Zespół Szkolno-Przedszkolny
w Lisewie

Masz pytania? Zadzwoń

56 676 79 16

Aktualności


ROK SZKOLNY 2023 / 2024


W DNIU DZISIEJSZYM (22 LIPCA) SEKRETARIAT CZYNNY OD GODZINY 1130

W DNIU 23 I 25 LIPCA SEKRETARIAT NIECZYNNY


ZŁOTY ABSOLWENT 2024

TEN ZASZCZYTNY TYTUŁ PRZYPADŁ W TYM ROKU WOJTKOWI OSUCHOWI

Wojtek nie mógł osobiście odebrać nagrody gdyż przebywa obecnie na obozie Młodzieżowej Drużyny Pożarowej. W jego imieniu dyplom odebrała mama.
Gratulujemy Idze zajęcia II miejsca w XIX Powiatowym Konkursie Ortograficznym „O Pióro Starosty Powiatu Chełmińskiego”


Od 01 czerwca zmiana numeru telefonu dyrektora ZS-P. Nowy numer to: 690 549 79427 maja 2024 r. w auli widowiskowej odbędzie się koncert orkiestry symfonicznej pt.: „Kujawy na ludowo – opowiedziane na nowo” organizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną. Podczas koncertu opowiedziana zostanie jedna z wybranych legend związanych z historią naszego regionu. Posłuchamy muzyki ludowej we współczesnych opracowaniach na skrzypce, wiolonczelę i instrument klawiszowy.
Harmonogram koncertu:
9:00 – 9:40 – dzieci z przedszkola
10:00 – 10:40 – uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej
11:00 – 11:40 – uczniowie klas 4-8 szkoły podstawowej


Grad medali naszych uczniów w powiatowych zawodach w lekkiej atletyce w Chełmnie! Foto i wyniki w Galerii


14, 15 i 16 maja uczniowie piszą egzamin w ósmej klasie. Na te dni obowiązują inne rozkłady jazdy autobusów. Dla ułatwienia orientacji w rozkładzie dodam, że należy czytać kolumnę 3 i 5 rozkładu.
Wyjście klas 4 – 8 do Lipienka. Ciepło może nie było, ale ruch wskazany. Obejrzyjcie na razie film z wypadu. A w galerii zdjęcia.


21 marca Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

W związku z obchodami Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa, Szkolna Grupa Wokalna G-durki przygotowała nagranie z gestami Makatonu pod melodię „Jesteś powodem”. Program językowy Makaton to system gestów i symboli graficznych. Nie ma jednej określonej grupy posługującej się Makatonem. Osoby, które z tego korzystają pochodzą z różnych grup wiekowych i kulturowych. Ich jedyną wspólną cechą jest fakt, że z racji różnych przyczyn, potrzebują przystosowanych form pomocy do skutecznego porozumiewania się. Osobami najczęściej korzystającymi ze znaków Makatonu są dzieci i dorośli: z niepełnosprawnością intelektualną, z Zespołem Downa, z porażeniem mózgowym, z autyzmem, z zaburzeniami zmysłów- słuchu, ze specyficznymi zaburzeniami w rozwoju mowy i języka (np. osoby z afazją). Liczba ogólna gestów Makatonu odpowiada ilości wszystkich pojęć i jest to około 7500 znaków. Nagranie filmiku w poniższym linku:


Rada Rodziców zorganizowała Wielkanocny Jarmark Świateczny. Działo sie dużo. Poniżej kilka zdjęć. Reszta w galerii.


❤️❤️ MAMY MIĘDZYNARODOWY SUKCES !!! ❤️❤️

Szkolna Grupa Wokalna reprezentowała ZSP Lisewo ora Gminę Lisewo w III Międzynarodowym Konkursie „Kolęda w pokoju”, organizowanego przez Agencję Artystyczną „Ars Canta” – Akademia Wokalna Magdalena Stopa. Jury Konkursu w składzie:
Marek Siudym – aktor
Małgorzata Lewińska – aktorka
Magdalena Stopa – trener wokalny
zakwalifikowali nas do finalistów i przyznali G-durkom WYRÓŻNIENIE 😍🥰😍
W piątek wieczorem 24 paczki, w tym pralka zostały dostarczone do magazynu w Chełmnie.


Efekt działania w ramach „Szlachetnej Paczki”
Na długie, zimowe wieczory POŻERACZE KSIĄŻEK polecają ciekawe utwory!

Izabela Pietrowska

Warto przeczytać książkę pt. ,,Grafit ma kłopoty” Agnieszki Stelmaszyk. Jest to czwarta część z serii ,,Kto mnie przytuli’’. Ta fascynująca lektura opowiada o dziewczynce, której rodzice prowadzą schronisko dla zwierząt. Pewnego dnia wyprowadzając psy, dziewczyna napotkała kotka. Ale gdzie i jak dalej potoczyły się jego losy? Dowiedzcie się sami czytając tę książkę. Bardzo polecam tę pozycję wielbicielom zwierząt.

