Zespół Szkolno-Przedszkolny
w Lisewie

Masz pytania? Zadzwoń

56 676 79 16

Rok szkolny 2022/2023


ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Poezji, który został ustanowiony z inicjatywy UNESCO w 1999 roku. Jego celem jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. Dzień ten zbiega się z Pierwszym Dniem Wiosny. Patronką Światowego Dnia Poezji od 2022 roku jest poetka, pisarka, tłumaczka i publicystka – Maria Konopnicka. Pragnęlibyśmy wykorzystać ten fakt i połączyć te wydarzenia i pozwolić dzieciom klas 1-3 na własną interpretację wiersza, autorstwa tej poetki pt. “Powitanie Wiosny”. Pomysły i zdolności aktorskie dzieci były zaskakujące. Prócz tego w każdej klasie uczniowie czytali wiersze losowo wybranego poety. Stały się one natchnieniem do namalowania pięknych ilustracji. Stanowią teraz piękną ozdobę sal lekcyjnych. Po zmaganiach poetyckich dzieci wyruszyły w teren na poszukiwanie wiosny w przyrodzie. Najpierw jednak zaniosły Marzannę do paczkomatu, by wysłać ją do daleko w świat.

Wszystkim wychowawcom klas 1-3 dziękujemy za umożliwienie dzieciom atrakcyjnego spotkania z poezją. Dzieciom gratulujemy wspaniałych sukcesów artystycznych.

https://www.facebook.com/watch/?v=1913773922321576

Bożena Taglewska

II OGÓLNOPOLSKI KONKURS PROMUJĄCY CZYTANIE „CzytaMy”

Nasza szkoła w ramach projektu „Ratownicy Czytelnictwa” wzięła udział w II Ogólnopolskim Konkursie Promującym Czytanie „CzytaMy” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 33 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Ligonia w Katowicach. Do konkursu przystąpiły trzy klasy w dwóch kategoriach wiekowych: II kategoria klas 1-4 i III kategoria klas 5-6.

Uczniowie czytali wspólnie z nauczycielami wskazane w konkursie książki. Klasa IVb „Selfie ze Stolemem” Krzysztofa Kochańskiego, natomiast klasy Va i VIa książkę Barbary Stenki „Zostań sama w domu”. Lektura towarzyszyła uczniom na lekcjach języka polskiego   i godzinach wychowawczych. Tematyka poruszona przez autorów: samotność, lęki, depresja, miłość, przyjaźń, potrzeba akceptacji i wsparcia, szacunek, umiejętność rozmowy i słuchania stały się tematami godzin wychowawczych.
Po przeczytaniu książki „Zostań sama w domu” i „Selfie ze Stolemem” uczniowie podzielili się swoimi przemyśleniami na tematy poruszane przez autorów. Tego typu lekcje były cudownie spędzonym czasem. Obie książki okazały się bardzo interesujące i trzymające w napięciu. Uczniowie stwierdzili, że spotkanie z tą lekturą skłoniło ich do refleksji nad problemami współczesnego świata, a także było niesamowitą przygodą czytelniczą.

Po przeczytaniu książek uczniowie przystąpili do realizacji zadań.

Dzieci z klasy IVb, wykonali pracę plastyczną na temat „Każdy ważny, każdy piękny, każdy przyjacielem”. Uczniowie klasy Va napisali wiersze dla babci i dziadka, natomiast uczniowie klasy VIa podjęli się napisania pracy literackiej na temat „Dom – bezpieczna przystań”

KATEGORIA II, PRACA PLASTYCZNA – uczniowie klas I-IV szkoły podstawowe

praca plastyczna „Każdy ważny, każdy piękny, każdy przyjacielem”
I miejsce – Agnieszka Dulska (kl. IVb)
II miejsce równorzędnie – Wiktoria Warczak, Marceli Frankiewicz (kl. IVb)

KATEGORIA III, PRACA LITERACKA – uczniowie klas V- VI szkoły podstawowej

praca literacka „Dom, bezpieczna przystań”
I miejsce – Tomasz Zieliński (kl. VIa)
II miejsce – Karina Krauza (kl. VIa)
III miejsce – Maria Wiśniewska (kl. VIa)

wiersz dla babci/dziadka
I miejsce – Maksym Sadzikowski (kl. Va)
II miejsce równorzędnie – Izabela Pietrowska, Hubert Wolski (kl. Va)
III miejsce równorzędnie – Igor Franczyk, Michał Jaskólski (kl. Va)

Prace laureatów etapu szkolnego zostały zakwalifikowane do II etapu Konkursu i będą reprezentować szkołę w etapie ogólnopolskim.

