Zespół Szkolno-Przedszkolny
w Lisewie

Masz pytania? Zadzwoń

56 676 79 16

Rok szkolny 2023/2024


9 maja w Chełmnie odbyły się Powiatowe Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce. Sukcesy jakie odnieśli nasi uczniowie poniżej.

Nasza reprezntacja.
Brązowa sztafeta dziewcząt.
Konkurs skoku wzwyż.
Złoty medalista w pchnięciu kulą.
Złoty i srebrny medalista w pchnięciu kulą.
Srebrna sztafeta chłopców.
Srebro i brąz dla naszych dziewcząt w skoku wzwyż.
Brąz na 1000 m.

Dnia 29 kwietnia nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt.: “Majowe Święta moja mała Ojczyzna”. Dziękuję wszystkim uczniom za wzięcie udziału.
I miejsce zajęła Zuzanna S.
II miejsce Mateusz W.
III miejsce Emilia Ś.
Wyróżnienie Jędrek G.
Nagrody ufundowała Rada Rodziców, za co serdecznie dziękuję.

Joanna Kruk


Sprzątanie świata


Z wielką radością i dumą przedstawiam sukcesy Szkolnej Grupy Wokalnej G-durki z ostatnich dwóch miesięcy:
1. Ogólnopolski Festiwal Piosenki z Ekranów – Dyplom Laureata zdobyła Miranda Daroń.
2. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Angielskiej HIT- WYRÓŻNIENIE zdobyła Miranda Daroń.
3. Ogólnopolski Konkurs Wokalny „Kropka” – WYRÓŻNIENIE zdobyła Szkolna Grupa Wokalna G-durki.
4. Ogólnopolski Przegląd Piosenki Festiwalowej- WYRÓŻNIENIE zdobyła Iza Pietrowska.
5. III Ogólnopolski Festiwal Piosenki „Śpiewaj Razem z Nami” – WYRÓŻNIENIE SPECJALNE zdobył Alan Gwizdała.
Prowadząca: Żaneta Gwizdała


Klasy drugie udały się na spektakl Teatr Cieni Baśni Andersena
N. Brzozowska J. Kruk


19 kwietnia odbył się turniej “Puchar Tymbarku- Z podwórka na stadion “.  Zgłoszone zostały trzy zespołu U- 8, U-10 i U-12. Drużyny U-8 i U-10 będą reprezentowały nasz powiat w finale wojewódzkim, który odbędzie się w Świeciu.
J. Kruk


Niecodzienne eksperymenty z fizyki i chemii- Grupa Zaelektryzowani


Pokaz pierwszej pomocy dla klas 1-3 prowadzonych przez pracowników PSP w Chełmnie


21 marca 2024r. uczniowie klas 2 i 3a uczestniczyli w przemarszu z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa  w Chełmnie. Przemarsz na płytę rynku rozpoczął się ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Mimo niesprzyjającej aury świetnie się bawiliśmy.
N. Brzozowska
A. Krawczyk
J. Kruk


Klub Pożeraczy Książek prezentuje

FILMFilmo-foto relacja z Wielkanocnego Jarmarku Świątecznego zorganizowanego przez Radę Rodziców.

I filmiki nagrane przez widzów. Film1, Film2, Film3, Film4.


Dzień Kobiet


W tym roku przypada 12. rocznica śmierci Wisławy Szymborskiej. Dla uczczenia pamięci znakomitej poetki przygotowaliśmy spotkanie z poezją Noblistki. Projekt obejmował wykonanie wyklejanek inspirowanych jej twórczością. Uczniowie zaprezentowali również interpretacje plastyczne obrazów poetyckich oraz pomysłowe lapbooki.

Tatiana Jaworska


Ferie

W tegoroczne ferie panie Agata, Natalia, Joanna z klas 1-3 zorganizowały wyjazd do kina Helios w Grudziądzu na film pt.: “Emma i czarny Jaguar”. Dodatkową atrakcją wyjazdu był fakt przejazdu pociągiem. Okazało się, że niektórzy uczniowie korzystają z tego środka transportu po raz pierwszy. Po seansie wybraliśmy się do znanej restauracji ma pyszne jedzenie i na plac zabaw. Dzień był tak intensywny, że dzieci wracały pociągiem niemalże śpiące, a na ogół nie brakuje im energii

N. Brzozowska
A. Krawczyk
J. Kruk


Walentynki

W tym roku Walentynki w naszej szkole były…. roztańczone. Uczniowie mieli okazję puścić wodzę fantazji tanecznych w rytmie ulubionych utworów. Nie zabrakło również czerwonego koloru miłości i poczty walentynkowej. Miłość powinna towarzyszyć nam nie tylko od święta.