Zuzanna Brzóskiewicz

 ,,Seria niefortunnych zdarzeń’’ tom 1. ,,Przykry początek’’. Opowiada ona o losach trójki Baudelaire’ów: Wioletce, Klausie i Słoneczku, których rodzice zginęli w ogromnym pożarze. Wioletka – najstarsza z rodzeństwa – to skromna, mądra dziewczyna, kocha konstruować wynalazki i naprawiać różne rzeczy.  Klaus uwielbia czytać i analizować. Słoneczko – najmłodsze z Baudelaire’ów ma ostre zęby, dzięki którym może przegryzać twarde przedmioty. Dzieci musiały mieć jakiegoś opiekuna z najbliższej rodziny. Trafiły na hrabiego Olafa, który tak naprawdę nie należał do najbliższych. Źle ich traktuje. Karze im gotować i sprzątać. Nie zdradzam więcej. Ta powieść na pewno spodoba się wielu czytelnikom. Z chęcią będę śledzić dalsze losy Baudelaire’ów. Gdy będę w księgarni na pewno sięgnę po następne tomy.

Laura Styczyńska

Jedną z fascynujących książek, które ostatnio przeczytałam jest „The inheritance games” Jennifer Lynn Barnes. Ta pozycja opowiada o Avery Grambs, która odziedziczyła dużo pieniędzy w spadku od nieznanego jej miliardera Tobiasa Hawthorne’a. Żeby odkryć, kim on jest i dlaczego to właśnie jej oddał swój majątek, przyjeżdża do Hawthorne House, w którym mieszka między innymi czterech wnuków miliardera. Dziewczyna razem z nimi rozwiązuje zagadki przygotowane dla nich przez Tobiasa i pragnie odkryć, o co w tym wszystkim chodzi. Ta książka bardzo mi się podobała. Jest z zagadkowym motywem, dlatego była bardzo ciekawa i wciągająca. Nie nudziłam się podczas czytania jej. Z pewnością sięgnę po kolejne tomy. Bardzo polecam ją przeczytać.

Julia Kamińska

Polecam książkę Jenny Han pod tytułem „Tego lata stałam się piękna”.  Utwór opowiada o dziewczynie imieniu Belly, która co roku – w wakacje – odwiedza wraz z mamą zaprzyjaźnioną rodzinę Fisherów- Susannah i jej dwóch synów, Conrada i Jeremiaha. Ten pierwszy podoba jej się od lat, ten drugi jest jej najlepszym przyjacielem. Warto przeczytać tę książkę, ponieważ porusza ważne tematy związane z akceptacją siebie i wielką przyjaźnią.

Karina Krauza

Na zimowe wieczory polecam Książką drugą część trylogii „Five nights at Freddy´s” pod tytułem „Zwyrodniali”. Autorami książki są Scott Cawthon – twórca popularnej serii gier gatunku horror, na której opiera się historia oraz Kira Breed-Wrisley. Cała trylogia opowiada o szóstce przyjaciół, którzy po dziesięciu latach spotykają się w swoim rodzinnym miasteczku Hurricane. Doszło tam do dramatycznych zdarzeń. Główna bohaterka Charlie oraz jej znajomi John, Jessica, Marla, Lamar oraz Carlton próbują znaleźć odpowiedź na pytanie „Kto dokonał spustoszenia?”. Książka „Zwyrodniali” skrywa w sobie wiele tajemnic i pozwala nam przenieść się do świata pełnego zagadek, paranormalnych zjawisk oraz animatronicznych zwierząt. Polecam tę książkę każdemu fanowi serii „Five nights at Freddy´s” i uważam, że pomimo wielu mrożących krew w żyłach wątków, warto ją przeczytać. Co prawda nie ma żadnego ograniczenia dotyczącego wieku czytelnika, ale zdecydowanie pozycja ta przeznaczona jest dla trochę starszych odbiorców.

Oliwia Biernatowska

Książkę, którą polecam, to „Osobliwy dom Pani Peregrine” autorstwa Ransoma Riggsa. 16 -letni Jacob Portman jedzie na magiczną wyspę, aby poznać przeszłość nieżyjącego już dziadka. Podczas pobytu w miasteczku chłopiec poznaje starych przyjaciół mężczyzny, którzy są uwięzieni w pętli czasu. Dowiaduje się, że wszystkie opowieści były prawdą. Cieszę się, że poznałam tę historię i nie mogę doczekać się przeczytania następnych tomów.  Zachęcam do sięgnięcia po tę książkę, ponieważ jest ciekawa i wciągająca. Mam nadzieję, że niedługo przeczytam dalsze tomy.

