Zespół Szkolno-Przedszkolny
w Lisewie

Masz pytania? Zadzwoń

56 676 79 16

Rok szkolny 2022/2023


Obrazy Klubu Pożeraczy Książek.


Wizyta w Toruniu

15 listopada 2022 r. uczniowie klas trzecich wybrali się do Torunia do Domu Legend i Planetarium na „Cudowną podróż”.  Odwiedzili też kilka ciekawych miejsc, podziwiając piękne zabytki. Najwięcej wrażeń i radości doświadczyli podczas pobytu w Domu Legend.  Mieli możliwość wcielić się w postaci z omawianych legend.  Nie obyło się również bez pobytu w pobliskim McDonaldzie. Poniżej przedstawiamy fotorelację z tego wyjazdu.

Bożena Mochol

Fotorelacja z obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole.

Film1, film2, film3, film4, film5, film6, film7, film8, film9, film10. (Na dysku Google są jakieś problemy. Filmy można jednak obejrzeć ściągając je na swój kompyter.)

Z kulturą mi do twarzy

W ramach realizacji programu „Z kulturą mi do twarzy” klasy pierwsze i trzecie zaprosiły zespół „Krajanie”, którzy zaprezentowali nam bogactwo strojów ludowych z różnych regionów Polski oraz kilka tańców charakterystycznych dla wymienionych obszarów. Członkowie zespołu nie tylko opowiedzieli nam o strojach, ale także próbowali zachęcić do samego tańca. Efekty naszego spotkania widać poniżej.

Anna Gołębiewska

film 1 film 2 film 3 film 4

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

7 listopada odbył się w naszej szkole Dzień Postaci z Bajek. Był to dzień pełen radości, wrażeń i niespodzianek. Wszystkie dzieci poprzebierane za postaci z bajek uczestniczyły w wesołych zabawach i tańcach integracyjnych. Najwięcej radości sprawił im teatrzyk kukiełkowy pt. “Jaś i Małgosia” przygotowany przez Nauczycieli klas 1-3. Bajki odgrywają w życiu dzieci bardzo istotną rolę. Bez wątpienia rozwijają wyobraźnię, wzbogacają słownictwo i kształtują postawy moralne. Dla wielu dzieci postaci z bajek stają się bohaterami i przyjaciółmi na długie lata.

W ramach projektu “Ratujemy Czytelnictwo” kładziemy WSZYSTKIE RĘCE NA POKŁAD i zachęcamy małych czytelników do częstszych wizyt w bibliotece i czytania bajek.

Nagranie z teatrzyku

Bożena Taglewska


Prace na konkurs “Kolejowe ABC”


Z wizytą na wydziale biologii UKW w Bydgoszczy.


Jesień w klasie 1a.


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ


CZYTAMY Z SERCEM

Cała społeczność naszej szkoły przyłączyła się do II edycji Ogólnopolskiej Akcji „Czytamy z sercem”. Jest to inicjatywa, która łączy w sobie obchody dwóch świąt OGÓLNOPOLSKIEGO DNIA GOŚNEGO CZYTANIA i ŚWIATOWEGO DNIA SERCA. Celem akcji jest nie tylko promocja literatury i czytelnictwa, ale również poszerzanie wiedzy na temat budowy, funkcjonowania, chorób i symboliki serca, rozwijanie wrażliwości na cierpienie i potrzeby osób chorych, oraz propagowanie zdrowego stylu życia jako jednej z form przeciwdziałania chorobom układu sercowo-naczyniowego. Klasy 0-3 wysłuchały treści książki R. Jędrzejewskiej Wróbel, pt. „Aurora”. Zapoznały się z informacjami o pracy najważniejszego organu i zostały zmobilizowane do aktywności fizycznej. Przedszkolaki z grupy zerowej odwiedziła para zwierzątek „Kotek i Miś”, Prezentując się w scence „Serce Misia” przekonały przedszkolaków, jak ważne dla ich zdrowia jest odpowiednie odżywianie i ruch. Klasy 4 – 8 na początku każdej lekcji głośno czytały fragmenty z wybranych przez siebie książek. Za drzwiami sal lekcyjnych rozbrzmiewały głosy zarówno uczniów jak i nauczycieli. Wiedząc, że ważna dla zdrowia jest aktywność fizyczna klasy 5 tego dnia na lekcji WF ruszyły ochoczo w teren i wykonały „Bieg z serduszkami po zdrowie”.