J. Kruk


Dzień Pizzy
Z okazji Międzynarodowego Dnia Pizzy klasy drugie wybrały się na warsztaty kulinarne do Gospody przy Piecu w Płużnicy, gdzie miały okazję spróbować swoich sił jako mistrzowie pizzy. Korzystając z rad kucharzy dzieci stworzyły kolorowe i pachnące placki, z ulubionymi dodatkami. A gdy ich pizzę wyjechały z pieca, mogli je z dumą zajadać. Jak sami przyznali- gdy wykona się coś samodzielnie, smakuje dużo lepiej. Dziękujemy bardzo za mile spędzony dzień, nowe doświadczenia i wrażenia.

N. Brzozowska
J. Kruk


Bal Karnawałowy

W piątek 2 lutego 2024 r. w szkole odbył się bal karnawałowy dla klas 1-3. Po raz kolejny mieliśmy okazję przekonać się, że pomysłowość i kreatywność uczniów nie zna granic- zaskoczyli nas przepięknymi, różnorodnymi strojami. Bawiliśmy się w rytmach ulubionych dziecięcych piosenek, nie zabrakło również ciekawych konkursów. A na pamiątkę świetnej zabawy dzieci mogły zabrać do domu zdjęcie z przyjaciółmi wykonane w fotobudce, gdyż całą imprezę uświetniał nam „Cyfrowyślub”. Dodatkowo wychowawczynie z klas 1-3 wcieliły się w rolę smerfów a jako papę smerfa zobaczyliśmy…. Pana Krzysia Sobczyka. Ciekawe jakie atrakcje czekają na nasza rok? My już nie możemy się doczekać, jakimi strojami zaskoczą nas dzieci, a same powoli szykujemy własne. 😊
Dochód na bal został przeznaczony ze zbiórki kasztanów.
J. Kruk


Dzień Babci i Dziadka

22 stycznia 2024 r. klasy drugie przygotowały występ dla babć i dziadków. Zaproszeni goście nie zawiedli i bardzo licznie zgromadzili się tego dnia w szkole. Dziadkowie z dumą oglądali przedstawienie przygotowane przez wnuczęta. Nie zabrakło śmiechu i żartów, ale i wzruszeń. Również dziadkowie i babcie musieli się wykazać i zatańczyć wspólnie z wnukami. Po wszystkim czekał pyszny poczęstunek i niepowtarzalne chwile na rozmowę przy kawie. Raz jeszcze życzymy wszystkim samych beztroskich chwil i długich lat w zdrowiu.
N. Brzozowska
J. Kruk


CZWARTKOWA PRZERWA INTEGRACYJNA

Jak umożliwić uczniom spędzanie przerw zgodnie z ich zainteresowaniami i pasją, równocześnie pokazując im, że świat poza ich smartfonami jest równie ciekawy, a może ciekawszy?

Głównym celem zorganizowania przeze mnie przerwy integracyjnej było zaproponowanie alternatywnych aktywności w każdy czwartek.
Przyświecały tej akcji także inne cele takie jak:

 • promowanie wśród uczniów bezpiecznej aktywności podczas przerw szkolnych oraz umożliwienie spędzenia wolnego czasu na: muzykę, śpiew, taniec, gry zespołowe, gry planszowe, kolorowanki, wykreślanki, labirynty, puzzle, klocki, książki, wspólne rozmowy, relaks na fotelu itp.
 • wdrażanie działań zapobiegających uczniowskiej nudzie, agresji słownej i fizycznej, poprawiających bezpieczeństwo w szkole,
 • rozwijanie własnej aktywności społecznej, uczenie się kształtowania więzi z innymi i inicjowania interakcji społecznych, nauka dialogu, konwersacji, zdrowej rywalizacji podczas gier, dyskutowania, aktywnego słuchania, kompromisu, negocjacji, rozwiązywania konfliktów oraz akceptowania przyjętych zasad podporządkowywania się im,
 • integracja społeczności szkolnej

Kilka zdjęć oraz filmików z I semestru pokazują, że młodzież chętnie korzysta z tej przerwy i jak to mówią: „Czemu tylko w czwartek jest taka przerwa?”