Gabriela Roczeń

Warto przeczytać książkę Jenny Han pt. „Bez ciebie nie ma lata”. Jest to drugi tom trylogii „Lato”. Utwór opowiada o nastolatce Belly, która zakochała się w jednym z dwóch braci Fisherman. Wszystko zaczyna się od tego, gdy Jeremiah dzwoni do dziewczyny, by powiedzieć, że Conrad zniknął. Belly wie, że tylko ona może naprawić to, co się rozpadło musi zebrać całą trójkę w domku na plaży. Jeśli to lato naprawdę ma być ich ostatnim, powinno kończyć się tak, jak się zaczęło w Cousins beach. Bardzo podobała mi się ta książka, polecam ją każdemu. Szybko się ją czyta.

Marysia Wiśniewska

Polecam pozycję pt. „Co wyszeptał nam deszcz’’. Jest to jedna z popularniejszych książek Joanny Balickiej. Książka opowiada o dwójce najlepszych przyjaciół Olivii i Rainie, którzy od początku nie mieli łatwo w życiu. Olivia od dziecka była często chorowała, ale rodzice poświęcali jej bardzo o dużo uwagi, natomiast Rain miał trudna sytuacje w rodzinie. Jego ociec był agresywnym alkoholikiem, a matka bardzo szybko zmarła. Obydwoje mieli jakieś marzenia. Chłopak chciał zostać znanym raperem, a dziewczyna słynną primabaleriną. Jednak wszystko zaczęło się zmieniać, gdy do ich szkoły przyjechał łowca talentów i pochwalił oraz zaprosił Raina do prowadzenia dalszej karier muzycznej, w tym samym czasie Olivia dowiedziała się, że zachorowała na raka płuc. Książka nie posiada kategorii wiekowej, aczkolwiek w mojej opinii, dałabym jej 15+, gdyż są tam zawarte fragmenty, których młodszy odbiorca może nie zrozumieć. Uważam, że książka jest cudowna, z wielkim przekazem, nadaje się idealnie dla młodzieży.

Antek Makowski

Warto przeczytać powieść Holly Black pt. ,,Zły Król”. To jedna z kilku tomów, wywodzących się z serii ,,Okrutny Książę’’. Powieść ta rozgrywa się pomiędzy światem ludzi, a światem elfów, a dokładniej na wyspie Elysium – ruchomych wyspach Elfchame. Główną bohaterką książki jest Jude Duratte, która siłą posadziła na tronie swojego odwiecznego wroga Cardana, zrobiła to tylko dlatego, aby zostać Seneszlam – prawą ręką króla i żeby mogła mieć wpływ na sytuację, w której się znalazła. Chciała chronić swojego młodszego braciszka i dwie siostry. „Zły król” to magiczna opowieść o istotnych wartościach. Do serii ,,Okrutny Książę’’ nie ma określonej kategorii wiekowej. To czytelnik wybiera, jakie chce czytać książki.

Hubert Wolski

Książkę, którą polecam jest „Pax” Sary Pennypacker. Utwór opowiada o chłopcu, który udomowił lisa, ale ze względu na to że, ojciec głównego bohatera idzie do wojska, bohater musi przeprowadzić się do dziadka i zostawić lisa w lesie. Peter martwi się o Paxa, więc postanawia go odnaleźć. Lis w tym czasie musi się nauczyć, jak przetrwać. Nigdy jednak nie traci nadziei, że jego przyjaciel po niego wróci. Czy dwunastolatek dotrze sam do domu? I czy odnajdzie tam Paxa? Na te pytania znajdzie się odpowiedź w książce.

Jakub Zieliński

Warto przeczytać książkę pt. „Tajemnica pożarów”, której autorami są Martin Widmark i Helena Willis. Akcja utworu rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Valleby i jego okolicach. Życie płynie tam powoli i spokojnie. Jednak to tylko pozory, bo w Valleby dużo się dzieje. Główni bohaterowie, Lassy i Maja, chodzą do tej samej klasy i wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne. Podczas przerwy w robieniu porządków w swoim biurze Lasse czyta w gazecie o tajemniczych pożarach, które przez ostatnich parę dni wybuchały w różnych częściach miasta. Lasse i Maja rozumieją, że istnieje ryzyko wybuchu kolejnych pożarów. Cień podejrzeń pada na strażaków. Ale czy faktycznie to oni stoją za serią dziwnych i niebezpiecznych wydarzeń? O tym dowiecie się sięgając po książkę!

Zebrała i opracowała Tatiana Jaworska


GŁOSUJCIE!
Od: Jakub Handke | WaszaEdukacja jakubhandke@waszaedukacja.pl
Wysłane: piątek, 17 listopada 2023 11:44
Do: zsp_lisewo@outlook.com zsp_lisewo@outlook.com
Temat: plebiscyt PODSTAWOWA SZKOŁA ROKU 2024!

