzę, słyszę i doświadczam – zadanie polegało na wykonaniu doświadczenia i nagraniu raportu, drużyna zajęła I miejsce.

II część Kobiety laureatkami Nagrody Nobla, to jest to – w tej część należało nagrać film, drużyna zajęła III miejsce.

III część Fotograficzna – zdjęcie “Wiosna w moich oczach 2021”, w tej części zajęliśmy V miejsce.

Uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody.

                                                                            V. Wolter


09.06.2021

Pod tym hasłem 16 czerwca organizujemy wspólnie z Pracownią Kultury spotkanie dzieci klas 1 – 3 z policją i strażą pożarną. Planujemy je o godzinie 10:00 w plenerze (w parku za zieloną szkołą). W razie niepogody spotkanie przeniesiemy na halę sportową.

07.06.2021.

Postcrossing to portal społecznościowy do którego dołączyła klasa 8a. W ramach projektu ćwiczymy język angielski pisząc kartki.  Głównym założeniem jest to, za każdą wysłaną pocztówkę, w zamian dostajemy co najmniej jedną wysłaną przez losowego postcrossera z dowolnego miejsca na świecie. Dotarło już do nas 17 kartek między innymi  z Chin, Japonii, RPA, Finlandii, Belgii, Rosji, Ukrainy czy Holandii. Nasze hobby stało się oknem ma na świat szczególnie podczas pandemii, kiedy o podróżach można tylko pomarzyć. Na stronie zarejestrowanych jest już 800 tysięcy użytkowników z 209 krajów więc z niecierpliwością wypatrujemy listonosza ciekawi kogo poznamy kolejnym razem. P. Kłos


21.05.2021. Tutaj znajduje się link do harmonogramu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. zal_00010034_01_01.pdf (bydgoszcz.uw.gov.pl)
29.04.2021

Tak będzie wyglądał powrót klas w nauczaniu hybrydowym:

26.04.2021

Młodzieży. Chcecie mieć jakiś wpływ na swoją przyszłość? Zajrzyjcie tutaj:

Dla młodych – Dla młodych – Portal Gov.pl (www.gov.pl)

i tutaj dla naszego województwa:

Rejestracja na wojewódzkie konsultacje Strategii RP na Rzecz Młodego Pokolenia (woj. kujawsko-pomorskie) (webankieta.pl)


06.04.2021

Z powodu chorób nauczycieli, zajęcia w klasie 2a odwołane do końca tygodnia. Pozostaje jedynie język angielski. Od poniedziałku lekcje wracają na normalne tory zależne od decyzji rządu.


01.04.2021

Z przykrością informuję, że z dniem dzisiejszym zamykamy halę sportową dla WSZYSTKICH grup sportowych. To nie jest prima-aprilis.


30.03.2021 r.

Szanowni Państwo!

Kujawsko-Pomorskie Samorządowe Stowarzyszenie „Salutaris” we współpracy z Kolegium Jagiellońskim TSW w Toruniu organizuje konkurs zatytułowany „Promowanie idei bezpieczeństwa ekologicznego w przestrzeni lokalnej”. Celem konkursu jest promowanie idei bezpieczeństwa ekologicznego wśród mieszkańców regionu oraz kształtowanie aktywnych postaw na rzecz szeroko pojmowanego bezpieczeństwa lokalnego. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych, młodzież szkół ponadpodstawowych oraz studenci. Udział w konkursie pozwoli na rozwinięcie zainteresowań szeroko pojmowanym bezpieczeństwem ekologicznym a samo wydarzenie będzie miało charakter promocyjno-informacyjny i edukacyjny. Dla laureatów konkursu przewidziane są interesujące nagrody.
W załączeniu Regulamin Konkursu, gdzie przedstawiamy wszystkie niezbędne informacje dotyczące organizacji i przebiegu przedsięwzięcia. Mamy nadzieję na zainteresowanie oraz rozpropagowanie idei konkursu w swoim środowisku a także umożliwienie udziału wszystkim zainteresowanym.

Prezes Kujawsko-Pomorskiego Samorządowego Stowarzyszenia Salutaris
/-/ dr Andrzej Potoczek


26.03.2021r.

W 28 marca oraz 2 kwietnia hala zamknięta.


22.03.2021

ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny ale również Światowy Dzień Zespołu Downa. W naszej szkole również postanowiliśmy poznać bliżej ten syndrom. Informacje można było zdobyć podczas godzin wychowawczych oraz z gazetki na korytarzu szkolnym. Uczniowie aktywnie wieli udział w obchodach ubierając kolorowe skarpetki oraz biorąc udział w konkursach.

