Zespół Szkolno-Przedszkolny
w Lisewie

Masz pytania? Zadzwoń

56 676 79 16

BAL KARNAWAŁOWY

W dniu 12.02.2021r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za bohaterów znanych bajek i nie tylko. Przez dwie godziny wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki jak przystało na prawdziwy bal. Zabawę prowadzili nauczyciele danej klasy. Punktem kulminacyjnym zabawy karnawałowej był wybór króla i królowej w każdej klasie. Nagrody zostały ufundowane przez Panią Elżbietę Janowską, która przeznaczyła pieniądze ze szkolnego sklepiku. Każda klasa otrzymała drobne słodkości. Dziękuję nauczycielom, dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowaniu balu i pięknych balowych strojów. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń- zobaczcie sami!

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

W piątek 06 11 2020 r. odbyło się uroczyste PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH na CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI SZKOLNEJ. Przy tej okazji uczniowie zostali włączeni do Kampanii Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”. Jest to kampania społeczna, która w tym roku została przygotowana szczególnie z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Pierwszoklasiści, za sprawą przygotowanej dla nich książeczki  zostali zaproszeni do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie. Każdy otrzymał Wyprawkę Czytelniczą, w skład której wchodzą: książka „Pierwsze abecadło” oraz kreatywny alfabet. Życzymy im dużo książkowych przyjaciół i kolorowych przygód.

Bożena Taglewska

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

5 LISTOPADA to DZIEŃ POSTACI Z BAJEK. Z tej okazji uczniowie klas 1-3 paradowali po szkole poprzebierani za postaci z bajek. Poprzynosili też bajeczne maskotki.

Chętni wzięli udział k konkursie plastycznym. Klasy pierwsze i drugie przedstawiły za pomocą środków plastycznych ulubioną postać z bajki. Wpłynęło 17 pięknych prac. Klasy trzecie losowały karty pracy z tekstem bajki. Ich zadaniem było przeczytać tekst, odszyfrować jaka to bajka i przedstawić jej bohatera. Wpłynęły 23 prace. Komisja miała nie lada zadanie, aby sprawiedliwie ocenić. Dziś w pięknych strojach i nastrojach odebrali nagrody.

Bożena Taglewska  

                

I MIĘDZYNARODOWA  EDYCJA V OGÓLNOPOLSKIEJ  AKCJI  – PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE.

W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom” nasza szkoła zgłosiła swój udział w I MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI V OGÓLNOPOLSKIEJ  AKCJI – PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE. Celem akcji jest promocja czytelnictwa, zachęcanie do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu, zwrócenie uwagi uczniów na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego w szkole.

Tak więc w dniach 23  i  26 X  2020 staliśmy  się częścią tego wielkiego wydarzenia czytelniczego, bo nikogo w naszej szkole nie trzeba przekonywać i wszyscy wiemy jak ważne jest czytanie i sięganie po książkę już od najmłodszych lat.  Staramy się promować czytelnictwo i miłość do książek poprzez różne akcje. Najstarsi uczniowie podczas przerwy czytali książki wypożyczone z biblioteki szkolnej i swoje ulubione pozycje książkowe. Dzieci z klas pierwszych przynosiły książeczki z domowej biblioteczki. Najmłodszym uczniom naszej szkoły – zerówce podczas przerwy została zorganizowana tzw. strefa czytania w sali, gdzie poznawali baśń  J. Porazińskiej „Szewczyk Dratewka”. W akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie wzięło udział aż  235 osób, co stanowi 70%  społeczności szkolnej – w tym uczniów, pracowników i nauczycieli. Jesteśmy z siebie bardzo dumni.  Mam nadzieję, że dzięki nam uda się pobić zeszłoroczny rekord akcji, w której wzięło udział 158 809 czytających na przerwie z 991 placówek w Polsce i za granicą oraz do częstszego sięgania po książkę podczas przerw śródlekcyjnych  jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego w szkole.