 Jeśli masz ochotę spędzać w ten sposób czas wolny, to zapraszam serdecznie w każdy czwartek, do gabinetu na poddaszu.

filmik1, filmik2, filmik3, filmik4, filmik5, filmik6, filmik7, filmik8, filmik9

Żaneta Gwizdała


BIBLIOTECZNE STATYSTYKI

Koniec semestru, to czas podsumowań. Biblioteka szkolna również dokonała swoich podliczeń. Tegoroczne statystyki wskazują, że znacznie podniosła się liczba aktywnych czytelników w klasach 1-3. Bardzo aktywnie brali udział w akcjach promujących czytelnictwo. Było to JESIENNE DRZEWO CZYTELNICZE oraz BINGO CZYTELNICZE. Dbali o wyniki dla siebie jak i wspólne dobro dla klasy.  

NA PODIUM NAJLEPIEJ CZYTAJĄCYCH KLAS W 1 SEMESTRZE UPLASOWAŁY SIĘ: 
I miejsce – klasa 2b -12 przeczytanych książek na ucznia 
II miejsce- klasa 1a– 11 przeczytanych książek na ucznia 
III miejsce – klas 1b -10,6 przeczytanych książek na ucznia 

IV miejsce zdobyły klasy 2a i 3a- 8,5 książki na ucznia,  
V miejsce- klasa 3b- 6,5 książki na ucznia. 

W pierwszej dziesiątce najlepiej czytających uczniów znaleźli się: 

 1. Kornelia z 2a (30 książek) 
 2. Amelia z 2b, Błażej z 1b (28 książek) 
 3. Kamil z 1a (27 książek)
 4. Zuzanna z 3a (27 książek)
 5. Lena z 1b (26 książek) 
 6. Michał z 1a (24 książki)
 7. Zofia z 1b, Tymon z 1a (22 książki)
 8. Jędrzej z 2b, Aleksandra z 2b (20 książek) 
 9. Lena z 3a, Maria z 1b, Maksym z 6a (19 książek) 
 10. Alicja z 1b, Marta z 3a, Lena z 3a (18 książek) 

Należą się ogromne brawa nie tylko dla tych, którzy stanęli na podium, czy znaleźli się w pierwszej dziesiątce, ale i dla tych wszystkich, którzy ponieśli swoje czytelnictwo w stosunku do ubiegłego roku.  

Jak widać z powyższego zestawienia, najmłodsi uczniowie szkoły stanowią wzór dla starszaków, których wizyty w bibliotece mogły, by być częstsze. 

Bożena Taglewska

BINGO CZYTELNICZE

Od października 2023 r do końca 1 semestru roku szkolnego 2023-24 nasi czytelnicy zmagali się z wyzwaniem czytelniczym, przygotowanym przez Bibliotekę Szkolną pod nazwą „BINGO CZYTELNICZE”. Akcja pomogła wzmocnić kulturę czytelniczą i przyczyniła się do promocji czytelnictwa w naszej szkole. Dzięki tej akcji nasi czytelnicy odkrywali nowe gatunki literackie, nowe tytuły i autorów.

Do zabawy przystąpiło 40 czytelników z klas 1-3 i 6 z klas 4-8. Najwięcej z klasy 1a.

Aż 19 z nich zdobyło co najmniej potrójne BINGO. Jest to duży sukces z ich strony, dlatego każdy z nich otrzymał nagrodę książkową i zdobył prawo do udziału w losowaniu nagrody głównej – karty podarunkowej do Empiku.
Szczęśliwy los przypadł uczennicom klas 1a i 6b. Losowania w obu przypadkach dokonał Pan wicedyrektor Krzysztof Sobczyk.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom oraz tym, którzy próbowali podjąć wyzwanie. Cieszymy się z dużego zainteresowania, a co za tym idzie podniesienia poziomu czytelnictwa w naszej szkole. Było to wspaniałe wydarzenie, które nie tylko zachęcało naszych uczniów do czytania, ale może też do rozwijania swojej pasji do książek.