Dziękujemy nauczycielom, którzy przyczynili się do realizacji działań w ramach projektu „Ratujemy Czytelnictwo” oraz wybranym klasom za aktywne uczestnictwo. Wszystkim laureatom gratulujemy sukcesu i powodzenia w II etapie. Cieszymy się z możliwości uczestnictwa w konkursie i przedstawiamy prezentację z przebiegu działań.

Przedstawiamy prezentację z przebiegu działań. Cieszymy się z możliwości uczestnictwa w konkursie.

Koordynator: Bożena Taglewska
Tatiana Jaworska
Dorota Pycela
Iwona Kamińska

Pożeracze zarażali apetytem na czytanie przedszkolaków.


Kolejna lekcja Pożeraczy Książek.


W tym roku szkolnym uczniowie klas trzecich rozpoczęli pracę z programem InstaLing. Program InstaLing to aplikacja do szybkiej nauki słówek z języka angielskiego. Pomaga podnieść skuteczność nauczania języka obcego, a rodzicom i nauczycielom dostarcza informacji o systematyczności i postępach w nauce dziecka. Tytuł Mistrza otrzymał Adam i Tymon z klasy 3a. Gratulacje!

S. Szydłowska

Walentynki w klasach 1 – 3.


“MASKOTKA DLA MOJEJ BIBLIOTEKI”

W ramach MIESIĄCA BIBLIOTEK odbył się Konkurs Plastyczny na projekt MASKOTKI DLA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ.  Z klas 4-8 wpłynęło 17 projektów, zaś z klas 1-3 aż 37 projektów. Autorem projektu, który zdobył największą liczbę głosów w kategorii klas 1-3 jest Antoni Jankowski, uczeń klasy 3a. Natomiast w kategorii klas 4-8 największą liczbę głosów uzyskał projekt Antoniny Kochowicz, uczennicy klasy 4b. Projekty te zostały wysłane do pracowni rękodzieła w celu ich realizacji.

Tuż przed feriami, MASKOTKI zrealizowane na podstawie zwycięskich projektów uczniów naszej szkoły zostały uroczyście przekazanie przez Dyrektora ZSP do BIBLIOTEKI SZKOLNEJ. Od teraz staną się one częścią naszych bibliotek i będą służyły naszym czytelnikom przez długie lata. Chcielibyśmy, aby przysłużyły się do promocji czytelnictwa w naszej szkole i towarzyszyły w wielu bibliotecznych wydarzeniach i czytelniczych podróżach. Zapewne stanowić też będą wspaniałą wizytówkę i reklamę naszej biblioteki.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i dobrą zabawę.

Bożena Taglewska


GRUDNIOWE WIECZORY Z KSIĄŻKĄ I JABŁKIEM – TURNIEJ KLAS 1-6

Od 1 XII  do 31 XII 2022 r. w naszej szkole trwał turniej klas 1-6 promujący czytelnictwo. Zadanie polegało na rodzinnym co najmniej 10-minutowym czytaniu w każdy grudniowy wieczór i spożyciu minimum 1 jabłka (lub innego owocu) przez każdego uczestnika. Wszyscy uczniowie otrzymali karty pracy. W tabeli zapisywali czas poświęcony na czytanie, a na drzewku zamalowywali ilość zjedzonych owoców. W turnieju udział wzięło 96 rodzin, co stanowi 45% rodzin z naszej szkoły. Wychowankowie naszej podstawówki w grudniowe wieczory czytali 55373 minuty, czyli 922 godziny, przy tym zjedli 2228 owoce. Średnia czasu przypadająca na jednego ucznia z klas 1-6 spędzona na czytaniu wynosi 262 minuty, czyli 4,36 godzin. Na czytającego ucznia przypada średnio 11 zjedzonych owoców.

Na wyróżnienie zasługuje 5 klas, które otrzymały nagrody niespodzianki dla swojej klasy.