Włączając się do tej akcji mamy nadzieję, że u naszych uczniów wzrośnie poczucie odpowiedzialności za własne zdrowie. Nie będą mieli też wątpliwości, że dobry wpływ na ich organizm ma głośne czytanie.

Czytający tego dnia doświadczyli tego, że głośne czytanie:

 • Dotlenia i poprawia krążenie – działa podobnie jak śmiech;
 • Stymuluje mózg i poprawia krążenie;
 • Zmniejsza stres;
 • Łagodzi napięcie i ból;
 • Rozluźnia mięśnie;
 • Powiększa zasób słów;
 • Uczy intonacji i melodii języka.

Bożena Taglewska


23.09. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Jabłka. Tego dnia na korytarzach naszej szkoły spotkać można było członków Samorządu Uczniowskiego w jabłkowych strojach z wiklinowymi koszami, z których rozdawali uczniom pyszne, słodziutkie, pachnące sadem, jabłka. Każda klasa otrzymała również związane z jabłkami zadania do wykonania. Rozmawialiśmy również o wartościach odżywczych jabłek, które zwłaszcza teraz, w sezonie jesiennym, są najpyszniejsze i najzdrowsze. Jesteśmy pewni, że tego dnia nikt nie objadał się niezdrowymi chipsami a co najwyżej… chipsami z jabłek, na które poznaliśmy przepis. 😀

N. Brzozowska.


“Gdy za oknem jesienna plucha… u nas Dzień Łasucha! 🙂
27 września Mały Samorząd Uczniowski pod opieką pani Natalii Brzozowskiej zorganizował szkolny Dzień Łasucha. Kolejka nie kończyła się aż do ostatniego okruszka i nikt nie narzekał, że musi czekać na swoją kolej. Ta odrobina słodkości wprawiła wszystkich w dobry nastroj. W końcu każdemu od czasu do czasu należy się mała przyjemność!”


Powitanie Jesieni

23 września uczniowie naszej szkoły przeżywali pierwszy dzień jesieni. Z tej okazji w klasach I-III ogłoszony został konkurs na najpiękniejszy jesienny wystroj sali lekcyjnej. Wszystkie klasy dały z siebie wszystko, stąd kazda z klas otrzymała nagrodę pocieszenia, jednak pierwsze miejsce zajęła klasa II b. Zwycięzcom gratulujemy a wszystkim klasom dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy do kolejnych konkursów.Tego dnia jesienną aurę można było u nas poczuć również chodząc po szkolnych korytarzach, na których także pojawiły się jesienne dekoracje a uczniowie przechadzali się w pomarańczowych i brązowych jesiennych barwach. Z taką ekipa jesień nam nie straszna! 

N. Brzozowska


SZKOLNY PRZEGLĄD TALENTÓW

W ramach Tygodnia Kreatywności w dniu 15.09.2022 r obchodziliśmy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI. Nasza szkoła została zgłoszona po raz drugi do akcji Dnia Kropki na świecie – International Dot Day 2022. Dzień Kropki to niezwykłe święto. Jego celem jest rozbudzenie kreatywności uczniów, wiary we własne siły, wytrwałości, czerpania satysfakcji ze swoich działań, a także wzmocnienie pewności siebie i uświadamianie talentów.

Inspiracją do obchodów tego święta jest książka pt. Kropka” Petera Reynoldsa. Historię małej bohaterki Vashti i jej kropkę znała już spora część naszych uczniów. Zależało nam, aby kolejni uczniowie ją poznali i dostrzegli, jak wielka siła tkwi w nich samych oraz jak wiele mogą czerpać od swoich kolegów i koleżanek. Jak mówią słowa piosenki „Vashti pokazała, że prób nam potrzeba, by odkryć zdolności – inaczej się nie da”.

W naszej szkole, ponad 40 osób – w tym uczniów i nauczycieli takich prób dokonało. Dzięki temu mogliśmy zorganizować SZKOLNY PRZEGLĄD TALENTÓW o nazwie zaczerpniętej z telewizyjnego programu „MAM TALENT”.  Powstało piękne i w miarę „owocne” DRZEWO TALENTÓW. Oprócz żywych prezentacji można było obejrzeć wystawy dzieł sztuki i inne wytwory, medale, puchary oraz dyplomy.