Wszystkim, tym którzy przyczynili się do realizacji wyzwania poprzez wspieranie, zachęcanie- naszym kochanym rodzicom i wychowawcom bardzo dziękujemy!
Bożena Taglewska

Wycieczka do Kinder-Parku w Toruniu

26 stycznia uczniowie klas pierwszych świętowali Dzień Babci i Dziadka.
Panie wychowawczynie powitały przybyłych gości, a dzieci zaprezentowały program artystyczny bogaty w wzruszające wierszyki, piosenki i żywiołowe tańce. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek.
Dzieci poprzez swoje występy mogły wyrazić swoje uczucia oraz podziękować Dziadkom za trud włożony w ich wychowanie. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.
Wychowawczynie składają serdeczne podziękowania rodzicom za pomoc w zorganizowaniu uroczystości.
A. Gołębiewska
B. Mochol


11 stycznia w Unisławiu odbyły się zawody powiatowe w piłkę ręczną dziewcząt i chłopców.
Dziewczyny zajęły II miejsce.
Chłopcy zajęli III miejsce.

Gratuluję zespołom walki i pozostawione serducho na boisku!

Joanna Kruk

Tuż przed przerwą świąteczną mieliśmy przyjemność obejrzeć występ świąteczny przygotowany przez uczniów klas drugich. Maluchy spisały się na medal łącząc opowieści o Mikołaju, reniferze, elfach, śnieżynkach i bałwanie z klasycznymi, emocjonującymi jasełkami przy najpiękniejszych polskich kolędach i pastorałkach śpiewanych przez chór klas trzecich. Przy tej okazji wszyscy składali sobie życzenia, przypominając, co w tym wyjątkowym czasie jest najważniejsze. Dzieci na pewno zasłużyły na wymarzone prezenty i odpoczynek. Wesołych Świąt!

N. Brzozowska,
A. Krawczyk,
J. Kruk,
R. Książek

Warsztaty czekoladowe

W klasie 2b odbyła się zimowa sensoplastyka. Na tych zajęciach dzieci angażują wszystkie zmysły: wzrok, dotyk, słuch i węch i smak.

J. Kruk


Jarmark

10 grudnia 2023r. Nauczyciele Zespołu-Szkolno- Przedszkolnego w Lisewie wzięli udział w “Świątecznej zbiórce dla Wojtka z Piątkowa. Gorące podziękowania dla p. Brzozowskiej, p. Dudek (SP Krusin),  p. Gołębiewskiej, p. Kraski, p. Krawczyk, p. Kruk, p. Mochol, p. Przeperskiej,  p. Taglewskiej, p. Sobczykowi.  Dziękuję za zaangażowanie i promowanie stoiska ZSP Lisewo w czasie Jarmarku Bożonarodzeniowego.

J. Kruk


Literki w akcji
Kolejny miesiąc zmagań klas pierwszych z Literkami w akcji.
Utrwalanie, powtarzanie, działanie, zapamiętywanie i radość z działania, to wszystko towarzyszy pierwszakom podczas realizacji projektu.

Film 1 TUTAJ
Film 2 TUTAJ
Film 3 TUTAJ


Zabawy na śniegu


30 listopada uczniowie klas 1-3 brali udział w warsztatach o Energii Odnawialnej.
J. Kruk


Ostatni dzień listopada to istne szaleństwo wróżb, zabawy w tym roku nie było inaczej! Dzieci z klas 1-3 brały udział we wróżbach przy stoiskach zorganizowanych przez uczniów i wychowawców klas drugich.  To była świetna zabawa!

N. Brzozowska
J. Kruk


We wtorek 28 listopada obchodziliśmy w beżowym budynku Dzień Ciasta. Była to inicjatywa pań; Brzozowskiej, Kruk, Krawczyk, jednak zaangażowało się w akcję wielu innych nauczycieli, co przerosło oczekiwania organizatorek. Wypieki były tak pyszne, że rozeszły się w lada momencie. Cały dochód ze sprzedaży został przekazany na działalność wolontariatu.

Serdecznie dziękujemy: p. Krasce, p. Książek, p. Sobczykowi

N. Brzozowska
J. Kruk
A. Krawczyk


21 listopada obchodzony był Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień również w naszej szkole. Był to dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwianie ludzi na wzajemną życzliwość, dobro i szacunek. Nasi uczniowie mieli możliwość przywitać się w troszkę inny sposób niż zwykle (zdjęcia w galerii). Padło dużo miłych słów i gestów, przez co poranek był przepełniony pozytywnymi emocjami. Pamiętajmy, że warto być życzliwym!