Są to :
1. Klasa 3a (401 min. czytania i 19 owoców na osobę w klasie)
2. Klasa 1a (357 min. czytania i 17 owoców na osobę w klasie)
3. Klasa 4a (331 min. czytania i 12 owoców na osobę w klasie)
4. Klasa 5a (327 min. czytania i 9 owoców na osobę w klasie)
5. Klasa 6b (321 min. czytania i 8 owoców na osobę w klasie)

Najbardziej zaangażowanymi czytelnikami, którzy zasługują na wyróżnienie są:

• Jaskólski Michał – kl. 5a
• Witkowska Nikola – kl. 6b
• Warczak Wiktoria – kl. 4b
• Barański Kacper- kl. 6b
• Sadzikowski Maksym – kl.5a
• Dulski Kajetan – kl.4
• Marks Iga – kl. 3b
• Mucha Arkadiusz – kl. 3a
• Lis Michał – kl. 1a
• Daroń Miranda – kl.5b
• Anders Lena – kl. 4a
• Bogusz Kinga – kl. 6a
• Bogusz Kamil – kl.1b
• Mądzielewska Lena – kl. 2a
• Makowski Filip – kl. 2b

Akcja okazała się niezwykłym sposobem na promocję czytelnictwa w naszej szkole. Mamy nadzieję, że pomoże w wyrabianiu nawyku codziennego sięgania po książkę i systematycznego czytania. Miała też wymiar zdrowotny, gdyż zachęcała do spożywania owoców. Turniej cieszył się sporym zainteresowaniem i w następnym roku planowana jest jego kontynuacja. Może uda się osiągnąć jeszcze lepsze wyniki?

Dziękujemy wszystkim naszym czytelnikom za uczestnictwo w turnieju i dobrą inwestycję w siebie! Rodzicom i nauczycielom za wspieranie i aktywowanie swoich dzieci.

                                                                                                      Bożena Taglewska


IX Powiatowy Międzyszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek

Film1


Piszemy kartki.


Tak było na Jarmarku zorganizowanym przez RR.

Film1, film2, film3.


Występy pierwszoklasistów dla swoich rodziców.


W miesiącu cudów stajemy się aniołami dla ponad 800 sierot z Ukrainy, które pozbawione najważniejszego – rodziny, potrzebują ciepła. SKW ogrzewa bose stopki tych małych dzieci i przesyła 24szt kapci, które wzbudzają nadzieję na lepsze jutro.


DZIEŃ ANIOŁA

„Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas” Flora Edwards

7 grudnia zgodnie z zapowiedzią uczniowie naszej szkoły obchodzili Dzień Anioła. Szkolne Koło Wolontariatu i Szkolna Grupa Wokalna przygotowały spotkanie, podczas, którego mogliśmy się przekonać, że każdy może zostać aniołem.
Dużym zainteresowaniem cieszył się także kiermasz z ozdobami wykonanymi przez wolontariuszy. Kto nie zdążył, ma szansę zrobić zakupy jeszcze16 grudnia. Część z uzbieranej kwoty przeznaczyliśmy już na dofinansowanie podnośnika dla pani Żanety z Lipienka. Zależało nam, aby mieszkanka naszej gminy jak najszybciej otrzymała sprzęt rehabilitacyjny.
Serdeczne podziękowania dla wszystkich wielkich serc, które wsparły nas w realizacji naszej akcji: rodzicom, dziadkom naszych uczniów oraz paniom Małgorzacie Górskiej i Paulinie Kłos.

Razem dokonaliśmy wielkiej rzeczy 🙂

Koordynatorzy SKW


Obrazy Klubu Pożeraczy Książek.


Wizyta w Toruniu

15 listopada 2022 r. uczniowie klas trzecich wybrali się do Torunia do Domu Legend i Planetarium na „Cudowną podróż”.  Odwiedzili też kilka ciekawych miejsc, podziwiając piękne zabytki. Najwięcej wrażeń i radości doświadczyli podczas pobytu w Domu Legend.  Mieli możliwość wcielić się w postaci z omawianych legend.  Nie obyło się również bez pobytu w pobliskim McDonaldzie. Poniżej przedstawiamy fotorelację z tego wyjazdu.

Bożena Mochol


Fotorelacja z obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole.

Film1, film2, film3, film4, film5, film6, film7, film8, film9, film10. (Na dysku Google są jakieś problemy. Filmy można jednak obejrzeć ściągając je na swój kompyter.)