Może nie wszystko, co widzieliśmy na przeglądzie było perfekcyjne i doskonałe. Daliśmy jednak odczuć uczniom, że doceniamy każde ich starania i chwalimy  nawet za najmniejszy sukces. Jesteśmy z nich dumni i pełni podziwu.

Kierujemy OGROMNE BRAWA I PODZIĘKOWANIA do wszystkich uczestników zabawy. Oby ten SZKOLNY PRZEGLĄD TALENTÓW stał się dla innych inspiracją.  

Bożena Taglewska
Aleksandra Uchacz


Rajd Rowerowy

12 września 2022 r. klasy piąte uczestniczyły w rajdzie rowerowym. Dystans 25 km.

Nad jeziorem w Ostrowie uczestnicy bawili się w różne gry rozwijające kreatywność odwagę i pracowitość. Uczniowie rozpalili ognisko, uprzednio nazbierawszy chrustu, upiekli kiełbaski, budowali totemy i grali w kalambury.

Aleksandra Uchacz
Aneta Paszkowska-Osuch


Rok szkolny 2021/2022

LEKCJA POKAZOWA W KLASACH DRUGICH

W ostatnim tygodniu roku szkolnego 2021/22 wraz w uczniami 8 klasy miałam przyjemność poprowadzić zajęcia pt.: “Sposoby na smutek” w klasie 2a i klasie 2b.  Wspólnie przypomnieliśmy sobie emocje zarówno te pozytywne jak i negatywne. Jednak najbardziej skupiliśmy się na smutku. Uczniowie poprzez piosenki, zabawy jak i eksperyment mogli dowiedzieć się jak objawia się smutek i jak możemy sobie z nim poradzić. Dziękuję Pani B. Mochol i Pani A.Gołębiewskiej oraz ich uczniom za miłe przyjęcie i wspaniałą wspólną zabawę. Dziękuję również moim pomocnikom: A.Gwizdała, D.Mazur, A.Rutkowska, N.Wojnowska. Spisaliście się na medal!

Żaneta Gwizdała

NOCOWANIE W SZKOLE

Młodsze klasy szkoły podstawowej postanowiły spędzić noc w szkole. Była to z całą pewnością miła odmiana, kiedy w sali lekcyjnej zamiast stolików i krzesełek można było ujrzeć materace, poduszki i koce, a Panie nie stały przy tablicy, tylko razem ze wszystkimi oglądały filmy przegryzając różne smakołyki. Odbyły się zawody sportowe jak i szukanie skarbów pirackich. Dzieci miały super zabawę.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego “Świat w moich oczach” 

Uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w konkursie plastycznym “Świat w moich oczach”, polegający na przygotowaniu pracy plastycznej wykonanej według własnego pomysłu. Uczniowie mogli wybrać dowolną technikę.  

Celem konkursu było: 

 -rozwijanie kreatywności i wyobraźni dzieci  
-pogłębianie umiejętności plastycznych i manualnych dzieci.  

Zwycięzcami konkursu zostali: 

KLASA 1 

Miejsce I:  Liliana Wąż klasa 1a 

Wyróżnienie:  Marta Kraska klasa 1aJędrzej Wojdyła klasa 1a 

KLASA 2 

Miejsce I:  Anna Oberda klasa 2a 

Wyróżnienie: Filip Zach klasa 2a, Iga Marks klasa 2b 

KLASA 3 

Miejsce I:  Agnieszka Dulska klasa 3a 

Wszystkim uczniom bardzo dziękuję za zaangażowanie i wzięcie udziału w konkursie. 
Gratuluję i zapraszam do kolejnego konkursu.
Żaneta Gwizdała:) 


KONKURS „PIĘKNIE PISZĘ”

5 maja br. odbyła się pierwsza edycja konkursu „Pięknie piszę”. Do zmagań z kaligrafią przystąpili uczniowie klas drugich. Wszyscy w skupieniu kreślili kształtne litery. Bezkonkurencyjna okazała się uczennica klasy 2b.

Wyniki konkursu:

I miejsce  – Iga Marks
II miejsce  – Wiktoria Cyrana
III miejsce – Tymon Brzóskiewicz
Wyróżnienie – Oliwia Łepek

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do ciągłego pracowania nad kreśleniem kształtnych liter.