„Tak łatwo być życzliwym. Naprawdę łatwo” – Pan Tushman

„Dobre słowa nie kosztują dużo, choć czynią wiele dobrego” – Blaise Pascal

„W dobroci kryją się wszystkie odmiany mądrości” – Ernesto Sabato

„Dobroć to język, który słyszą głusi i widzą ślepi” – Mark Twain

„Życzliwość to miłość bez zamówienia” – Antoni Regulski

„Prawdziwa grzeczność polega na wyrażaniu życzliwości” – Jean-Jacques Rousseau

 Żaneta Gwizdała


NAUCZYCIELE DZIECIOM

WYSTĘP TEATRALNY Z OKAZJI DNIA POSTACI Z BAJEK

Jak co roku w naszej szkole, w listopadzie obchodziliśmy DZIEŃ POSTACI Z BAJEK. Nauczyciele dla swoich uczniów przygotowali niespodziankę wcielając się w postaci ze znanego wiersza J. Tuwima pt. „Rzepka”. Każda z postaci zagrana została wyjątkowo i oryginalnie. Doskonałą grę aktorów uzupełniły fantastycznie dobrane stroje i rekwizyty. Wszystkie dzieci z zapartym tchem i z niecierpliwością oglądały przedstawienie oczekiwały kolejnych postaci, które pojawiały się na scenie. Nasi nauczyciele w sposób idealny przedstawili charakter postaci poprzez gest, ruch i oczywiście odpowiednio dobrany kostium brawurowe role babci i dziadka, wnuczka, a także różnych zwierzątek takich jak: pieska, kotka, kurki, gąski, bociana, żabki i kawki.  Na efekt fajnej zabawy miała również wpływ właściwie dobrana do danej postaci muzyka. Uczniowie pięknie poprzebierani za różne postaci z bajek razem z aktorami mogli śpiewać i klaskać tworząc radosną i miłą atmosferę. Widać było, że dzieci są zachwycone niespodzianką i że występ im się bardzo podobał. Ich żywe reakcje dawały temu dowód. Z widowni można było usłyszeć, że było cudownie! Cieszymy się, że dzieci otrzymały dużą dawkę dobrej zabawy i śmiechu.

Dużym wyzwaniem dla dzieci było rozpoznanie grających w spektaklu nauczycieli, ale jak się okazało nie sprawiło im to żadnego problemu.
Dziadek – P. Krzysztof Sobczyk
Babcia – P. Anna Gołębiewska
Wnuczek – P. Grzegorz Zalewski
Piesek – ks. Mateusz Tomczykowski
Kotek – P. Bożena Mochol
Kurka – P. Joanna Kruk
Gąska – P. Anna Kraska
Bocian – P. Natalia Brzozowska
Żabka – P. Agata Krawczyk
Kawka – P. Renata Książek
Narrator – P. Bożena Taglewska
Nad muzyką czuwała P. Kamila Uchacz

Po spektaklu odbył się turniej klas „Jaka to melodia?” – po wysłuchaniu fragmentu bajek, dzieci rozpoznawały ich tytuły. Walka była zacięta, ale wyrównana.

Mamy nadzieję, że ten miły i wyjątkowy dzień pozostanie w pamięci dzieci na długo. W ich  imieniu raz jeszcze dziękujemy i liczymy na kolejne występy w przyszłości.

Bożena Taglewska


“ŻYWA OKŁADKA KSIĄŻKI”
Konkurs fotograficzny zorganizowany z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych za nami. Jury konkursowe nie miało łatwego zadania, bowiem poziom wykonanych przez uczniów prac był bardzo wysoki. Jesteśmy pod wrażeniem ich kreatywności oraz umiejętności fotograficznych i komputerowych.

Przygotowane przez uczniów prace pokazują, jakimi ścieżkami czytelniczymi podążają, jaka literatura ich interesuje, co rozbudza ich wyobraźnię. Z rozmowy z uczniami wynika, że okładka książki jest dla wielu osób zaproszeniem, by sprawdzić, co kryje się w jej wnętrzu.

Swoimi pracami uczniowie udowodnili, że okładka potrafi nie tylko skutecznie przyciągnąć do książki, ale także zainspirować do twórczości z wykorzystaniem aparatu fotograficznego i komputera.

Konkurs ten był świetną okazją do:
* Rozwijania wyobraźni, spostrzegawczości i wrażliwości estetycznej wśród dzieci młodzieży;
* Zachęcenia dzieci i młodzieży do twórczej aktywności, której inspiracją jest książka;
* Pogłębienia umiejętności wypowiadania się w formie plastycznej i fotograficznej;
* Promocji czytania i książek wśród uczniów;
* Wykorzystania w praktyce umiejętności pracy z nowymi technologiami.

Kryteria oceny nadesłanych prac to:
* wierność wykonanej kopii z oryginałem,
* pomysłowość wykonania,
* ogólne wrażenie artystyczne.