Z kulturą mi do twarzy

W ramach realizacji programu „Z kulturą mi do twarzy” klasy pierwsze i trzecie zaprosiły zespół „Krajanie”, którzy zaprezentowali nam bogactwo strojów ludowych z różnych regionów Polski oraz kilka tańców charakterystycznych dla wymienionych obszarów. Członkowie zespołu nie tylko opowiedzieli nam o strojach, ale także próbowali zachęcić do samego tańca. Efekty naszego spotkania widać poniżej.

Anna Gołębiewska

film 1 film 2 film 3 film 4


Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

7 listopada odbył się w naszej szkole Dzień Postaci z Bajek. Był to dzień pełen radości, wrażeń i niespodzianek. Wszystkie dzieci poprzebierane za postaci z bajek uczestniczyły w wesołych zabawach i tańcach integracyjnych. Najwięcej radości sprawił im teatrzyk kukiełkowy pt. “Jaś i Małgosia” przygotowany przez Nauczycieli klas 1-3. Bajki odgrywają w życiu dzieci bardzo istotną rolę. Bez wątpienia rozwijają wyobraźnię, wzbogacają słownictwo i kształtują postawy moralne. Dla wielu dzieci postaci z bajek stają się bohaterami i przyjaciółmi na długie lata.

W ramach projektu “Ratujemy Czytelnictwo” kładziemy WSZYSTKIE RĘCE NA POKŁAD i zachęcamy małych czytelników do częstszych wizyt w bibliotece i czytania bajek.

Nagranie z teatrzyku

Bożena Taglewska


Prace na konkurs “Kolejowe ABC”


Z wizytą na wydziale biologii UKW w Bydgoszczy.


Jesień w klasie 1a.


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ


CZYTAMY Z SERCEM

Cała społeczność naszej szkoły przyłączyła się do II edycji Ogólnopolskiej Akcji „Czytamy z sercem”. Jest to inicjatywa, która łączy w sobie obchody dwóch świąt OGÓLNOPOLSKIEGO DNIA GOŚNEGO CZYTANIA i ŚWIATOWEGO DNIA SERCA. Celem akcji jest nie tylko promocja literatury i czytelnictwa, ale również poszerzanie wiedzy na temat budowy, funkcjonowania, chorób i symboliki serca, rozwijanie wrażliwości na cierpienie i potrzeby osób chorych, oraz propagowanie zdrowego stylu życia jako jednej z form przeciwdziałania chorobom układu sercowo-naczyniowego. Klasy 0-3 wysłuchały treści książki R. Jędrzejewskiej Wróbel, pt. „Aurora”. Zapoznały się z informacjami o pracy najważniejszego organu i zostały zmobilizowane do aktywności fizycznej. Przedszkolaki z grupy zerowej odwiedziła para zwierzątek „Kotek i Miś”, Prezentując się w scence „Serce Misia” przekonały przedszkolaków, jak ważne dla ich zdrowia jest odpowiednie odżywianie i ruch. Klasy 4 – 8 na początku każdej lekcji głośno czytały fragmenty z wybranych przez siebie książek. Za drzwiami sal lekcyjnych rozbrzmiewały głosy zarówno uczniów jak i nauczycieli. Wiedząc, że ważna dla zdrowia jest aktywność fizyczna klasy 5 tego dnia na lekcji WF ruszyły ochoczo w teren i wykonały „Bieg z serduszkami po zdrowie”.

Włączając się do tej akcji mamy nadzieję, że u naszych uczniów wzrośnie poczucie odpowiedzialności za własne zdrowie. Nie będą mieli też wątpliwości, że dobry wpływ na ich organizm ma głośne czytanie.

Czytający tego dnia doświadczyli tego, że głośne czytanie:

  • Dotlenia i poprawia krążenie – działa podobnie jak śmiech;
  • Stymuluje mózg i poprawia krążenie;
  • Zmniejsza stres;
  • Łagodzi napięcie i ból;
  • Rozluźnia mięśnie;
  • Powiększa zasób słów;
  • Uczy intonacji i melodii języka.