Anna Gołębiewska

Profilaktyczne działania.


Konkurs Wielkanocny LITEROBRAZKI

Przed świętami wielkanocnymi odbył się konkurs plastyczny w naszej szkole w dwóch kategoriach: klasy 4 – 6 i klasy 7 – 8. Wszystkich prac było 17. Jury w składzie nauczycieli wyłonili najlepsze prace:

W kategorii klas 7-8:

– Michalina Pilarska 8i

– Agata Głowacka 7a

były dwie prace, te osoby otrzymują na równi 1 miejsce i nagrody rzeczowe.

W kategorii klas 4-6:

1 miejsce Nadia Kadaj 4a

2 miejsce Maksym Sadzikowski 4a

3 miejsce Dominik Wojnowski 4a

Gratulujemy zwycięzcom. Wszystkim uczniom zostały wpisane punkty dodatnie za udział a także uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe w tym nagrody pocieszenia.

Kinga Wacławska


WYCIECZKA DO TEATRU

Dnia 28.04. klasy 2 wybrały się do Baju Pomorskiego na spektakl pt. „Jaś i Małgosia”. Celem wycieczki było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie podróżować autokarem  oraz poznały zasady prawidłowego zachowania się w Teatrze. Kiedy dotarły na miejsce, z wielką niecierpliwością czekały na rozpoczęcie spektaklu. Były zafascynowane miejscem, w którym się znajdowały. Ogromne wrażenie wywarła na nich sceneria i bliski kontakt z aktorami spektaklu. Uśmiech, radosne opowieści i gromkie brawa po przedstawieniu są z pewnością dowodem na to, że wycieczkę można uznać za udaną.

Anna Gołębiewka

HERBATKA ZA JEDEN UŚMIECH

         30 marca przygotowano dla uczniów naszej szkoły wyjątkową degustację herbat. Szkolny korytarz zmienił się w małą herbaciarnię z różnymi gatunkami tego napoju. Była herbata niebieska, zielona czerwona, czy biała. Jednak największą popularnością cieszyła się “Szarlotka”. Wcześniej można było zapoznać się z  historią herbaty, jej rodzajami,  warunkami w jakich najlepiej rośnie i jaka powinna być temperatura wody, aby wydobyć odpowiedni aromat.

         Każde nowe doświadczenie poszerza horyzonty, każda nowa umiejętność pozwala się rozwijać…

Sylwia Szydłowska
Kinga Wacławska


Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat tego zaburzenia. Nasza szkoła również włączyła się w akcję, jako znak solidarności z osobami z autyzmem. Z uwagi na to, że w tym roku dzień ten przypadł w sobotę, świętowaliśmy dzień wcześniej.


Już przed budynkami naszych szkół zauważyć można było, że nie jest to zwykły dzień. Wejścia ustrojone były w błękitne balony i wstążeczki wesoło powiewające na wietrze. Na ogrodzeniu pojawił się ogromny napis AUTYZM, który obserwować mógł każdy, kto przejeżdżał przez Lisewo. Wykonały go dzieci z klas młodszych. Uczniowie i nauczyciele ubrali się na niebiesko. Każdą lekcję rozpoczynaliśmy krótkim filmikiem na temat autyzmu. Na przerwach swoją wiedzę mogliśmy poszerzać, używając kodów QR. Gazetki ścienne skłaniały do jeszcze większego zagłębienia się w temat właściwego postrzegania tego zaburzenia rozwoju.


Naszą solidarność z osobami ze spektrum autyzmu zobaczyć można w fotorelacji, do obejrzenia której zapraszamy. W związku z ogromnym zaangażowaniem społeczności uczniowskiej w akcję, zdjęć jest bardzo dużo 😉

Iwona Kamińska
Paulina Kłos
Sylwia Szydłowska
Aneta Urbaczewska
Kinga Wacławska


Kilka zdjęć z naszych (UKW) akcji.


2b na 100%

Jesteśmy zawsze zorganizowani, zaangażowani i zgrani. Zawsze włączamy się we wszystkie akcje organizowane na terenie naszej szkoły. Tak też było i tym razem.