Do konkursu przystąpiło 12 osób, wpłynęło 9 prac.
Wszystkim autorom dziękujemy za niezwykłe projekty życzymy powodzenia w przyszłych działaniach.

Prace możemy obejrzeć TUTAJ

 Bożena Taglewska


Innowacja „Literki w akcji”

Pierwszy miesiąc zmagań za nami. W październiku uczniowie klas 1a i 1b wykonali trzy zadania projektowe, w których tworzyli literki z darów jesieni, lepili je też z masy solnej i bawili się w zgadywanie przedmiotów z pudełkiem sensorycznym. Do nauki alfabetu podeszli w sposób twórczy. Wykorzystywane były różnorodne metody dostosowane do potrzeb uczniów. Wszystkie działania pobudzały wyobraźnię uczniów i sprawiły wiele radości.

Opiekunowie:
 Mochol B., Gołębiewska A.


PRZERWA NA CZYTANIE

27 października 2023 r. nasza szkoła wzięła udział w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pod hasłem „Przerwa na czytanie”.

Do akcji czytelniczej przystąpiło 319 osób – w tym uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, dzieci z grup przedszkolnych wraz z wychowawcami. Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły ze swoimi ulubionymi książkami.  Wypożyczali  też z biblioteki szkolnej. Na przerwie, każdy znalazł sobie odpowiednie miejsce, aby zagłębić się w lekturze. Czytano w salach lekcyjnych, na szkolnych korytarzach, w świetlicy, w bibliotece, a nawet na sali gimnastycznej.  Uczniom z grup 0 czytały starsze koleżanki z Klubu Bibliotecznego, uczniom klas I i przedszkolakom kochane Panie wychowawczynie.

W głównej mierze celem akcji było pokazanie uczniom, że czytanie jest fajne, że może być zabawą i sprawiać przyjemność. Dlatego czytaliśmy to, co lubimy.

Dziękujemy wszystkim bardzo gorąco za aktywny udział w tej ważnej i potrzebnej akcji, a co za tym idzie możliwość pobicia rekordu szkoły.

Przypomnę, że braliśmy już udział w biciu rekordu w czytaniu na przerwie w 2021 roku. Wtedy w akcji wzięły udział 292 osoby.

Dziękuję dziewczynkom z Klubu Bibliotecznego za czuwanie nad przebiegiem akcji, za przygotowanie plakatów, dekorację szkoły, czytanie młodszym kolegom oraz przedstawicielom SU za przeliczenie osób biorących udział w akcji.

                                                                                                                         Bożena Taglewska

30 października (dzień wolny od szkoły) w klasach 2-3 chętne dzieci wzięły udział w warsztatach zorganizowanych przez Panie Natalię, Agatę i Joannę, podczas których wykonywały kartki świąteczne dla małych pacjentów oddziału onkologii dziecięcej w Bydgoszczy. Empatyczna postawa uczniów zasługuje na ogromną pochwałę i cieszy serca, a w okresie świątecznym  przyniesie ogrom radości dzieciom, które nie mogą spędzić świąt w ukochanym domu. Serdecznie dziękujemy uczestnikom.

N. Brzozowska
A. Krawczyk
J. Kruk


DYNIOWY MASTER CHEF

27 października w klasach 1-3 obchodziliśmy Święto Dyni. Tego dnia wszyscy uczniowie byli ubrani w pomarańczowe elementy garderoby lub przebrani za dynie.
Ale najfajniejszym punktem tego dnia był DYNIOWY MASTER CHEF.
Mali kucharze przygotowali rozmaite potrawy z dynią w roli głównej. Wybór Dyniowego Master Chefa był naprawdę wysoki.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Od tej pory dynia na pewno częściej będzie gościła w naszym menu.

N. Brzozowska
J. Kruk


W roku szkolnym 2023/2024 w naszej szkole zawiązała się żeńska drużyna piłki ręcznej. 

Dziewczyny są pełne entuzjazmu i zaangażowania, aby trenować szczypiorniaka. Sezon rozpoczął się w październiku, treningi odbywają się raz w tygodniu w środy. Na zajęciach ćwiczymy przede wszystkim technikę indywidualną i technikę gry. Drużyna liczy 10 osób, chętne dziewczyny mogą do nas dołączyć. 