W klasach 1-3 najpiękniejsze projekty SKARPET NIE DO PARY wykonali:

Klasa 1

Mateusz Sabatowski; Karolina Jankowska; Kornel Jankowski; Marcelina Lewandowska

Klasa 2

Kajetan Dulski; Wojtek Cieślewicz; Wiktoria Warczak;

Klasa 3

Jakub Florkowski; Dominik Wojnowski; Jakub Zieliński

Serdecznie dziękujemy za ufundowanie nagród: Panu Dyrektorowi, Radzie Rodziców, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz sklepikowi szkolnemu (opiekun p. Iwona Stanisławska)

ORGANIZATORZY: P. Kłos S. Szydłowska K. Wacławska A. Krawczyk I. Stanisławska


17.03.2021

Niestety. Od poniedziałku, 23 marca wracamy do nauczania on-line. Znacie Państwo już działanie tego systemu. Pracujemy zgodnie z planem zajęć z wyjątkiem zastępstw za p. Krużewską. Te godziny nie będą realizowane. Dzieci będą miały o 2 godziny zajęć tygodniowo mniej.


16 marca 2021r.

21 marca to Światowy Dzień Chorych z zespołem Downa. Znamy takie osoby i ich problemy. Przybliżamy je naszym uczniom.


08.03.2021.

Zgłoś się do Programu Stypendialnego Horyzonty!

Jeżeli osiągasz dobre wyniki w nauce, chcesz się dalej rozwijać i poznać przyjaciół na całe życie – zgłoś się do Programu Stypendialnego Horyzonty! To szansa na naukę w najciekawszych liceach i technikach w Polsce. Stypendium przyznawane jest na cały okres nauki w szkole średniej.

Więcej informacji w zakładce RODZICE


UCZNIOWIE KLASY 8A POTRAFIĄ!!!

Oto dyplom jaki otrzymali za działalność patriotyczną. Zobaczcie sami:


Nasi Uczniowie pokazali, że zależy im na sprawdzeniu swoich umiejętności. W pierwszym dniu próbnego egzaminu frekwencja prawie 100%! Brawo!


Zgodnie z zapowiedzią, 16, 17 i 18 lutego odbędą się próbne egzaminy dla klas ósmych. Rozkład czasowy taki jak podczas prawdziwego egzaminu.


Proszę wszystkich o wyrobienie sobie legitymacji szkolnych (kto jeszcze nie ma). Dojeżdżający uczniowie MUSZĄ mieć je przy sobie. Dowożący jeszcze nie określił się w sprawie biletów miesięcznych. Od 1 lutego rozkład jazdy według miesięcy parzystych.


Święta w tym roku z powodu pandemii będą miały z pewnością inny wymiar niż zazwyczaj. Dla osób hospitalizowanych, których nie można odwiedzać to szczególnie trudny czas. Dlatego uczniowie klasy 8a postanowili przygotować witraże, które będą zdobić okna Hospicjum „Światło” w Toruniu oraz „Florencja II” w Świeciu. P. Kłos.


TAKA SUPER INFORMACJA DOTARŁA DO NAS.

Bożena Taglewska

Szanowni Państwo,

w imieniu Empiku z całego serca gratuluję wygranej w konkursie na materiał video 1000 powodów, by czytać!

Ogromnie nas cieszy i daje mnóstwo pozytywnej energii fakt, że idea naszego konkursu i starania o nagrody do szkolnej biblioteki jednoczą całą lokalną społeczność – dzieci, nauczycieli oraz rodziców. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem przygotowania filmiku zachęcającego do głosowania. Rap w wykonaniu Państwa uczniów będziemy wspominać jeszcze baaardzo długo 😊.   

Terminy dostarczenia nagród w postaci czytników e-booków będziemy umawiać z Państwem indywidualnie po Nowym Roku.

Dodatkowo, oprócz czytników otrzymacie Państwo pudło książek do szkolnej biblioteki 😊.

Raz jeszcze gratuluję i trzymam kciuki za powodzenie w kolejnej edycji konkursu 1000 powodów, by czytać.

W przypadku ewentualnych pytań, jestem do Państwa dyspozycji.

Proszę pozdrowić od nas uczniów!

https://drive.google.com/file/d/12qOFy4pX4YMw39baryKnhH5PQov05sHP/view?usp=sharingTutaj grupujemy informacje o dobrowolnych ubezpieczeniach dzieci.

Oferta GENERALI – KLIKNIJ 1, KLIKNIJ 2

Informacje i dokumenty AVIVY – w sekretariacie szkoły (zielony budynek)

Inna propozycja – KLIKNIJ,


Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
Skip to content