Bożena Taglewska


23.09. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Jabłka. Tego dnia na korytarzach naszej szkoły spotkać można było członków Samorządu Uczniowskiego w jabłkowych strojach z wiklinowymi koszami, z których rozdawali uczniom pyszne, słodziutkie, pachnące sadem, jabłka. Każda klasa otrzymała również związane z jabłkami zadania do wykonania. Rozmawialiśmy również o wartościach odżywczych jabłek, które zwłaszcza teraz, w sezonie jesiennym, są najpyszniejsze i najzdrowsze. Jesteśmy pewni, że tego dnia nikt nie objadał się niezdrowymi chipsami a co najwyżej… chipsami z jabłek, na które poznaliśmy przepis. 😀

N. Brzozowska.


“Gdy za oknem jesienna plucha… u nas Dzień Łasucha! 🙂
27 września Mały Samorząd Uczniowski pod opieką pani Natalii Brzozowskiej zorganizował szkolny Dzień Łasucha. Kolejka nie kończyła się aż do ostatniego okruszka i nikt nie narzekał, że musi czekać na swoją kolej. Ta odrobina słodkości wprawiła wszystkich w dobry nastroj. W końcu każdemu od czasu do czasu należy się mała przyjemność!”


Powitanie Jesieni

23 września uczniowie naszej szkoły przeżywali pierwszy dzień jesieni. Z tej okazji w klasach I-III ogłoszony został konkurs na najpiękniejszy jesienny wystroj sali lekcyjnej. Wszystkie klasy dały z siebie wszystko, stąd kazda z klas otrzymała nagrodę pocieszenia, jednak pierwsze miejsce zajęła klasa II b. Zwycięzcom gratulujemy a wszystkim klasom dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy do kolejnych konkursów.Tego dnia jesienną aurę można było u nas poczuć również chodząc po szkolnych korytarzach, na których także pojawiły się jesienne dekoracje a uczniowie przechadzali się w pomarańczowych i brązowych jesiennych barwach. Z taką ekipa jesień nam nie straszna! 

N. Brzozowska


SZKOLNY PRZEGLĄD TALENTÓW

W ramach Tygodnia Kreatywności w dniu 15.09.2022 r obchodziliśmy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI. Nasza szkoła została zgłoszona po raz drugi do akcji Dnia Kropki na świecie – International Dot Day 2022. Dzień Kropki to niezwykłe święto. Jego celem jest rozbudzenie kreatywności uczniów, wiary we własne siły, wytrwałości, czerpania satysfakcji ze swoich działań, a także wzmocnienie pewności siebie i uświadamianie talentów.

Inspiracją do obchodów tego święta jest książka pt. Kropka” Petera Reynoldsa. Historię małej bohaterki Vashti i jej kropkę znała już spora część naszych uczniów. Zależało nam, aby kolejni uczniowie ją poznali i dostrzegli, jak wielka siła tkwi w nich samych oraz jak wiele mogą czerpać od swoich kolegów i koleżanek. Jak mówią słowa piosenki „Vashti pokazała, że prób nam potrzeba, by odkryć zdolności – inaczej się nie da”.

W naszej szkole, ponad 40 osób – w tym uczniów i nauczycieli takich prób dokonało. Dzięki temu mogliśmy zorganizować SZKOLNY PRZEGLĄD TALENTÓW o nazwie zaczerpniętej z telewizyjnego programu „MAM TALENT”.  Powstało piękne i w miarę „owocne” DRZEWO TALENTÓW. Oprócz żywych prezentacji można było obejrzeć wystawy dzieł sztuki i inne wytwory, medale, puchary oraz dyplomy.

Może nie wszystko, co widzieliśmy na przeglądzie było perfekcyjne i doskonałe. Daliśmy jednak odczuć uczniom, że doceniamy każde ich starania i chwalimy  nawet za najmniejszy sukces. Jesteśmy z nich dumni i pełni podziwu.

Kierujemy OGROMNE BRAWA I PODZIĘKOWANIA do wszystkich uczestników zabawy. Oby ten SZKOLNY PRZEGLĄD TALENTÓW stał się dla innych inspiracją.  

Bożena Taglewska
Aleksandra Uchacz


Rajd Rowerowy

12 września 2022 r. klasy piąte uczestniczyły w rajdzie rowerowym. Dystans 25 km.

Nad jeziorem w Ostrowie uczestnicy bawili się w różne gry rozwijające kreatywność odwagę i pracowitość. Uczniowie rozpalili ognisko, uprzednio nazbierawszy chrustu, upiekli kiełbaski, budowali totemy i grali w kalambury.