21 marca wszyscy zgodnie z umową ubraliśmy się w określony kolor, wszyscy solidaryzowaliśmy się z chorymi na zespół downa i założyliśmy dwie różne skarpety. Oczywiście nie zapomnieliśmy o zamianie plecaka na inny sposób pakowania przyborów szkolnych. Wykazaliśmy się niezwykłą kreatywnością i przyszliśmy z: workami, skrzynkami narzędziowymi, walizkami, klatkami dla chomika, koszykami itp.

Zasygnalizowaliśmy swoje wsparcie dla Ukrainy i wykonaliśmy kwiaty pokoju w barwach niebiesko – żółtych.

Dzień sprawił wszystkim dużo radości, jednak na koniec wszyscy zgodnie przyznali, że plecak jest najwygodniejszym rozwiązaniem.

Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole

Nareszcie nadeszła wiosna 21 marca obchodziliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny ale i Światowy Dzień Zespołu Downa.

W klasach pojawiły się wiosenne dekoracje, nie zabrakło również strojów w kolorach wiosennych. Uczniowie w tym dniu przyszły do szkoły w dwóch różnych kolorowych skarpetkach, które są symbolem osób z Downem. Tego dnia był dzień bez plecaka, dzieci musiały wykazać się kreatywnością i przynieść książki w innym “OPAKOWANIU”.

Światowy Dzień Zespołu Downa.


Lapboki uczniów.


Dzień kolorowych skarpetek.


Protest naszych uczniów!


Zwycięzcy konkursu modowego.


 WALENTYNKI W BIBLIOTECE – „ZAKOCHAJ SIĘ W KSIĄŻCE”


Dzień Świętego Walentego, dzień dobrych uczuć i miłości był okazją do walentynkowego czytania. Na wszystkich czytelników odwiedzających w tym dniu bibliotekę szkolną czekały walentynkowe niespodzianki. Odbyło się również  Książkowe FOTO LOVE, czyli zdjęcie z ukochaną książką. Cieszymy się z tak licznych odwiedzin, a co za tym idzie dużej ilości wypożyczeń. BRAWA dla WSZYSTKICH!

Bożena Taglewska


Czytelnicze podsumowanie semestru

Luty jest miesiącem podsumowań w bibliotece szkolnej.  Wszystkim uczniom, którzy najchętniej odwiedzali i korzystali  z biblioteki w I semestrze r. 2021-22 wręczone zostały upominki.

Najlepsi czytelnicy w szkole:

Klasy   I-III :

 1. Karolina Jankowska, Anna Oberda
 2. Kornel Jankowski
 3. Wiktoria Cyrana, Lena Anders

Klasy IV-VIII

 1. Maksym Sadzikowski
 2. Zuzanna Brzóskiewicz
 3. Lena Brzozowska

W kategorii klas I-III bezkonkurencyjna okazała się klasa II a. Dziękujemy wychowawczyni- pani B. Mochol za przekazywanie  pasji czytelniczej i motywowanie swoich uczniów  do  sięgania po książkę. 

II miejsce zajęła klasa I b
III miejsce klasa III b

W kategorii klas IV-VIII najwięcej książek przeczytała klasa Va. GRATULIJEMY i składamy podziękowania za to, że z nami jesteście.

ZAPRASZAMY wszystkich do korzystania z naszych zasobów!

Bożena TaglewskaPRZEPISUJEMY „HOBBITA”

Z okazji 130 rocznicy urodzin J.R.R. Tolkiena NASZA SZKOŁA WZIĘŁA UDZIAŁ WE WSPÓLNEJ AKCJI POLEGAJĄCEJ NA PRZEPISYWANIU JEGO JEDNEJ POWIEŚCI. Ogólnopolską akcję „Przepisujemy Hobbita”, zainicjowała Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy.  R. J. Tolkien był nie tylko pisarzem, ale też profesorem filologii klasycznej i literatury staroangielskiej na Uniwersytecie w Oksfordzie. Znał ponad trzydzieści języków i to jemu zawdzięczamy popularność literatury fantasy na świecie. Dzięki jego wyobraźni powstały różne fantastyczne stworzenia, min. Hobbity, krasnoludy, elfy. Otrzymaliśmy fragment tekstu do przepisania i to od nas  zależało jakiego narzędzia pisarskiego użyjemy  oraz jakim krojem (np. własnym charakterem pisma) Mogliśmy korzystać ze wszystkich narzędzi pisarskich (piór, długopisów, markerów, ołówków itp.) Przepisywane fragmenty można było ozdabiać rysunkami, inicjałami, ramkami itp. Z naszej szkoły wzięło udział 50 uczestników. Byli to uczniowie klas 4-8 i nauczyciele. Cieszymy się, że już niebawem powstaną ręcznie przepisane książki, które tworzyliśmy wspólnie wraz z czytelnikami z całej Polski. 