J. Kruk


20.10.2023 Wycieczka na lodowisko


19.10.2023 Kino sferyczne


W dniu 19 października2023r. uczniowie z klasy 1a i 1b  odwiedzili Muzeum Handlu Wiślanego Flis w Grudziądzu. Brali udział w dwóch warsztatach.: „Moja pierwsza wizyta w muzeum” i „”Pachnące pieczywem warsztaty”. Poznali   historię i przeznaczenie ziarna oraz przygotowali własne wypieki. Poniżej prezentujemy fotorelację. 

Mochol B. Gołębiewska A.


„Nauczyciel widzi więcej niż twarze dzieci, stara się zobaczyć ich dusze”.

13 października 2023 roku odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, uczniowie oraz zaproszeni goście. Wielką niespodzianką dla zebranej społeczności był nowy szkolny sztandar, który zastąpił poprzedni, liczący prawie 50 lat. Uczniowie i nauczyciele uczcili ten  podniosły moment złożeniem ślubowania. W części artystycznej uczniowie pod kierunkiem pani Iwony Stanisławskiej, Pani Joanny Kruk oraz Pani Żanety Gwizdały opiekunem szkolnej grupy wokalnej G-durki wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów i pracowników szkoły.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej
wszystkim Nauczycielom życzymy,
aby niełatwa misja pedagoga, nauczyciela i wychowawcy
przyniosła jeszcze lepsze efekty, satysfakcję,
radość oraz świadomość, że budują Państwo fundamenty
pomyślnej i lepszej przyszłości.
Pracownikom administracji i obsługi oraz emerytom
życzymy wszelkiej pomyślności, zdrowia, radości,
wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności.
i powodzenia w życiu osobistym.
I. Stanisławka, Ż. Gwizdała, J. Kruk


Ciekawe portrety wykonane z owoców i warzyw przez klasę 2b.

Joanna Kruk


Klasa 2b wykonała jesienne Lapbooki.
Joanna Kruk


10 października obchodzimy święto miłośników planszówek. Z tej okazji uczniowie klas 1-3 mieli możliwość zagrania w swoją ulubioną grę z kolegą i koleżanką z klasy. Rozgrywki odbyły się w świetnej atmosferze, która sprzyja integracji zespołowej.
Brzozowska
Kruk
Krawczyk


OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA I ŚWIATOWY DZIEŃ SERCA 

“CZYTAMY Z SERCEM” 

5 października 2023 r obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania i Światowy Dzień Serca. Obydwa wydarzenia połączyła Ogólnopolska Akcja Czytelnicza “Czytamy z sercem”. Głównym celem akcji jest promocja wśród uczniów literatury i czytelnictwa, a także poszerzenie ich wiedzy na temat serca – budowy organu, jego funkcjonowania, chorób, symboliki i rozwijanie zdrowego stylu życia. 
Tego dnia zaplanowane były w bibliotece spotkania czytelnicze klas 1-3. Jednak z biblioteki zła wróżka ukradła światło i książkę, która była przeznaczona do czytania. Aby światło znów zabłysło mali słuchacze musieli odszukać książkę i odszyfrować jej tytuł. Odnalezioną książkę pt. “Będę biegać” A Onichimowskiej czytał głośno P. K. Sobczyk i P. M. Sadowski.  Uczniowie poznali historię małego chłopca chorego na serce. Dowiedzieli się również jak powinni dbać o serce, oglądali model serca. Usłyszeli wiele ciekawostek o sercu. Wszyscy obiecali, że będą dbali o swoje małe serduszka. Aby ten dzień został u dzieci w pamięci na zakończenie spotkań czytelniczych z pomocą klas 6a i 6b utworzyli wielkie bijące serce na hali sportowej. 

Serce (canva.com) – link do filmu

Po drugiej stronie ulicy też było słychać głośnie czytanie. Na korytarzach roznosił się głos czytających uczniów klas 4-8 oraz nauczycieli. Tematem wiodącym czytanych pozycji było oczywiście serce. Klasy 4 i 5 czytały książkę “Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek”, autorstwa P. Beręsewicza, natomiast klasy 6, 7 i 8 czytały fragmenty książki “Dziewczyna o kruchym sercu” E. Rodzeń.  Ci uczniowie również zgłębiali wiedzę na temat budowy i funkcjonowania, chorób i symboliki serca. Każdy z nas uświadomił sobie również, jak ważne jest dla naszego rozwoju GŁOŚNE CZYTANIE.  

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za udział w akcji. Brawo! 