Aleksandra Uchacz
Aneta Paszkowska-Osuch


Rok szkolny 2021/2022

LEKCJA POKAZOWA W KLASACH DRUGICH

W ostatnim tygodniu roku szkolnego 2021/22 wraz w uczniami 8 klasy miałam przyjemność poprowadzić zajęcia pt.: “Sposoby na smutek” w klasie 2a i klasie 2b.  Wspólnie przypomnieliśmy sobie emocje zarówno te pozytywne jak i negatywne. Jednak najbardziej skupiliśmy się na smutku. Uczniowie poprzez piosenki, zabawy jak i eksperyment mogli dowiedzieć się jak objawia się smutek i jak możemy sobie z nim poradzić. Dziękuję Pani B. Mochol i Pani A.Gołębiewskiej oraz ich uczniom za miłe przyjęcie i wspaniałą wspólną zabawę. Dziękuję również moim pomocnikom: A.Gwizdała, D.Mazur, A.Rutkowska, N.Wojnowska. Spisaliście się na medal!

Żaneta Gwizdała

NOCOWANIE W SZKOLE

Młodsze klasy szkoły podstawowej postanowiły spędzić noc w szkole. Była to z całą pewnością miła odmiana, kiedy w sali lekcyjnej zamiast stolików i krzesełek można było ujrzeć materace, poduszki i koce, a Panie nie stały przy tablicy, tylko razem ze wszystkimi oglądały filmy przegryzając różne smakołyki. Odbyły się zawody sportowe jak i szukanie skarbów pirackich. Dzieci miały super zabawę.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego “Świat w moich oczach” 

Uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w konkursie plastycznym “Świat w moich oczach”, polegający na przygotowaniu pracy plastycznej wykonanej według własnego pomysłu. Uczniowie mogli wybrać dowolną technikę.  

Celem konkursu było: 

 -rozwijanie kreatywności i wyobraźni dzieci  
-pogłębianie umiejętności plastycznych i manualnych dzieci.  

Zwycięzcami konkursu zostali: 

KLASA 1 

Miejsce I:  Liliana Wąż klasa 1a 

Wyróżnienie:  Marta Kraska klasa 1aJędrzej Wojdyła klasa 1a 

KLASA 2 

Miejsce I:  Anna Oberda klasa 2a 

Wyróżnienie: Filip Zach klasa 2a, Iga Marks klasa 2b 

KLASA 3 

Miejsce I:  Agnieszka Dulska klasa 3a 

Wszystkim uczniom bardzo dziękuję za zaangażowanie i wzięcie udziału w konkursie. 
Gratuluję i zapraszam do kolejnego konkursu.
Żaneta Gwizdała:) 


KONKURS „PIĘKNIE PISZĘ”

5 maja br. odbyła się pierwsza edycja konkursu „Pięknie piszę”. Do zmagań z kaligrafią przystąpili uczniowie klas drugich. Wszyscy w skupieniu kreślili kształtne litery. Bezkonkurencyjna okazała się uczennica klasy 2b.

Wyniki konkursu:

I miejsce  – Iga Marks
II miejsce  – Wiktoria Cyrana
III miejsce – Tymon Brzóskiewicz
Wyróżnienie – Oliwia Łepek

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do ciągłego pracowania nad kreśleniem kształtnych liter.

Anna Gołębiewska

Profilaktyczne działania.


Konkurs Wielkanocny LITEROBRAZKI

Przed świętami wielkanocnymi odbył się konkurs plastyczny w naszej szkole w dwóch kategoriach: klasy 4 – 6 i klasy 7 – 8. Wszystkich prac było 17. Jury w składzie nauczycieli wyłonili najlepsze prace:

W kategorii klas 7-8:

– Michalina Pilarska 8i

– Agata Głowacka 7a

były dwie prace, te osoby otrzymują na równi 1 miejsce i nagrody rzeczowe.

W kategorii klas 4-6:

1 miejsce Nadia Kadaj 4a

2 miejsce Maksym Sadzikowski 4a

3 miejsce Dominik Wojnowski 4a

Gratulujemy zwycięzcom. Wszystkim uczniom zostały wpisane punkty dodatnie za udział a także uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe w tym nagrody pocieszenia.