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji za udział i zainteresowanie.

B. Taglewska


JARMARK ŚWIĄTECZNY DLA SARY

Dzieci z klas trzecich uczestniczyły w warsztatach z okazji „Jarmarku Świątecznego dla Sary”. Wraz z Panią Anią przygotowały serduszka, które będą sprzedawane w niedziele podczas Jarmarku. Uczniowie chcą zaangażować się w sprzedaż swoich prac.

Zapraszamy wszystkich w 12.12.2021 r. o godzinie 15.00 na Jordanki w Lisewie.

Dziękuję Pani Ani za przeprowadzone zajęcia.

10.11.2021r. Tak śpiewaliśmy w przededniu Święta.

A tutaj kilkanaście sekund filmu.


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

5 LISTOPADA 2021 r. do naszej szkoły wkroczył korowód wesoły. Zarówno wychowawcy jak i uczniowie przybrali przeróżne postaci z bajek, bowiem tego dnia obchodziliśmy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK. Był to czas na wspólną zabawę, tańce, teatrzyk, zagadki, zadania do wykonania. Dzięki temu, że rodzice zadbali o piękne stroje, dzieci mogły nie tylko identyfikować się z różnymi postaciami, ale też poczuć wyjątkowo i świetnie się bawić. Uczniowie popisali się świetną znajomością bajek, zarówno tych czytanych, jaki i oglądane. Cieszymy się niezmiernie, bo to oznacza, że bajki, baśnie i bajeczki są czytane nie tylko w szkole, ale i w domach.
Za aktywny udział w zabawach, uczniowie klas 1-3 i oddziałów zerowych odebrali dyplomy i nagrody niespodzianki. To była super zabawa.

B. Taglewska
A. Gołębiewska

dzień postaci z bajek (canva.com)

07.11.2021r. Dzień postaci z bajek na zajęciach z p. Żanetą Gwizdałą.


Z wizytą na cmentarzach przed Świętem Zmarłych.


PRZERWA NA CZYTANIE? To dopiero jest … pytanie!

Zwykle to na przerwach śniadanie zjadamy, materiał z lekcji powtarzamy i rozmawiamy. Chociaż to się rzadko zdarza – 28 i 29 X czytaliśmy na korytarzach. Na czytaniu czas spędziliśmy, bo do II MIĘDZYNARODOWEJ  EDYCJI  VI  OGÓLNOPOLSKIEJ  AKCJI BICIA  REKORDU  NA  PRZERWIE  przystąpiliśmy. Nasi uczniowie, nauczyciele, pracownicy stanęli na wysokości zadania. Czytali pozycje z puli losowania. Czytali też ulubione książki przyniesione z domu, a maluchom czytały Panie w „zacisznej strefie czytania”. Wszystkim składamy ogromne podziękowania i do częstszego czytania na przerwach nakłaniamy. Duże korzyści przecież z czytania mamy. Wiemy, że przez czytanie się rozwijamy.

Mamy dobre wyniki. Samorząd Uczniowski przedstawia statystyki.

Do akcji włączyły się 292 osoby, w tym 199 uczniów, co stanowi 70%, 27 nauczycieli, 19 pracowników administracji i obsługi oraz 47 dzieci z grup przedszkolnych. BRAWO! Pobiliśmy nasz ubiegłoroczny rekord!

Dla przypomnienia – w ubiegłym roku szkolnym czytało 235 osób

Bożena Taglewska

Rosną nam nowi karykaturzyści 🙂


Wycieczka do lasu

Korzystając z ładnej pogody dzieci klas drugich 7 października br. wybrały się do lasu do Nadleśnictwa Dąbrowa. Głównym celem wizyty było  przybliżenie uczniom środowiska przyrodniczego, jakim jest las oraz zapoznanie dzieci ze zwierzyną i roślinnością tam występującą. Po ciekawym spotkaniu na ścieżce dydaktycznej z panią leśnik, dzieci samodzielnie upiekły kiełbaski. Najedzone ruszyły oddać się zabawie na placu zabaw. Zmęczone, dotlenione i zadowolone wróciły do szkoły.