Bożena Taglewska

OGÓLNOPOLSKA AKCJA –„PODARUJ WIERSZ”

BIBLIOTEKA ZESPOŁU SZKOLNO–PRZEDSZKOLNEGO w Lisewie włączyła się do ogólnopolskiej akcji społecznej Fundacji im. Zbigniewa Herberta „PODARUJ WIERSZ”. Aż 65 uczniów naszej szkoły z kl. 2-7 zareagowało na plakaty i  apele dotyczące akcji. Uczestnicy z wielkim zapałem i zaangażowaniem przystąpili do wyszukiwania, czytania i odręcznego przepisywania wierszy na kartach papeterii. Jako, że zbliżał się dzień 14 października jednogłośnie zadecydowali, że podarują je naszym drogim nauczycielom z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wszak są to osoby, które bardzo cenią, a jednocześnie są dla nich ważni. Ten miły gest ofiarowania wiersza sprawił, iż nauczyciele poczuli radość i zadowolenie ze swoich uczniów. Było po prostu pięknie. Do fundacji została przesłana fotorelacja z przebiegu działań, a my otrzymaliśmy słowa podziękowania: „My dziękujemy Pani Bożenie Taglewskiej, nauczycielce pracującej w Bibliotece szkolnej za zorganizowanie akcji i ciekawą relację”.

B. Taglewska

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

29 WRZEŚNIA obchodziliśmy DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA.

W tym dniu uczestniczyły wszystkie klasy. Głównym celem akcji było promowanie czytelnictwa i zachęcanie do głośnego, częstego czytania i obcowania z książką. Od samego rana słychać było w naszej szkole jak nauczyciele i uczniowie głośno czytają. W klasach 4-8 każda lekcja rozpoczynała się 5 min. głośnym czytaniem książki wybranej i wypożyczonej specjalnie na ten dzień z biblioteki szkolnej. Dzieci klas 1-3 zostały zaproszone na czarodziejskie chwile z książką, podczas których poznawały nowe historie, a stare i znane odkrywały ponownie. Wszyscy chętnie się włączyli w tegoroczną akcję. Takie święto warto obchodzić każdego dnia, a jeśli każdy poświęci na nie choćby 20 minut, będzie to duży sukces.

Bożena Taglewska

KONKURS 1000 POWODÓW, BY CZYTAĆ!

W tym roku szkolnym nasza szkoła  po raz pierwszy przystąpiła do OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO organizowanego przez EMPIK „1000 POWODÓW, BY CZYTAĆ”, którego  wygraną było 1000 książek do biblioteki szkolnej. Do konkursu zgłosiło się aż 550 szkół. Naszym zadaniem było wykonanie pracy plastycznej na wyżej podany temat, wysłanie jej na stronę konkursową Empiku. Dzięki uczniom naszej szkoły nie powstydziliśmy się pracy konkursowej,  ale wygrana zależała od ilości oddawanych głosów. Na naszą pracę  przez 30 dni od 2 listopada do 2 grudnia zagłosowało 3400 osób i w ten sposób szkoła zajęła 22 miejsce w kategorii: szkoły powyżej 150 uczniów. To zbyt niska nota, aby wygrać i zaliczyć się do grona 5 najbardziej głosujących szkół. Taka pozycja naszej szkoły w tym konkursie, to efekt zaangażowania uczniów, rodziców oraz nauczycieli, społeczności lokalnej i poza lokalnej, którzy przyłączyli się do głosowania.  W tym roku nie udało nam się sięgnąć po wygraną. Wiemy jednak, że spróbujemy w przyszłym roku, bo warto. Mamy duże szanse jeśli zaangażują się wszyscy nasi uczniowie. Dowodem na to, ŻE MOŻNA WYGRAĆ jest wygrana w dodatkowym konkursie akcji. FILMIK nawołujący do głosowania bardzo się spodobał komisji i otrzymaliśmy nagrody w postaci czytników i książek. Jesteśmy bardzo dumni.  Wszyscy wywiązali się z tego zadania na 6. BRAWO!!! Myślę, że ten fakt zmobilizuje bardziej naszych uczniów do głosowania w przyszłym roku. Mam nadzieję, że uda się nam zawalczyć i wygrać.

Pozostaje mi jeszcze złożyć oficjalne  PODZIĘKOWANIE, tym którzy w sposób bezpośredni  pracowali przy przygotowywaniu materiałów do konkursu: w szczególności uczennicy Julii Chrościelewskiej za największy wkład przy tworzeniu plakatu konkursowego oraz grupie uczniów z klas 5-8, grupie uczniów klas 4-8 z  i 1-3, za przygotowanie  plakatów i filmiku z piosenką nawołującą do głosowania, P. wicedyrektor G. Makowskiej za napisanie słów do rapu, p. S. Szydłowskiej za pomoc.  jego realizacji i J. Lewandowskiej za jego montaż.

BARDZO WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY!!!

Bożena Taglewska

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.
Skip to content