Kinga Wacławska


WYCIECZKA DO TEATRU

Dnia 28.04. klasy 2 wybrały się do Baju Pomorskiego na spektakl pt. „Jaś i Małgosia”. Celem wycieczki było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie podróżować autokarem  oraz poznały zasady prawidłowego zachowania się w Teatrze. Kiedy dotarły na miejsce, z wielką niecierpliwością czekały na rozpoczęcie spektaklu. Były zafascynowane miejscem, w którym się znajdowały. Ogromne wrażenie wywarła na nich sceneria i bliski kontakt z aktorami spektaklu. Uśmiech, radosne opowieści i gromkie brawa po przedstawieniu są z pewnością dowodem na to, że wycieczkę można uznać za udaną.

Anna Gołębiewka

HERBATKA ZA JEDEN UŚMIECH

         30 marca przygotowano dla uczniów naszej szkoły wyjątkową degustację herbat. Szkolny korytarz zmienił się w małą herbaciarnię z różnymi gatunkami tego napoju. Była herbata niebieska, zielona czerwona, czy biała. Jednak największą popularnością cieszyła się “Szarlotka”. Wcześniej można było zapoznać się z  historią herbaty, jej rodzajami,  warunkami w jakich najlepiej rośnie i jaka powinna być temperatura wody, aby wydobyć odpowiedni aromat.

         Każde nowe doświadczenie poszerza horyzonty, każda nowa umiejętność pozwala się rozwijać…

Sylwia Szydłowska
Kinga Wacławska


Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat tego zaburzenia. Nasza szkoła również włączyła się w akcję, jako znak solidarności z osobami z autyzmem. Z uwagi na to, że w tym roku dzień ten przypadł w sobotę, świętowaliśmy dzień wcześniej.


Już przed budynkami naszych szkół zauważyć można było, że nie jest to zwykły dzień. Wejścia ustrojone były w błękitne balony i wstążeczki wesoło powiewające na wietrze. Na ogrodzeniu pojawił się ogromny napis AUTYZM, który obserwować mógł każdy, kto przejeżdżał przez Lisewo. Wykonały go dzieci z klas młodszych. Uczniowie i nauczyciele ubrali się na niebiesko. Każdą lekcję rozpoczynaliśmy krótkim filmikiem na temat autyzmu. Na przerwach swoją wiedzę mogliśmy poszerzać, używając kodów QR. Gazetki ścienne skłaniały do jeszcze większego zagłębienia się w temat właściwego postrzegania tego zaburzenia rozwoju.


Naszą solidarność z osobami ze spektrum autyzmu zobaczyć można w fotorelacji, do obejrzenia której zapraszamy. W związku z ogromnym zaangażowaniem społeczności uczniowskiej w akcję, zdjęć jest bardzo dużo 😉

Iwona Kamińska
Paulina Kłos
Sylwia Szydłowska
Aneta Urbaczewska
Kinga Wacławska


Kilka zdjęć z naszych (UKW) akcji.


2b na 100%

Jesteśmy zawsze zorganizowani, zaangażowani i zgrani. Zawsze włączamy się we wszystkie akcje organizowane na terenie naszej szkoły. Tak też było i tym razem.

21 marca wszyscy zgodnie z umową ubraliśmy się w określony kolor, wszyscy solidaryzowaliśmy się z chorymi na zespół downa i założyliśmy dwie różne skarpety. Oczywiście nie zapomnieliśmy o zamianie plecaka na inny sposób pakowania przyborów szkolnych. Wykazaliśmy się niezwykłą kreatywnością i przyszliśmy z: workami, skrzynkami narzędziowymi, walizkami, klatkami dla chomika, koszykami itp.

Zasygnalizowaliśmy swoje wsparcie dla Ukrainy i wykonaliśmy kwiaty pokoju w barwach niebiesko – żółtych.

Dzień sprawił wszystkim dużo radości, jednak na koniec wszyscy zgodnie przyznali, że plecak jest najwygodniejszym rozwiązaniem.

Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole

Nareszcie nadeszła wiosna 21 marca obchodziliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny ale i Światowy Dzień Zespołu Downa.

W klasach pojawiły się wiosenne dekoracje, nie zabrakło również strojów w kolorach wiosennych. Uczniowie w tym dniu przyszły do szkoły w dwóch różnych kolorowych skarpetkach, które są symbolem osób z Downem. Tego dnia był dzień bez plecaka, dzieci musiały wykazać się kreatywnością i przynieść książki w innym “OPAKOWANIU”.

Światowy Dzień Zespołu Downa.


Lapboki uczniów.


Dzień kolorowych skarpetek.


Protest naszych uczniów!


Zwycięzcy konkursu modowego.