Zostali na noc w szkole…. I to z własnej woli!

Dnia 24 wrześnie br. dzieci z klas drugich i trzecich spotkały się w szkole na pierwszą „Sportową Noc w Szkole”. Spotkaniu towarzyszyło wiele emocji. Cały poprzedzający tydzień dzieci chodziły podekscytowane, miały mnóstwo pytań. Piątek 24 nie mówiły o niczym innym. Lekcjom towarzyszyła niecierpliwość, która wygrywała z treściami przekazywanymi tego dnia.
Gdy nadeszło wyczekiwana godzina 17.00 na miejsce zbiórki przybywali kolejno śmiałkowie z wypiekami na twarzach i bijącym sercem. Po przygotowaniu sal do noclegu wszyscy uczestnicy spotkali się na hali sportowej, aby wspólnie przywitać się i wykonać tablo wszystkich uczestników.
Następnie uczniowie próbowali swoich sił w rozgrywkach sportowych. Pojedynkom towarzyszyły niezwykłe emocje.
Wyczerpani po sportowych bojach zasiedli do wspólnej kolacji – pizzy. Niestety głośnym dopingiem zbudzili szkolne duchy, które ich nawiedziły. Wszyscy zgodnie przyrzekli im wspaniałą zabawę, dobry humor i zero płaczu za rodzicami. Nie zapomnieliśmy o wieczornym spacerze i harcach na boisku. Zmęczeni i dotlenieni wrócili do sal, gdzie młodsi oddali się zabawom integracyjnym, a starsi odkrywali nieznane zakamarki szkoły podczas zabawy w chowanego.
Wyczerpani leżąc na swoich przygotowanych legowiskach oglądali wybrane filmy. Wytrwali obejrzeli kilka seansów, inni nie doczekali do końca jednego. Po dość krótkiej nocy zaczęli wzajemnie się budzić już o 6.00. Po wspólnym śniadaniu w gronie klasowym, sprzątaniu sal, kontynuowali zabawy, których nie dokończyli dnia poprzedniego. Mimo zmęczenia z uśmiechem na twarzy żegnali się z uczestnikami odbierani przez swoich rodziców.

DZIEŃ CHŁOPAKA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

30 września na wszystkich chłopaków odwiedzających bibliotekę szkolną przygotowane zostały atrakcje w postaci różnych zabaw i gier towarzyskich.  Dzień Chłopaka w bibliotece nie mógł obyć się bez książek, dlatego też z tej okazji została utworzona specjalna oferta. Wszyscy chłopcy wypożyczający książki otrzymali słodki upominek. Nie zabrakło też mnóstwa serdecznych życzeń. Cieszy nas fakt, że biblioteka zanotowała dziś bardzo dużą liczbę wypożyczeń.

Bożena Taglewska

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA – „CZYTAMY SERCEM”

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lisewie (office.com)

29 września przyłączyliśmy się do Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „CZYTAMY SERCEM”, która łączy obchody  dwóch świąt -Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania i Światowego Dnia Serca. Głównym celem akcji jest promocja literatury i czytelnictwa oraz poszerzenie wiedzy uczniów na temat serca- budowy tego organu, jego funkcjonowania, chorób i symbolik.

Uczniowie klas 8 zaprezentowali  swoim młodszym kolegom i koleżankom dwie scenki: „Dialog od serca” oraz „Fantastyczna pompa” oparte na literaturze oraz tematach związanych z sercem. Uczniowie klas  1-3 i oddziałów przedszkolnych  wysłuchali scenki dotyczącej profilaktyki chorób serca „ Serce misia”. W rolę misia wcieliła się p. Dyrektor, a kotka p. bibliotekarka. To święto przypominać nam będzie o wrażliwości na cierpienie i potrzeby osób chorych oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Pamiętać będziemy o częstszym sięganiu do literatury, aby wzbogacać swoją wiedzę jak i oddać się poezji.


“Szkolna skrzynia rozpoczyna”