Dzień dobry, uprzejmie informuję, że w dniu dzisiejszym rozpoczął się plebiscyt „PODSTAWOWA SZKOŁA ROKU 2024”, w którym Państwa placówka bierze udział.

Jest to nowa inicjatywa, mająca na celu wyróżnienie najwybitniejszych placówek edukacyjnych w kraju, powiatach oraz województwach. Wybór zwycięskiej szkoły odbywa się na podstawie głosowania, w którym udział biorą uczniowie, nauczyciele oraz rodzice.

Głosowanie jest darmowe i odbędzie się od 15 listopada 2023 roku do 10 stycznia 2024 roku.

Nagrodą dla trzech najlepszych szkół w danym województwie jest znak jakości „Podstawowa Szkoła Roku 2024” oraz konto premium na portalu WaszaEdukacja.pl.

Serdecznie zachęcam do przekazania tej istotnej informacji swoim uczniom oraz do wzięcia udziału w głosowaniu.

Plebiscyt dostępny jest pod adresem: https://waszaedukacja.pl/szkola-roku/szkoly-podstawowe/kujawsko-pomorskie/chelminski

serdecznie pozdrawiam Jakub Handke


Dzień postaci z bajek w wykonaniu nauczycieli: „RZEPKA” według J. Tuwima w wykonaniu NAUCZYCIELI ZSP w LISEWIE z okazji DNIA POSTACI Z BAJEK. – YouTube


Nasze G_Durki podczas koncertu z okazji Święta Odzyskania NIepodległości.

Filmy dostępne są tutaj: Film1; Film2; Film3


10 listopada w naszej szkole (przegląd z dźwiękiem tutaj (S.Szydłowska))

Wspólne zaśpiewanie Hymnu TUTAJ

klasy 1-3

klasa 4a

klasa 4b

klasa 5a

klasa 5b

klasa 6a

klasa 6b

klasa 7a

klasa 7b

klasa 8

Nauczyciele

Pan Krzysztof Sobczyk


Dyniowy Master Chef. Fotorelacja w galerii.

27 października w klasach 1-3 obchodziliśmy Święto Dyni. Tego dnia wszyscy uczniowie byli ubrani w pomarańczowe elementy garderoby lub przebrani za dynie.
Ale najfajniejszym punktem tego dnia był DYNIOWY MASTER CHEF.

Mali kucharze przygotowali rozmaite potrawy z dynią w roli głównej. Wybór Dyniowego Master Chefa był naprawdę wysoki.

Ostatecznie zwycięzcami okazali się:

  1. miejsce Iga kl. 1a
  2. miejsce Szymon kl. 2b
  3. miejsce Dawid kl. 2a

      Wyróżnienie Weronika kl. 2a

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Od tej pory dynia na pewno częściej będzie gościła w naszym menu.

N. Brzozowska

J. Kruk


Przypominam, że poniedziałek i wtorek to dni dodatkowo wolne od zajęć.


Uczniowie i rodzice. Sprawdzajcie wiadomości na LIBRUSIE. Obecnie trwa wysyłanie adresów kont uczniów i haseł do pierwszego logowania w serwisie. W ramach konta każdy uczeń ma bezpłatny dostęp do serwicu OFFICE 365. Ponadto zabezpieczoną skrzynkę e-mail, kontakty z każdym uczniem klasy i nauczycielami.


Wczoraj, 16.10, nasi uczniowie udali się na arcyciekawą wycieczką. Poniżej fotorelacja.


We wtorek odbyło się otwarcie drogi, a dzisiaj otwarto NASZE, lisewskie Miasteczko Ruchu Drogowego. Przysłowiowym „gwoździem” programu był ROGATEK! Nie mogło też zabraknąć Brygady RR czyli Rady Rodziców.

A tutaj jest video z pierwszego przejazdu.


Po sześciu latach oddano dzisiaj do użytku drogę przecinającą Lisewo.Trójka naszych uczniów wzięła udział w przecięciu wstęgi.


W zasadzie informacje otrzymaliście, ale przypomnę, że 12 września o godzinie 16:30 odbędzie się plenarne spotkanie rodziców dzieci i uczniów ZS-P. Spotkanie na hali sportowej rozpocznie G. Zalewski, a następnie spotkania z wychowawcami dzieci.


Tak wyglądało oddanie hołdu naszym przodkom i rozpoczęcie roku klas 4 – 8.


We wtorek, 29 sierpnia pożegnaliśmy nasze Koleżanki. Swoją pracę w ZS-P zakończyły:

Maria Sarnecka:

Dorota Pycela:

Grażyna Makowska, długoletnia wicedyrektor ZS – P:

Skip to content