Bożena Taglewska Dzień Uśmiechu w klasach 1-3

W piątkowy dzień w naszej szkole było bardzo wesoło, a to za sprawą Dnia Uśmiechu, którego symbolem jest żółta uśmiechnięta buźka. Był to naprawdę radosny i uśmiechnięty dzień i oby jak najczęściej gościł na twarzach naszych uczniów oraz pracowników.

Joanna Kruk


28 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka- dzień w krawacie lub muszce. Chłopcy w tym dniu otrzymali od dziewczynek słodki poczęstunek. 
J. Kruk


Klasy drugie w kinie na filmie pt.:”O psie, który jeździł koleją”.
J. Kruk, N. Brzozowska


20 września 2023 r. RAJD ROWEROWY DO WĄBRZEŹNA


15.09.2023- Dzień Kropki

W naszej szkole świętowaliśmy Dzień Kropki, która tego dnia królowała na szkolnym korytarzu. Uczniowie wykazali się kreatywnością wykonując plakat nawiązujący do dzisiejszego święta. Dla chętnych uczniów czekała kropkowa ramka, w której można było zrobić sobie zdjęcie oraz malowanie kropek na twarzy. Na sam koniec każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom za udział w zabawie.

Krawczyk, Kruk, Brzozowska


klasa 2b – Integracja z nowymi koleżankami


Pasowanie klas pierwszych. 

4 września odbyło się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu dzieci oficjalnie zostały przyjęte do grona uczniów szkoły.  Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

Joanna Kruk

Rok szkolny 2022/2023


KREATYWNOŚĆ NA LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Choć rozwijanie kreatywnego myślenia uczniów nie jest celem nauki języka obcego, może znacząco usprawnić proces akwizycji językowej. Skuteczność opiera się tu na zapewnieniu głębokiego przetwarzania danych i aktywizowaniu procesów myślowych wyższego rzędu. Sprawdza się tu stara prawda, że nie jest ważne, ile się uczymy, ale jak się uczymy. Wszelkie zadania na lekcji języka angielskiego, które wymagają od uczniów kreatywnego myślenia, sprzyjają również głębokiemu przetwarzaniu, a tym samym lepszemu przyswojeniu materiału. W II semestrze roku szkolnego 2022/23 uczniowie klas 2-8 miały możliwość wykazać się swoją kreatywnością na lekcjach języka angielskiego, tworząc projekty, prezentacje komputerowe, prace plastyczne, projekty komputerowe, odgrywając scenki, rozwiązując quizy, gry terenowe, itp. Szczypta kreatywności uczniów jest widoczna na zdjęciach.

                                                                                                                                                                         Żaneta Gwizdała 
Sylwia Szydłowska

Uczniowie klasy 2a i 2b wzięli udział w wewnątrzszkolnym konkursie plastycznym „ Mój bohater”.

Gratujemy!

Żaneta Gwizdała


Wycieczka naszych PRYMUSÓW do Bydgoszczy.


„Jaka to muzyka” fotorelacja z konkursu.

Film1, film2


Prace uczniów na konkurs fotograficzny.


18 maja 2023 r. Uczniowie z klas siódmych i ósmych wzięli udział w powiatowych zawodach sportowych – Lekkoatletyka Indywidualna. Przywieźli ze sobą aż 17 medali.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!


16 maja 2023 r. grupa naszych uczniów wybrała się do Centrum Opieki nad Zwierzętami w Grudziądzu. Wyjazd odbył się w ramach realizacji projektu „Traktuj pupila swego jak siebie samego!” realizowanego przez Grupę Nieformalną Lisewskie Zwierzoluby w ramach programu „Inicjuj z FIO 3.0”-edycja 2023.


16 maja 2023 r. nasi uczniowie z klas piątych i szóstych uczestniczyli w zawodach sportowych – czwórbój lekkoatletyczny. Dzielnie walczyli w poszczególnych konkurencjach. Dziewczęta – bieg na 60 m, rzut piłeczką palantową, skok wzwyż, bieg na 600 m. Chłopcy – bieg na 60 m, rzut piłeczką palantową, skok w dal, bieg na 1000 m. Dziewczęta zajęły 3 miejsce, a chłopcy drugie. Gratulujemy!


12 maja Szkolna Grupa Wokalna G-durki miała przyjemność ponownie wesprzeć kolejną akcję charytatywną, tym razem dla dzieci z Nahaczowa.
film1
film2


Warsztaty Mobilnego Laboratorium Przyszłości.


Rajd rowerowy